Dil
Tıklamalar
66
tr.news

Başpiskopos Paglia Doğruları Gizliyor

13 Haziran'da, Başpiskopos Vincenzo Paglia tarafından yayınlanan Pontifical Academy for Life'ın yeni üyeleri listesi, tam bir skandala neden oldu, çünkü yeni üyeler arasında Anglikan papazı Nigel Biggar gibi kürtaj savunucuları da yer alıyor.

Paglia, Vatican Insider'a verdiği röportajda , Biggar'ın (en azından) kürtaj yanlısı düşüncelerini hiçbir zaman yazıya dökmediğini dile getirerek kendini haklı çıkarmaya çalıştı. La Nuova Bussola Quotidiana ise bu açıklamayı "yalan" olarak niteledi. Mart 2015'te Biggar, Journal of Medical Ethics'de yayınlanan bir makalede, çocuklara ve "tartışılabilir bir şekilde", "en azından gelişimlerinin belli bir noktasını geçtikleri andan itibaren" sempati duyduğunu dile getirdi.

Paglia ayrıca, yaşamın sonuna ilişkin olarak, Biggar'ın da "Katolik olan herhangi biriyle aynı yerde konumlandığını" iddia etti. La Bussola Quotidiana buna da karşı çıkıyor. 2004 yılında yayınladığı "Bilinçli öldürme. İntihar ve ötenazi etiği" aldı kitabında Biggar, "biyolojik" ve "biyografik" yaşam arasında ayrım yapıyor ve durumu "biyolojik yaşam" evresine inmiş olan insanlar için gönüllü olmayan ötenazinin de mümkün olabileceğini kabul ediyor.

Akademi'nin bir başka kürtaj yanlısı üyesi ise İsveç Karolinska Enstitüsü'nde klinik kök hücre araştırmaları yapan Profesör Katarina Le Blanc. Profesör Le Blanc, öldürülen embriyolardan elde dilip çoğaltılan insan kök hücreleri üzerinde çalışmakta.

Resim: Vincenzo Paglia, #newsSoizcdlzhe
Bir yorum yaz
tr.news, bu gönderiden Başpiskopos Paglia Bir Yalancı: Komisyonun Varlığı Resmi Olarak Teyit Edildi içinde bahsetti.