Jazyk
Pozretia
820
csk.news 3

Kacírski Nemeckí Biskupi zavádzajú Sv.Prijímanie pre Protestantov

Biskupi [predtým] Katolíckej Cirkvi v Nemecku klesajú hlbšie a hlbšie do bahna kacírstva a nedôvery.

Počas svojho stretnutia v Ingolstadte, ktoré skončilo 22. februára, hlasovali veľkou väčšinou za to, že budú dávať Sväté Prijímanie Protestantom, ktorí sú ženatí s Katolíckym manželom/manželkou. Pre Cirkev je toto rozhodnutie úplne neplatné a nulové, pretože biskupi nemajú právo prijať takéto rozhodnutie, ktoré je v rozpore s evanjeliom.

Podľa katholisch.de (22. februára) biskupi definovali "podmienky" na prijatie posvätného spoločenstva, napríklad "hovoriť s kňazom" a "rozhodovať vo svojom svedomí", že jeden potvrdzuje Katolícku vieru. Kto však potvrdzuje Katolícku vieru, musí vo svedomí zmeniť Cirkev.

Ďalej: Ako môže Protestant prijímať prijímanie, ak predtým neprešiel spoveďou podľa požiadaviek Cirkvi?

Notoricky známy Mníchovský Kardinál Marx nazval biskupský akt apostázy "pozitívnym pokrokom", v ktorom oznámil, že nová politika bude zavedená pomocou triku "od prípadu k prípadu". Ďalej vyslovil hereziu, že Protestant sa nemusí obrátiť na Katolicizmus, aby prijal Sväté Prijímanie.

Rozhodnutie nemeckých biskupov je pokusom "legalizovať" skutočnosť, že v Nemecku sú všeobecne pozývaný nekatolíci, ktorí prijímajú prijímanie. Toto zneužitie je zmiernené skutočnosťou, že liturgia v Nemecku sa tak zle vyvrátila, že často sa Eucharistia nepodáva platne, čo znamená, že veriacim sa rozdeľuje len kus chleba, ktorý môže byť konzumovaný protestantom.

Obrázok: Rainer Maria Woelki, Rainhard Marx © Raimond Spekking, CC BY-SA, #newsWerabdsrgt
csk.news zmienil tento príspevok v Vatikán zamieta Nemecké Sv. Prijímanie pre Protestantov.
Caesar
Marx je murár, preto ten rozvrat cirkvi.
Sv.Prokop
Kdo by tedy jedl tento chléb a pil kalich Páně nehodně, proviní se proti tělu a krvi Páně. (1. Korintským 11, 27)