Clicks42
lt.news

Buvęs kunigas tapo episkopalinės bažnyčios nariu, turi homoseksualius santykius ir vis dar gina katalikų tribunolo įsipareigojimus

Rugsėjo 16-ąją buvęs kunigas Džekas Andersonas (Jack Anderson) atsistatydino iš Delavero, Vilmingtono miesto vyskupystės, JAV, kunigo pareigų.

Dvasininkas pasitraukė vos viena diena po to, kai Georgas Neumayr (Spectator.org, rugsėjo 15) išsiaiškino jo privataus gyvenimo subtilybes. Andersonas atsisakė dvasininkijos dar prieš keletą metų, kai pradėjo gyventi kartu su homoseksualu ir buvusiu Vilmingtono kunigu Tedu Olsonu, kuris episkopalinės bažnyčios nariu tapo po 25-erių kunigiškos tarnystės.

2014-ųjų gegužę Andersonas ir pats tapo episkopaliniu nariu. Visiškai nepaisydamas savo pasirinkimo jis vis dar dirbo Vilmingtono santuokų tribunole. Dėl šio akibrokšto atsakingas yra Vilmingtono vyskupas Pranciškus Malooly (75-erių metų amžiaus), kuris 2008-aisiais Komuniją suteikė vėliau už eutanaziją pasisakusiam JAV viceprezidentui Joe Bidenui.

Andersonas yra puikus gėjų ideologisto ir Scrantono vyskupo Joseph Bambera (63-ejų metų amžiaus) bičiulis. Šis vyskupas minimas kaip vienas iš galimų Filadelfijos arkivyskupo Čarlzo Chaputo (74-ejų metų amžiaus) įpėdinių.

Andersonas bei Bambera draugai buvo dar nuo savo seminarijos dienų, o vėliau jie bendradarbiavo jau būdami ir kunigais. 2012-aisiais Andersonas viešai pareikalavo Bamberos atskleisti jo „asmenine poziciją“ dėl gėjų santuokos. Neumayr užmuonimos teigia, jog Andersonas gali „kažką žinoti apie Bamberą“.

#newsLjnvalnxin