Język
Wyświetlenia
966
ŚW.FILOMENA 1 2

Franciszek: Nowe wydanie Tory jest owocem "przymierza" między osobami różnych narodowości, wieku i wyznań religijnych...

Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Nowej Światowej Religii i NWO

O duchowym znaczeniu Świętych Pism, a zwłaszcza Tory (pięć pierwszych ksiąg Biblii), ukazującej miłość, która staje się przymierzem oraz dialogu chrześcijańsko-żydowskim mówił dziś Franciszek przyjmując na audiencji swego "brata i przyjaciela", rabina Abrahama Skórkę wraz z grupą osób, które przygotowały nowe wydanie Tory.

Witając swoich gości papież nawiązał do słów swego poprzednika, św. Jana Pawła II, który określił Torę "żywą nauką żywego Boga". Wskazał, iż księga ta ukazuje płynącą z głębi ojcowską miłość Boga, która staje się przymierzem.

Następnie Ojciec Święty podkreślił, iż samo słowo "przymierze" łączy chrześcijan i wyznawców judaizmu. "Bóg jest najwspanialszym i najbardziej wiernym partnerem przymierza. On powołał Abrahama, aby utworzyć z niego lud, który stanie się błogosławieństwem dla wszystkich narodów ziemi. Bóg pragnie świata, w którym kobiety i mężczyźni byliby z Nim sprzymierzeni, a zatem żyli w zgodzie między sobą i ze stworzeniem. Pośród tylu ludzkich słów, które prowadzą do tragicznych podziałów i rywalizacji, te Boże słowa przymierza otwierają przed nami wszystkimi drogi dobroci, abyśmy podążali razem" - stwierdził Franciszek.

Papież zauważył że przedstawiona jemu dziś publikacja jest owocem "przymierza" między osobami różnych narodowości, wieku i wyznań religijnych, które połączyły się w tym wspólnym wysiłku.

- Braterski i instytucjonalny dialog między żydami a chrześcijanami jest obecnie ugruntowany i skuteczny, dzięki stałej współpracy. Dar, który mi dzisiaj przedkładacie jest w pełni częścią tego dialogu, który znajduje wyraz nie tylko w słowach, ale także w gestach. Obszerny wstęp do tekstu i nota edytorska podkreślają to dialogiczne podejście i przekazują kulturową wizję otwartości, wzajemnego szacunku i pokoju, zgodnej z duchowym przesłaniem Tory - powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie Franciszek podkreślił, że każde wydanie Pisma Świętego posiada wartość duchową, które nieskończenie przewyższa jego wartość materialną. Zapewnił zgromadzonych o swej modlitwie za wszystkich, którzy pracowali nad tym dziełem.

za: www.deon.pl/…/art,5405,papiez…

______________________


___________________

PROSZĘ,PRZECZYTAJ:

Franciszek - fałszywy prorok nakazał rewizję tłumaczeń tekstów liturgicznych ... !!!


UWAGA: ZOSTAŁA WYDANA, NA NOWO TŁUMACZONA KATOLICKO - LUTERAŃSKA BIBLIA, DO PRZYSZŁYCH NABOŻEŃSTW EKUMENICZNYCH !!!

JEZUS: Wielu będzie – błędnie – wychodziło z założenia, że nowa liturgia i nowa msza święta – chociaż ogromnie zmieniona – nie może przynieść żadnej szkody

JEZUS: Jako pierwsze mają być zniszczone Sakramenty - potem Msza ....

JEZUS DO KAPŁANÓW: Zmiany wprowadzane w Kościele, będą sprzeczne ze Słowem Bożym

JEZUS: Orędzie do kapłanów, biskupów i kardynałów o fałszywym proroku

JEZUS: On został wysłany, aby zdemontować Mój Kościół i rozedrzeć go na strzępy

MATKA BOŻA: Fałszywy prorok wprowadzi potężną wiarę ekumeniczną, co zadowoli każdego heretyka.

MATKA BOŻA: Ci kapłani, którzy nie będą chcieli przyjąć fałszywej doktryny, zostaną oskarżeni o herezję


RZYM STRACI WIARĘ I STANIE SIĘ SIEDZIBĄ ANTYCHRYSTA - ORĘDZIE MATKI BOŻEJ, LA SALETTE, r. 1846

Niewiasta i Nierządnica

I ZOBACZ:

Te Orędzia będą ostatnimi przekazywanymi wam przed Wielkim Dniem

ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w SKANDAL W BELGII: Odmawiali Różaniec w katolickiej katedrze. Zostali wyprowadzeni przez policję.
ŚW.FILOMENA
Franciszek przyjął dziś na audiencji swego "brata i przyjaciela", rabina Abrahama Skórkę wraz z grupą osób, które przygotowały nowe wydanie Tory.
Papież zauważył że przedstawiona jemu dziś publikacja jest owocem "przymierza" między osobami różnych narodowości, wieku i wyznań religijnych, które połączyły się w tym wspólnym wysiłku.
Więcej
Quas Primas lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.