언어
클릭 수
2.4천

Módlmy się o nawrócenie ks. Jacka Międlara

Ks. Jacek Międlar złamał śluby złożone Bogu, opuścił zakon i porzucił sutannę. W ten sposób zdradził samego Jezusa Chrystusa i sprzeciwił się samemu Chrystusowi. Jaka była przyczyna tego buntu? Otóż ten młody kapłan stwierdził:

“Tak naprawdę po rozmowie z przełożonym dowiedziałem się, że moja perspektywa na najbliższe lata, na najbliższe naście lat, a nawet 20 lat, miałaby się ograniczać jedynie (sic! – Dextimus) do spowiadania, odprawiania Mszy Świętej. Mógłbym pomarzyć o jakiejkolwiek katechizacji, jakichkolwiek wykładach w seminarium, itd. Stąd podjąłem decyzję, że ciężko ciągnąć to dalej. Jezus obdarzył mnie wiedzą, obdarzył mnie talentami, obdarzył mnie wiarą, stąd sprzeniewierzyłbym się Ewangelii, gdybym te wszystkie talenty i charyzmę, którą Bóg mi dał, zakopał pod ziemię.”

Źródło: http://www.bibula.com/?p=90103.

Nie trzeba tego komentować. Warto przeczytać: Przykład posłuszeństwa Św. O. Pio jest całkowitym przeciwieństwem nieposłuszeństwa ks. Międlara

Gdy kapłan zakonny z ważnych powodów nie jest w stanie w dalszym ciągu zachowywać ślubów zakonnych i trwać w zakonie, wtedy powinien starać się o indult (szkoda, że ks. Jacek nie uczynił tego w Roku Miłosierdzia, gdyż z całą pewnością Franciszek nie odmówiłby tej łaski).

Kapłan zakonny po uzyskaniu takiego indultu jest zwolniony z zachowywania ślubów zakonnych i może posługiwać jako kapłan diecezjalny, gdy tylko zostanie inkardynowany przez ordynariusza diecezji.

Cały problem polega na tym, że ks. Jacek Międlar nie stara się o indult, postępuje na wzór protestanckiego kaznodziei i wydaje się coraz bardziej stawać w opozycji do Kościoła w Polsce.

To jest dramat i tragedia, ponieważ głównym i najważniejszym powołaniem kapłana katolickiego jest sprawowanie Najświętszej Ofiary Eucharystycznej, dzięki której spływają wszelkie łaski na świat. Porzucając posługę kapłańską ks. Jacek Międlar sprzeniewierzył się swemu powołaniu i wszedł na drogę, która prowadzi na wieczne potępienie.

Wielu świętych i mistyków widziało piekło, a w nim wiele dusz kapłanów i zakonników, którzy złamali śluby zakonne i porzucili posługę kapłańską. Potrzebna jest pokuta i modlitwa za tego kapłana, aby otrzymał łaskę skuteczną i powrócił do posługi kapłańskiej.

Warto przeczytać opis objawienia w Montichiari ukazującego wizję piekła i potępionych osób duchownych:

W maju 1947 roku wizjonerkę zaczął atakować szatan w różnych postaciach. Ujrzała wtedy nieskończoną przestrzeń piekła. Opisała je jako miejsce otoczone płomieniami, wypełnione duszami potępionych. Gdy zaczęła wzywać na pomoc Chrystusa i Matkę Bożą, jakiś głos powiedział jej: „Patrz, to piekło. Pierwsza grupa potępionych to dusze konsekrowane, które zdradziły swą posługę, oto dlaczego są potępione. Druga grupa to osoby duchowne, które umarły w stanie grzechu śmiertelnego. Trzecia grupa to kapłani Judasza! Aby te biedne dusze nie szły do piekła trzeba wynagradzać, podejmować wiele aktów wiary i pokuty”.

Źródło: www.fronda.pl/a/objawienia-mary…

Apeluję do wszystkich katolików: módlmy się o nawrócenie tego kapłana, aby powrócił do posługi kapłańskiej.

댓글 쓰기…
Qbańczyk56
Mnie się wydaje, że ks, Jacek Międlar porzucił hierarchów chrześcijańsko judaistycznych, a nie Boga, słucham go i zawsze słyszę z jego słów pochwałę Boga, Natomiast hierarchowie kościoła zabronili jemu odprawiać mszy w duchu patriotycznym i głosić kazań w tym duchu. Czy to było przeciwko Bogu. Ks. Międlar tak jak Jezus wychodził do ludzi z tym wyjątkiem, że Jezus na pustynie, a ksiądz na ulice. Ksiądz Międlar naśladował Jezusa mówiąc o czystości rasy, to Jezus prowadził potomków Abrahama w … [더보기]
grafix
Ojciec Pio podporządkował się suspensie (choć Jego suspensa kosztowała Kościół 1 mln nie nawróconych) natomiast Don Jan Bosco dłuuuuuuuuuuugo nie poddawał się suspensie i poddał się dopiero na 5 minut przed wejściem do Papieża który zaraz suspensę zdjął.
Obaj są Świętymi Kościoła.
masada
Odprawiania Mszy Świętej mu nie odebrano. Może sprawować codziennie w swoim pokoju , gdzie zamieszkuje.
2 명 더 보기
@Weronika warto zastanowić się nad słowami naszego Pana:

«Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi» (Łk 10, 16).

Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie» (Mt 7, 21-23).
@MariaBarbara gdy kapłan zakonny z ważnych powodów nie jest w stanie w dalszym ciągu zachowywać ślubów zakonnych i trwać w zakonie, wtedy powinien starać się o indult (szkoda, że ks. Jacek nie uczynił tego w Roku Miłosierdzia, gdyż z całą pewnością Franciszek nie odmówiłby tej łaski).

Kapłan zakonny po uzyskaniu takiego indultu jest zwolniony z zachowywania ślubów zakonnych i może posługiwać jako kapłan diecezjalny, gdy tylko zostanie inkardynowany przez ordynariusza diecezji (jestem … [더보기]
Weronika.S
Nie zdradził. Każdą swą wypowiedź zaczyna od ,,Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,,. Publicznie wyznaje swą wiarę. Czy suspensa za politykę jest ważna, to już inna sprawa.
MariaBarbara
Czy ks Jacek ma jeszcze mozliwosc powrotu do poslugi kaplanskiej? Jakie warunki mialby spelnic? Jaka przyszlosc przepowiada jego zapal bohatera narodowosciowego ? Pytam bo nie widze w jego dzialalnosci powolania do stanu kaplanskiego. Moze byloby usprawiedliwieniem dla Jacka nierozeznanie w powolaniu. Prosmy Boga o tego mlodego kaplana aby pomogl mu odczytac wole boza.