Jazyk
Pozretia
258
csk.news

Hoax zneužívania naživo: Schönborn "verí" prípadu zneužitia, ktorý bol preukázane vyvrátený

Viedenský kardinál Christoph Schönborn sa 6. februára zúčastnil neskorej nočnej show so samozvanou obeťou zneužitia Doris Wagner. Šou bola vysielaná Nemeckou Štátnou Televíziou Bayerischer Rundfunk.

Wagner, bývalá sestra náboženskej komunity "Das Werk", sa v posledných rokoch propagovala ako "obeť" cirkevného zneužívania, priznáva však, že v Cirkvi (a mimo nej) ju verí.

Nie tak Schönborn, "verím vám," povedal vedúci kardinál Wagnerovej.

Wagnerkovej čas ako sestra bol zjavne sexuálne náročný. V roku 2008 sa venovala dôvernému vzťahu s kňazom svojej komunity. Kňaz to neskôr oľutoval.

Wagnerová opustila komunitu v roku 2010. O rok neskôr napísala kňazovi, že si ho pamätala s "láskou a úctou".

Jej "láska" sa v roku 2012 a 2013 zmenila na nenávisť, keď podala žalobu na znásilnenie proti kňazovi. Obaja rakúski a nemeckí prokurátori však zamietli rozsudok, že tento vzťah je konsenzuálny.

Medzitým sa Wagnerová civilne oženila s druhým [bývalým] kňazom svojej komunity.

V posledných rokoch Wagnerová dostala tretieho kňaza svojej bývalej komunity, otca Hermanna Geisslera, bývalého úradníka Kongregácie pre Doktrívu Viery.

Geissler sa pokúsil uteľiť Wagnerovú po vyznaní v roku 2009 [mimo spovednice] tým, že sa dotkol jej tváre. Teraz to Wagnerová nazýva "sexuálne obťažovanie".

Táto vec bola predmetom vyšetrovania v roku 2012. Rozhodnutie bolo v prospech Geisslera, ktorý nazýva Wagnerovej obvinenie "nepravdivé".

Vierohodný svedok Schönborna Doris Wagner opakovane hovoril v prospech antikoncepcie, smilstva a homosexuality a nazval katolíckz sexuálnu výučbu "absurdnou".

To je pravdepodobne dôvod, prečo Schönborn a oligarchistické médiá "veria".

Obrázok: Christoph Schönborn, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsYypbcglkhz