Język
Wyświetlenia
943
ŚW.FILOMENA 1

Watykan: spotkanie Franciszka ze Światowym Kongresem Żydów

Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz nowej światowej religii "POKOJU" i NWO

Wyzwanie krzewienia pokoju na świecie oraz o kryzys uchodźców to niektóre z kwestii poruszonych podczas wczorajszego spotkania papieża Franciszka z kierownictwem Światowego Kongresu Żydów. Miało ono miejsce wieczorem w papieskiej rezydencji w Domu Świętej Marty.

Franciszek zauważył, że Europa często zapomina, iż została wzbogacona przez migrantów, zamyka się w sobie i brakuje jej kreatywności. Wskazał ponadto, iż nasz kontynent dramatycznie doświadcza spadku liczby urodzeń i ma problemy z wysokim bezrobociem.

- Musimy zastanowić się nad integracją, która jest ważnym problemem - stwierdził Ojciec Święty. Jego zdaniem ludzie, którzy dopuścili się ataków terrorystycznych w Belgii nie byli właściwie zintegrowani.

Papież raz jeszcze podkreślił, że dobry chrześcijanin nie może być antysemitą. Zachęcił chrześcijan i Żydów do współpracy w walce z istniejącą w świecie przemocą, aby uczynić świat bardziej bezpiecznym. W związku z nadchodzącym nowym rokiem w kalendarzu żydowskim - Rosz ha-Szana Franciszek życzył Żydom słodkiego nowego roku.

Natomiast przewodniczący Światowego Kongresu Żydów, Ronald S. Lauder, podkreślił, że Żydzi na przestrzeni swych dziejów zaznali losu imigrantów i dobrze rozumieją ich sytuację. Pragną też żyć w pokoju i modlą się o pokój. Przedstawiciele społeczności żydowskiej podziękowali również Ojcu Świętemu za jego niedawną wizytę w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau i decyzję, by przebiegała ona w milczeniu.

za: www.deon.pl/…/art,4841,watyka…

____________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

Postępowi rabini okrzyknęli Abp. Kondrusiewicza „Człowiekiem roku”

Nagroda Orła Jana Karskiego dla rabina Arthura Schneiera

W katedrze we Florencji zabrzmiały muzułmańskie pieśni
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Obrady Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem pod nowym kierownictwem.