Jazyk
Pozretia
1,6 tis.
csk.news 13 1

Opäť: František odmieta žehnať

Po 1. januári Angelus pápež František nepožehnal ľudí. Namiesto toho zdvihol obe ruky bez znaku kríža (video nižšie).

František povedal s otvorenou náručou prvú časť požehnania Starého zákona "Nech Pán požehná a udrží vás ...".

Čítal text z listu, ale zastavil pred Trinitárnym vzorcom na konci, ktorý je v latinčine "Et benedictio Dei onnipotentis, Patris a Filii a Spiritus Sancti" atd.

Podľa Vatikánskeho Alda Maria Valliho sa František rozhodol "požehnat bez požehnania" a že to bolo "rozhodnutie načasovanie".

Pápež nie je nad Katolíckou liturgiou.

#newsDmqstjdmkp

Christian.RCC
apredsasatoci
Za prvé, ty nevieš či sú medzi nami slobodomurári a ja na ľudskú domýšľavosť nedám. Za druhé, aj keby boli, vám neprináleží o tom špekulovať a už vôbec nie odsudzovať celú Cirkev a nás všetkých, lebo my žijeme svoju vieru príkladne, štítime sa každého hriechu a bludu. Ale ak je našou vinou to že sa pevne pridŕžame pápežstva, tak budiž. Ako laik som ochotný bez váhania zomrieť za … Viac
apredsasatoci
za prve - Jezis hovori: skumajte! to znamena, ze to co ty tvrdis nie je pravda.
za druhe - apost. peter povedal: komu mame sluzit? ludom ci Bohu?! ja odpovedam Bohu. tvoja odpoved je ludom.
za tretie - stitis sa akehokolvek bludy a hriechu a modlis sa v jednote so slobodomurarom bergogliom. Jezis povedal: co ma spolocne Svetlo s tmou? Boh s belialom? neda sa sluzit dvom panom! ty si tak slepy… Viac
Verka
Nemůže si kleknout před Eucharistií, kléká před muslimy a vrahy. Nemůže žehnat věřící, žehná homouše. Co to je za papeže? Neni pravý. Jen Benedikt je pravý papež.
Christian.RCC
Niektorí kvázi-katolíci sa moc Boha neboja, keď s takým presvedčením kydajú na našu vrchnosť. Viete že za neobjektívne posudzovanie, falošné obvinenie a krivé svedectvo (8. prikázanie) sa človek zodpovedá pred svetským súdom alebo pred Božím. A krivé obvinenie Cirkvi z kacírstva sa veru nikomu neprepečie, to je palivo na oheň...
apredsasatoci
moja vrchnost nie je organizacia, kde sa infiltrovali slobodomurari. moja zvrchovana vrchnost je ORGANIZMUS = CIRKEV, ktoreho hlavou je Jezis Kristus.
apredsasatoci
no a? odkedy pozehnavaju slobodomurari?
ľubica
toto čo píšem , som poslala aj pre de.news a prosila som aby odstránili tento lživý materiál, ktorý vznikol zošitím videa, ktoré nezodpovedá textu k 1. januáru 2019 ! To čo malo byť od nich uverejnené je tu:
Papa Francesco - Angelus 2019-01-01
Aj J. E. BenediktusXVI. po modlitbe AnjelPána nerobil žiadne znamenie kríža, ktorým sa redakcia csk.news toľko zaoberá
www.youtube.com/watch

Viem že … Viac
Verka
Papež Benedikt vždycky žehnal
snakee
Lubka, máš volaaků krátků pamet
+Joseph+
Dada Miluška
Pre Ľubicu- pozrela som si video na ktoré sa odvolávaš, že bolo nesprávne uvedené. Podľa mňa Pápež František vôbec nepožehnal prítomních. A na vídeu pápeža Benedikta je jasné že požehnal a aj vždy žehnal. Pápež františek len kýva rukou na znak,že odchádza. Treba písať len pravdu.
kudzbel
Že vás to stále baví, špiniť meno pápeža Františka!