Clicks33
lt.news

Vis daugiau „Dubia“ kardinolų kreipiasi į Pranciškų: Ar Pranciškus skatina kunigus meluoti?

Honkongo kardinolas Džozepas Zenas (87-erių) savo dienraštyje publikavo „Dubia“ dvejones dėl Vatikano gairių, skirtų Kinijos dvasininkijams, kurie privalo sutikti su Kinijos rėžimu.

Paskirtos registracijos pasirašymas reikalauja dvasininkijos atsisakyti tikėjimo, nes rėžimas šio negerbia ir taip pat nurodo pasirašusiesiems padaryti tą patį, aiškino Zenas.

Kardinolas parodė, jog gairės (5) „išsprendžia“ šią problemą nurodydamos, jog „bendruomenės labui“ kunigas ar vyskupas gali pasirašyti viską, ko reikalauja vyriausybė, kol tuo pačiu nesutikti su tuo, ką pasirašė.

Vis dėlto, tai yra „prieš visas pagrindines moralines teologijas“, pastebi Zenas: „Jeigu teisėta, tai pateisintų net ir atskalūnystę!“

Zenas pateikė išvadą: „Šis dokumentas radikaliai aukštyn kojomis apvertė visa, kas normalu ir kas anomalu, kas teisinga ir kas niekinga“.

Gairės įvykdo Vatikano slaptą susitarimą su Kiniją, po kurio, pasak Zeno, iš tiesų „niekas nepasikeitė“, įskaitant ir nepilnamečius, kuriems vis dar draudžiama dalyvauti bet kokiose religinėse veiklose“.

Paveiksliukas: Joseph Zen, © Etan Liam, CC BY-SA, #newsTiaorclgqz