Język
Wyświetlenia
1,3 tys.
ewaboryk 3

Brytyjski biskup: obrońcy życia muszą zmienić taktykę! To odpowiedź na zakaz modlitw

Bp Philip Egan. Źródło: YouTube/adwmuk

Brytyjski biskup Philip Egan stwierdził, że ruch pro-life musi „zmienić taktykę” w związku z rządowymi próbami zakazania czuwania modlitewnego przed klinikami aborcyjnymi.

W liście pasterskim hierarcha wezwał wszystkich księży w swojej diecezji (Portsmouth), aby przywdziać pokorne fioletowe szaty 23 października, to jest w dniu uchwalenia brytyjskiej ustawy aborcyjnej.

Jako ludzie żyjący, nasze wysiłki na rzecz obrony nienarodzonych dzieci, opieki nad ciężarnymi matkami i unieważnienia lub chociażby osłabienia ustawy, przyniosły mieszane rezultaty i teraz wygląda na to, że niesprawiedliwie nasz świecki rząd nie pozwoli nam nawet na modlenie się przed szpitalami i klinikami – stwierdził.

W związku z tym omawiam z grupami pro-life i z naszym zespołem ds. sprawiedliwości, pokoju i odpowiedzialności społecznej kilka nowych form dawania świadectwa – wyjaśnił.

Hierarcha wskazał, że konieczna jest zmiana taktyki. Na początek – jak zaznaczył – chce, by w diecezji 23 października, czyli w rocznicę przyjęcia haniebnej ustawy aborcyjnej, był diecezjalnym Dniem Modlitwy i Zadośćuczynienia za Życie. W tym dniu kapłani mają nosić purpurowe szaty pokutne. Dodał także, że szkoły katolickie i parafie muszą większy nacisk położyć na właściwe nauczanie na temat seksualności i aktu płciowego dozwolonego jedynie w małżeństwie i otwartego na życie.

Biskup Egan pochwalił encyklikę Humanae vitae papieża Pawła VI, którą nazwał „proroczą”. Dokument, jak zauważył hierarcha, „potwierdza doktrynę Kościoła o uczciwości stosunku płciowego, zarezerwowanego dla męża i żony w małżeństwie, jako aktu miłości otwartej na życie i że te dwa aspekty, otwartość na życie i miłość, nie mogą być oddzielone lub sztucznie separowane.

W przeciwnym razie – jak ostrzegał papież – miałoby to katastrofalne skutki dla osób, rodzin i społeczeństwa – czytamy w liście biskupa.

Brytyjski duchowny zauważył, że pięćdziesiąt lat później możemy teraz dostrzec mądrość encykliki. Jej prorocze ostrzeżenia widać „zwłaszcza w rozbitych związkach rodzinnych, sprowadzeniu seksu do zwykłej aktywności, handlu ludźmi w celu prostytucji i pornografii, seksualizacji młodych ludzi i eksplozji uzależniających zachowań prowadzących do rozpaczy, wstydu i poczucia winy”.

Ostrzegł, że społeczeństwo brytyjskie wkracza w „przerażający, nowy, ciemny wiek”, w którym ludzie porzucają wiarę. – Nic dziwnego, że żąda się wspomaganego samobójstwa i eutanazji – zauważył.

Musimy poprosić Jezusa, aby pomógł nam dotrzeć do osób w pobliżu, aby pomóc ludziom rozwinąć osobistą więź z Bogiem – napisał biskup Portsmouth. Dodał, że to jest fundamentalne zadanie dla katolickich szkół i parafii.

Źródło: catholicherald.co.uk
AS

Read more: www.pch24.pl/brytyjski-bisku…
Mukarnas
Wokanda - Kadr z filmu "Nie o Mary Wagner"
Kunegunda
KRÓLOWA BRYTYJSKA JEST MASONKĄ ! I WSZYSTKO NA TEN TEMAT !
Matricaria
Królowa brytyjska nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia? Przecież jest głową anglikańskiego Kościoła więc powinna wypowiedzieć się albo wraz z wybiciem dziewięćdziesiątki odejść wreszcie na emeryturę .Są jakieś granice przyzwoitości w długości panowania. Karol czeka już zbyt długo na koronę,trzeba za centa nie mieć litości by synowi kazać nieskończenie czekać na tron.Niemiecka dynastia to co … Więcej