Clicks44
Coburg

Uctenie si Andreja Hlinku 16. augusta 2019 v Bratislave

Dnes je utorok 13. 08. 2019 Meniny má Ľubomír Pošlite tip TK KBS

Správy

dreja Hlinku si pripomenú pri jeho pomníku v Ružinove
P:3, 13. 08. 2019 07:30, DOM

Bratislava 13. augusta (TK KBS) Spoločnosť Andreja Hlinku a DEDIČSTVO OTCOV, o. z., pozývajú na uctenie si pamiatky kňaza a národovca Andreja Hlinku. Uskutoční sa pri príležitosti 81. výročia jeho úmrtia. Spomienka bude v piatok 16. augusta 2019 o 17:00 pri pomníku Andreja Hlinku v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove.

Andrej Hlinka, obetavý a verný Kristov kňaz, nekonformný politik a človek čistého srdca patrí k najvýznamnejším osobnostiam národného a kresťanského života nášho národa. Národná rada Slovenskej republiky dňa 26. októbra 2007 prijala zákon 531/2007 o zásluhách Andreja Hlinku o štátotvorný slovenský národ a o Slovenskú republiku. Na ocenenie mimoriadnych zásluh Andreja Hlinku bola v budove Národnej rady Slovenskej republiky nainštalovaná busta Andreja Hlinku a pamätná tabuľa, na ktorej je uvedený text: "Andrej Hlinka sa zaslúžil o slovenský národ a Slovenskú republiku".

V programe vystúpi historik Anton Hrnko, huslistka Katarína Jablokova, operný spevák Ivan Ožvát a fujarista Štefan Suchý. Pietnu spomienku ukončia kladením vencov a hymnickou piesňou Kto za pravdu horí. „Pozývame Vás do ružinovského Parku Andreja Hlinku, aby sme si spoločne v deň jeho odchodu do večnosti uctili pamiatku otca národa spomienkovou slávnosťou a kladením vencov k jeho pamätníku,“ pozýva Daniela Suchá z DEDIČSTVA OTCOV, o. z.