Jazyk
Pozretia
718
Peter(skala) 7 1

SVEDECTVO: Objatie i pohladenie vladyku Chautura mi bolo iskrou nádeje v dobro

Bratislava 21. mája 2018 (HSP/Foto: Simona Dekanová)
www.hlavnespravy.sk/…/1527278

Do redakcie sa nám ozvala žena, ktorá zažila vladyku Milana Chautura ako dieťa zblízka. Povedala, ako s odstupom dvoch desaťročí vníma jeho pohladenie a ako hovorí, “príležitostí na zlo” nebolo málo. Redakcia potvrdzuje, že identita tejto osoby je skutočná a keďže si neželá byť kontaktovaná inými médiami, neuvádzame jej skutočné meno
Ilustračná snímka

So znepokojením sledujem udalosti ohľadne biskupa, vladyku Chautura a nemôžem nereagovať na obvinenia voči nemu. Zostať ticho a v pohodlí domova by bolo nesprávne.

Volám sa Eva (meno bolo redakciou pozmenené, pozn. red.) a žijem s rodinou v Rakúsku, kde som sa vydala. Osud spôsobil, že som vo veku 5 rokov skončila spolu s ďalšími troma súrodencami v detskom domove v Michalovciach. Život v ňom bol trpký. To nebudem opisovať. Avšak boli chvíle, ktoré boli pekné a boli pre mňa iskrou nádeje v lepší život.

Jedným z krásnych období bolo, keď som mala takmer 9 rokov, keď sa v kláštore Redemptoristov (hneď vedľa detského domova) objavil istý Marek, ktorý mňa a mojich rovesníkov brával do kostola, resp. cerkvi na omše a rôzne akcie spojené s kláštorom redemptoristov. Ten pocit, že komusi nebol náš osud ľahostajný, bol neopísateľný a dodnes mi zostal v pamäti a nosím si ho ako poklad hlboko v mojom srdci. A na mnohých tých akciách a opekačkách som spoznala aj vladyku Chautura, ktorý je tiež z rehole redemptoristov (tomu som vtedy ale nerozumela) a často chrám i kláštor pracovne i neformálne navštevoval.

Dodnes si veľmi dobre a do detailov pamätám, ako sa mi vl. Chautur prvýkrát s úsmevom prihovoril a po tom, ako mu už spomínaný Marek vysvetlil, že som z decáku, si ma úplne prirodzene a s láskou pritúlil, pohladil po strapatých vlasoch a prihovoril sa otcovskými slovami, “Nebuď smutná, usmej sa, bude sa Ti lepšie dariť, nestratíš sa, Pán Boh sa o teba postará, len sa potrebuješ viac usmievať”.

V tých chvíľach, kde mi neznámy človek prejavil ľudskú lásku, som si myselala, že som v nebi. Bola som veľmi vnímavé dieťa, tak na dobro, i na zlo navôkol mňa. A vtedy, ako i teraz, s odstupom času, som v tomto prístupe biskupa necítila čo i len najmenší náznak planých úmyslov.


Teraz, ako mamička dvoch malých dcér si pri čítaní strašných obvineni uvedomujem, že priležitostí na konanie zla nebolo málo. Ale jednoducho cítila som a viem, že človek, ktorý sa mi prihováral a dotýkal sa ma, mal len tie najlepšie úmysly – prejaviť mi, ako vtedy stratenému dieťaťu, aspoň kúsok ľudskej lásky a súcitu, ktoré boli pre mňa tak veľmi dôležité. Iste, neigorujem fakt, že existuje čoraz viac medializovanych prípadov zneužívania detí, či v cirkvi, alebo mimo nej. No čítajuc mnohé komentáre a narážky na vl. Chautura, chcem podotknúť, že, znovu, ako matka dvoch malých dievčat, vonkoncom nepovažujem za nevhodné, ak niekto mimo rodiny moje dieťa pohladí, pritúli si ho, alebo dá bozk na vlasy alebo na líce. Ide tu predsa o úmysel (a vnímavá matka by mala byt schopná úmysel rozlíšiť) a považovať prejav ľudskosti a lásky takýmto prirodzeným spôsobom ako nevhodný, ba dokonca za zneužitie, by bolo nie menej ako extrémne.

Týmto by som chcela po 21. rokoch vladykovi Chauturovi (ale aj iným), vyjadriť veľké “ďakujem” za ich čas a lásku, ktorá mi dala nádej ísť vpred a bola významnou iskrou v mojom živote. Boli ste pre mňa kompasom, ktorý ma vyňal zo stratena.
Napísať komentár
Peter(skala)
henta pred 2 minútami
Péťo,ty jsi znalec přes zjevení.
také vím,že ji chtěli duševně zlikvidovat
na psychiatrii,nepodařilo se,Matička nad
ní bděla.

ked veriš, že som znalec, tak ver, že nemala zjavenia Panny Márie
Napísať komentár
Peter(skala)
Caesar pred 2 hodinami

Autor Miroslav Kocúr pracoval v minulosti a poberal financie ako riaditeľ Via Iuris o.z.,
ktoré je financované zo zahraničia, najmä zo zdrojov poskytovaných miliardárom George

Sorosom.

takže sorošovka, znova... to sa dalo čakať
Napísať komentár
henta
Péťo,ty jsi znalec přes zjevení.
také vím,že ji chtěli duševně zlikvidovat
na psychiatrii,nepodařilo se,Matička nad
ní bděla.
Napísať komentár
Peter(skala)
henta pred 2 hodinami
A proč byla tak nekřesťansky pronásledována
církvi, sestra Agata, když dostala zjevení od Panny Marie
/Sečovce/ ve kterém měla napomínat k nápravě mravů
vaše hierarchy jmenovitě tohoto pana Chautura?

a proč si myslíš, že Panna Mária sa zjavila sr.Agáte?
Napísať komentár
Caesar
Čarnogurský podáva trestné oznámenie na Kocúra: Na Slovensku pôsobí organizovaná skupina, ktorá má za cieľ hanobiť kresťanstvo, v snahe o politické zmeny

www.hlavnespravy.sk/…/1527610

Bratislava 21. septembra 2018

Na Slovensku pôsobí organizovaná skupina, ktorá má za cieľ hanobiť kresťanstvo, a to najmä katolícku cirkev, v snahe o politické zmeny na Slovensku.

V týchto dňoch ďalší člen orga… Viac
Napísať komentár
henta
A proč byla tak nekřesťansky pronásledována
církvi, sestra Agata, když dostala zjevení od Panny Marie
/Sečovce/ ve kterém měla napomínat k nápravě mravů
vaše hierarchy jmenovitě tohoto pana Chautura?
Napísať komentár
Anton Čulen
Harabin: Toto je útok na kresťanov. Predstavitelia liberálneho fašizmu obvinia z niečoho, čo sa nedá dokázať ani vyvrátiť a Chautur nech sa vyviňuje a hlavne nech Cirkev robí tak, ako si liberálni fašisti želajú
Napísať komentár