Clicks57
lt.news

Pranciškus teigia: Religiniai skirtumai yra „būtinybė“

„Mūsų skirtumai yra būtinybė“, - rugsėjo 5-osios tarpreliginiame susitikime su Maputu miesto jaunimu Mozambike teigė kiek sutrikęs, tačiau šią idėją pabrėžiantis Popiežius Pranciškus.

Tuo paęiu metu popo prieštaringasis Vatikano valstybės sekretoriaus pavaduotojas ir arkivyskupas Edgaras Pena Parra sėdėjo užnugaryje, nekreipė dėmesio į esamą situaciją ir kramtė gumą.

Pranciškaus pareiškimas, originaliai išreikštas portugališkai (vaizdo įrašas apačioje):

„Aš dėkoju skirtingas religijas išpažįstantiems, kurie čia atvyko, ir tiems, kurie nepriklauso jokiai konkrečiai religinei tradicijai. Dėkoju jums už vienas kito padrąsinimą gyventi ir švęsti šiandienos taikos iššūkius kaip viena šeima, kokia mes ir esame. Jūs patiriate tai, kad visi mes esam reikalingi: su mūsų skirtingumais mes visi esam būtini. Mūsų skirtumai yra būtinybė.“

Realiame pasaulyje skirtumai nėra būtini, tačiau tiesos suvokimas yra svarbus.

Tinklalapis NovusOrdoWatch.org (rugsėjo 7) pažymėjo, jog Pranciškaus kalba buvo šiek tiek daugiau nei mažiausias bendro vardiklio motyvacinis pasisakymas, naudojamas išreikšti natūralistines banalybes apie viltis, svajones, praeities šaknis ir horizontus - visiškai neturint omenyje nieko antgamtinio, išskyrus bendrąjį pasakymą „Dievas tave myli“ pačioje minčių šokinėjimo pabaigoje.

#newsMkniovojwx