Język
Wyświetlenia
1,4 tys.
pl.news 1

Włoscy biskupi uderzają w Humanae Vitae

Avvenire, dziennik włoskiego episkopatu, zaatakował encyklikę Humanae Vitae Pawła VI, która zabrania sztucznej antykoncepcji. Uderzenie wyprowadził 30 października ex-biskup Ivrei, Luigi Bettazzi (94), modernista pełną gębą.

Chciałby on "ponownie przemyśleć tę kwestię". Nie prezentując żadnego dowodu, stwierdził, że "dziś sytuacja społeczna jest zdecydowanie odmienna i zmieniło się znacznie myślenie teologiczne".

W praktyce Humanae Vitae nie była brana na poważnie ani przez biskupów, ani większość wiernych. W konsekwencji w Kościele nie ma dzieci, rodzin, a przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

Grafika: Luigi Bettazzi, #newsJmelutekkt
Napisz komentarz
ZBM
To nie prawda, że encyklika Humanae Vitae w praktyce nie była brana na poważnie ani przez biskupów, ani większość wiernych. W praktyce była traktowana jak najbardziej poważnie, o czym świadczy upowszechnienie na całym świecie przez Państwa Billingsów metody kontroli płodności. To że bogate społeczeństwa Europy Zachodniej na skutek wygodnictwa i hedonizmu popadły w ciemnotę duchową i umysłową nie … Więcej