Clicks1.9K

Umieszczony w katedrze Notre Dame obraz Jasnogórski a także relikwie św. Jana Pawła II nie uległy uszkodzeniu

Polska Misja Katolicka we Francji informuje nieoficjalnie, że kopia ikony obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz relikwie św. Jana Pawła II, które znajdują się w polskiej kaplicy w Notre Dame, ocalały.

W poniedziałek późnym popołudniem w paryskiej katedrze wybuchł pożar. Ogień całkowicie opanowano dopiero dzisiaj rano. Niestety dach i iglica świątyni zawaliły się. Konstrukcję i fasadę budynku udało się uratować.

W grudniu ubiegłego roku w Notre Dame odbyła się inauguracja otwarcia polskiej kaplicy. Znajduje się w niej kopia ikony Matki Bożej z Jasnej Góry oraz relikwie polskiego papieża św. Jana Pawła II. Z Paryża płyną dobre wieści w tej sprawie.

Polska Misja Katolicka we Francji, powołując się na nieoficjalne informacje uzyskane od służb ratowniczych podała, że zarówno obraz, jak i relikwie przetrwały pożar i nie uległy uszkodzeniu.

Specjalne oświadczenie w sprawie pożaru Notre Dame wydał kard. Stanisław Dziwisz. – Ta płonąca katedra to symbol płonącej Europy. Oby ten ogień przyczynił się do odnowy Europy i chrześcijaństwa w Europie – podkreślił były sekretarz Karola Wojtyły.

Francuska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego doprowadzenia do zniszczenia Notre Dame. Ok. godz. 10:00 strażacy poinformowali, że pożar w katedrze został całkowicie ugaszony. Wcześniej prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę tej 850-letniej świątyni.

Źródło: https://dorzeczy.pl/99970/Wiadomo-co-z-polska-kaplica-w-Notre-Dame-Obraz-Matki-Bozej-przetrwal.html
mk2017 likes this.