Język
Wyświetlenia
2,8 tys.
pl.news 19

Według Franciszka cudzołóstwo jest w porządku: nowym grzechem jest "naruszanie natury"

Papież Franciszek ostrzegł teologów moralności przed "nagłymi wypadkami ekologicznymi", które nazwał "płaczem ziemi, pogwałconej i rannej".

Powodem takiego stanu rzeczy jest "samolubne wykorzystywanie", powiedział słuchaczom rzymskiej Akademii Alfonsjańskiej.

Franciszek zauważył, że rzadko słyszy penitentów obwiniających się o szkodzenie naturze, ziemi lub stworzeniu, ponieważ "jeszcze nie jesteśmy świadomi tego grzechu".

O. Bergoglio spędził dwa lata jako spowiednik w Kordobie w Argentynie. To był jedyny czas, kiedy osobiście zaangażował się w opiekę duszpasterską.

Użytkownik Catholic Sat na Twitterze podchwycił sugestię Franciszka i napisał: "zgrzeszyłem, używałem klimatyzacji w aucie w drodze na lotnisko, gdzie zjadłem stek i przypadkowo nie zwróciłem butelki do recyklingu".

Grafika: © Esteban Munilla, Flickr CC BY-ND, #newsLlcewqqrqd
Cudzołóstwo narusza Doskonałe, Niezmienne, Absolutne i Powszechne Prawo Naturalne.....NISZCZY ład i porządek z woli i postanowienia ustanowiony przez Boga,który stworzył na Swój obraz i podobieństwo Mężczyznę i Kobietę powołując ich do życie w MIŁOŚCI w nierozerwalnym monogamicznym heteroseksualnym małżeństwie.... Więc twierdzenie, że poróbstwo jest 👌 to poważne wykroczenie NEGUJĄCE i NISZCZĄCE … Więcej
Armia_Reszty
Przydało by się nawiązanie do jakiegoś art. o tym, że wg Fp cudzołóstwo jest w porządku - bo tytuł jest nieco nieadekwatny do artykułu...
PiotrM
Żyjemy w czasach św. PATRYKA. DZIŚ SIĘ CZCI BAŁWANY
Weronika....S
To jakaś nowa epoka z ,,nowymi grzechami,,. Kiedyś cześć oddawano bałwanom, a teraz mamy w myśl słów Franciszka użalać się, bo ,,ziemia płacze,, a to, że świat totalnie występuje przeciwko Bożym przykazaniom jest mniej ważne, albo nieważne. Osobiście nie słyszałam, aby Franciszek napiętnował cudzołóstwo czy homoseksualizm, które to grzechy są tak nagminne jak chyba nigdy dotychczas.
Być może … Więcej
Quas Primas
Mam nadzieję, że te komentarze NIE będą skasowane.
Quas Primas
GracjanJan Tak po prawdzie, to na glorii jest TEATR JEDNEGO AKTORA, stąd takie a nie inne poczynania .....
Quas Primas
"W ostatnim czasie ujawnił się w Kościele nowy, bardzo niebezpieczny demon. Ba, nie tylko się ujawnił, ale się rozszalał, zyskując wielu zwolenników tzw "pożytecznych idiotów." Nawet... o zgrozo wśród purpuratów i prałatów... Piekielnik ów nazywa się MIŁOSIERDZIEL! po łacinie - Misericordiota.
Dla tych, którzy nie wierzą w istnienie diabłów, to ów miłosierdziel kryje się pod nazwą humanista…
Więcej
@Quas Primas Dobrze powiedziane przez księdza Grzegorza
Orare pro me
Oj ciężkie czasy nastały - nawet idiotą bardzo trudno zostać - taka jest potężna konkurencja.
GracjanJan
Kardynał Giacomo Biffi powiedział w roku 2007 , że według Sołowiowa, Antychryst "przedstawi się jako pacyfista, ekologista i ekumenista. Ma zwołać sobór ekumeniczny i będzie dążył do ugody ze wszystkimi chrześcijańskimi wyznaniami, zgadzając się na ustępstwa wobec każdego z nich. Ogół chrześcijan pójdzie za nim, z wyjątkiem małych grup katolików, prawosławnych i protestantów".
Quas Primas
Franciszek to "Miłosierdziel"!
Warto posłuchać sobie kazań ks. Śniadocha z Rekolekcji Adwentowych. Jedno z nich (moim zdaniem) mówi o Franciszku! ( Dlaczego Bóg jest Miłosierny)


MOCNE !!! - Rekolekcje - WIARA, CHRZEST, MIŁOSIERDZIE - REKOLEKCJE Adwentowe - Ks. Grzegorz Śniadoch
Widzę, że papież przypomniał sobie i wiernym encyklikę Laudato Si: Nie pal drzewem - bo szkodzisz środowisku, nie pal węglem - bo szkodzisz środowisku. Nie pal śmieciami - bo szkodzisz środowisku. Nie pal niczym - bo szkodzisz środowisku.
Quas Primas
Za to wszędzie słychać; "PAL się do grzechu"
@Quas Primas. O tak, grzechem można spokojnie palić. Hulaj dusza piekła nie ma.
Quas Primas
HERETYK!!!
Czy ktoś zrobi z nim skutecznie porządek, bo widać, że listy i prośby do niego, NIC nie dają.
On musi ustąpić, bo herezja goni herezję!!!
m.rekinek
Da się zrobić. Powiedz tylko, z którego kąpieliska korzysta ?