언어

Módlmy się o nawrócenie ks. Jacka Międlara

Ks. Jacek Międlar złamał śluby złożone Bogu, opuścił zakon i porzucił sutannę. W ten sposób zdradził samego Jezusa Chrystusa i sprzeciwił się samemu Chrystusowi. Jaka była przyczyna tego buntu? Otóż ten młody kapłan stwierdził: “Tak naprawdę po rozm…
댓글 쓰기…
masada
Odprawiania Mszy Świętej mu nie odebrano. Może sprawować codziennie w swoim pokoju , gdzie zamieszkuje.
2 명 더 보기
@Weronika warto zastanowić się nad słowami naszego Pana:

«Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi» (Łk 10, 16).

Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie» (Mt 7, 21-23).
@MariaBarbara gdy kapłan zakonny z ważnych powodów nie jest w stanie w dalszym ciągu zachowywać ślubów zakonnych i trwać w zakonie, wtedy powinien starać się o indult (szkoda, że ks. Jacek nie uczynił tego w Roku Miłosierdzia, gdyż z całą pewnością Franciszek nie odmówiłby tej łaski).

Kapłan zakonny po uzyskaniu takiego indultu jest zwolniony z zachowywania ślubów zakonnych i może posługiwać jako kapłan diecezjalny, gdy tylko zostanie inkardynowany przez ordynariusza diecezji (jestem … [더보기]
Weronika.S
Nie zdradził. Każdą swą wypowiedź zaczyna od ,,Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,,. Publicznie wyznaje swą wiarę. Czy suspensa za politykę jest ważna, to już inna sprawa.
MariaBarbara
Czy ks Jacek ma jeszcze mozliwosc powrotu do poslugi kaplanskiej? Jakie warunki mialby spelnic? Jaka przyszlosc przepowiada jego zapal bohatera narodowosciowego ? Pytam bo nie widze w jego dzialalnosci powolania do stanu kaplanskiego. Moze byloby usprawiedliwieniem dla Jacka nierozeznanie w powolaniu. Prosmy Boga o tego mlodego kaplana aby pomogl mu odczytac wole boza.