Clicks131
ZBM
22

Słynny historyk z zakazem wjazdu do Polski

Słynny historyk z zakazem wjazdu do Polski. „Jego opinie o Holokauście są niedopuszczalne”

David Irving w Warszawie w 2010 r. fot. Reuters / Kacper Pempel

Brytyjski historyk David Irving, autor słynnej biografii niemieckiego przywódcy „Wojna Hitlera”, najpewniej nie zostanie wpuszczony do Polski. Szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz ocenił, iż poglądy Irvinga… nie są zgodne z polskim prawem.

O sprawę przyjazdu kontrowersyjnego historyka minister spraw zagranicznych został zapytany podczas piątkowej konferencji prasowej. Uznał, że „idee oraz opinie” prezentowane przez Irvinga są niedopuszczalne z punktu widzenia polskiego prawa.

- W związku z tym ta osoba, jeżeli zechce przyjechać w celu prezentowania takich opinii, nie zostanie przyjęta w Polsce. Taka będzie decyzja naszego rządu, już podjęliśmy kroki w tej kwestii – poinformował Czaputowicz.

Wiele wskazuje na to, że zaskakujące oświadczenie ministra Czaputowicza to efekt lobbingu ze strony izraelskiego rządu. O niezezwalanie na przyjazd Irvinga do Polski apelował do rządu w Warszawie minister ds. diaspory i oświaty Izraela, Naftali Bennet.

Irving zaplanował swoją podróż do Polski we wrześniu. Chce odwiedzić niemieckie obozy zagłady w Treblince, Sobiborze, Bełżcu oraz Majdanku.

Brytyjski historyk oskarżany jest o tzw. negacjonizm. Jego krytykom nie podoba się, że w przeszłości poddał w wątpliwość istnienie komór gazowych w Auschwitz. Wyznaje także tezę, iż Hitler może nie ponosić odpowiedzialność za zabrodnie w obozach zagłady, ponieważ nie ma żadnego dokumentu, który dowodziłby, iż niemiecki przywódca wiedział, co naprawdę się tam dzieje. Irving nie wyklucza, że jego współpracownicy mogli zataić przed nim prawdę o masowej eksterminacji ludności.

W przeszłości Irving był skazywany przez sądy m.in. w Wielkiej Brytanii i Austrii właśnie pod zarzutem tzw. negacjonizmu. W tym drugim kraju spędził nawet 13 miesięcy w więzieniu.

Źródło: polsatnews.pl
ged

DATA: 2019-03-23 08:28

za: www.pch24.pl/slynny-historyk…
ŻYDZI RZĄDZĄ W POLSCE ? PRAWDA, CZY KŁAMSTWO ?

O niezezwalanie na przyjazd Irvinga do Polski apelował do rządu w Warszawie minister ds. diaspory i oświaty Izraela, Naftali Bennet.

A JA APELUJĘ DO RZĄDU W POLSCE, O ZAPRZESTANIE ANTYPOLSKIEJ POLITYKI, WOBEC NARODU POLSKIEGO !

O WYPROWADZENIE AMERYKAŃSKICH WOJSK OKUPACYJNYCH Z POLSKI

O ODRZUCENIE BEZPRAWNYCH …
More
ŻYDZI RZĄDZĄ W POLSCE ? PRAWDA, CZY KŁAMSTWO ?

O niezezwalanie na przyjazd Irvinga do Polski apelował do rządu w Warszawie minister ds. diaspory i oświaty Izraela, Naftali Bennet.

A JA APELUJĘ DO RZĄDU W POLSCE, O ZAPRZESTANIE ANTYPOLSKIEJ POLITYKI, WOBEC NARODU POLSKIEGO !

O WYPROWADZENIE AMERYKAŃSKICH WOJSK OKUPACYJNYCH Z POLSKI

O ODRZUCENIE BEZPRAWNYCH ROSZCZEŃ ŻYDOWSKICH

O DOPILNOWANIE WYPŁATY ODSZKODOWAŃ OD NIEMCÓW ZA STRATY WOJENNE

O ZAPRZESTANIE SPONSOROWANIA UKRAINY

O COFNIĘCIE POZWOLENIA NA PRACĘ UKRAIŃCOM

O WYJŚCIE Z POLSKI SODOMICKIEJ UNII EUROPEJSKIEJ

O JEDNOZNACZNE DZIAŁANIA WOBEC GORSZYCIELI W ŻYCIU PUBLICZNYM.
Hitler był wariatem ale Himmler który stworzył obozy zagłady był fartuszkowym agentem (?!) i sekciarzem. Reszta nazi, to marksistowscy złodzieje lub dorobkiewicze.
Jednak to z wariata robi się zbrodniarza a potomkowie Himmlera rządzą Europą.
Nemo potest duobus dominis servire ! and one more user like this.
ultramontes.pl likes this.