Clicks583
Coburg
23

Pre INFORMÁCIU: Synoda o Amazonii: ‚Totálna prestavba Cirkvi’?

Rím, 25.6.2019 (kath.net/LSN/jg) 025 250 – Jesenná Synoda biskupov o Amazonii je súčasťou plánu prestavby Cirkvi podľa najradikálnejších predstáv teológie oslobodenia. Vyhlásil to z Peru pochádzajúci Julio Loredo, vedúci talianskej sekcie TFP („Tradícia, rodina a súkromné vlastníctvo).

„Európski pozorovatelia a médiá si nie sú vedomí toho, že synoda sa roky pripravuje a celú Cirkev má nanovo stvárniť zodpovedajúc tzv. ´domorodej teológii´ a ´ekologickej teológii´. To sú tie dva smery, ktorými sa teológia oslobodenia v Južnej Amerike v ostatných rokoch vyvíjala. Synodu pripravuje sieť organizácií a hnutí, ktoré zastávajú ´domorodú teológiu´. Zástupcovia tejto teológie obsadia aj rozhodujúce posty na synode,“ povedal Loredo pre LifeSiteNews.

„Médiá v Európe sa sústreďujú na celibát a možnú diakonskú vysviacku žien. To sú dôležité témy, ale iba časť väčšieho plánu prestavby Cirkvi,“ varoval Loredo.
„Bod 129 Instrumentum laboris, ktorý predstavuje základ diskusie synody, spochybňuje hierarchickú štruktúru Cirkvi na základe sviatosti vysviacky. Keďže autority v Amazonii sa po turnusoch menia, malo by sa nanovo uvážiť, či výkon jurisdikcie vo všetkých regiónoch musí byť neustále viazaný na sviatosť vysviacky.“
Loredo tvrdí, že každý v Amazonii pozná a vie, že autority sa nemenia rutinovane. Indiánske kmene majú diktátorskú štruktúru, kde náčelník vykonáva svoju moc, ako pripomenul.
Už prípravný dokument sa zaoberá témou sviatostného rozmeru Cirkvi a podnecuje, aby sa sviatosti nanovo interpretovali vo svetle „cirkvi s tvárou Amazonie“. To je zámienka na napomáhanie starej progresívnej požiadavky: zmazať rozdiel medzi všeobecným a sviatostným kňazstvom. (Odsek 14 Instrumentum Laboris) Za tým sa skrýva idea rovnostárskej Cirkvi a spoločnosti.
Pracovný dokument nanovo prijíma náuku „Cirkvi s tvárou Amazonie“ a žiada „obrátenie k ‚integrálnej ekológii’“. Doktrinálnym základom synody je encyklika „Laudato si“ pápeža Františka. Tá je sčasti inšpirovaná ekologickou teológiou oslobodenia. Niektoré úseky sa inšpirujú dokumentami OSN, ako sú napríklad „Agenda 21“ a Konvencia biodiverzity. Tieto dokumenty zasa preverila a ovplyvnila Socialistická internacionála, ako povedal Loredo. On sám bol v r. 1992 na Svetovom summite OSN v Rio de Janeire ako žurnalista a vtedy tento vývoj študoval, ako zdôraznil.
Z politiky OSN prichádzajú termíny ako „trvalo udržateľný rozvoj“ a „negatívny rast“. Tie sa v rámci teológie oslobodenia radikálne interpretovali. Tá tvrdí, že súčasná úroveň konzumu je vyššia, ako to Zem dokáže zvládnuť. Preto je potrebné konzum drasticky obmedziť. Tu prichádza do hry model Indiánov. Domorodé kmene by nám mohli ukázať, ako možno žiť chudobne ale šťastne. Instrumentum laboris synody cituje doktrínu „buen vivir“ – dobre žiť (12, 13), ktorá označuje život v chudobe, ale v súlade s prírodou. Život domorodých národov sa prezentuje ako idylický. Amazonskí Indiáni sa touto cestou stanú misionármi pre celý svet, ako povedal Loredo.

Podľa tejto doktríny označuje Instrumentum laboris Amazoniu ako „miesto božského zjavenia“ (19). Hodné pozornosti v každom prípade je, že pracovný materiál sa síce vyjadruje kriticky o industrializácii a urbanizácii, no o domorodých národoch hovorí iba to dobré, bez pranierovania kanibalizmu, infantilnosti alebo okultných pohanských praktík, ako kritizuje Loredo.
Na záver pripomína, že „pekelné brány Cirkev nepremôžu“ a hovorí: „Boh však pripúšťa obdobia skúšok. Veriacim preto odporúčam postoj rozvahy a nádeje a kladiem im na srdce nepoľavovať v úcte k pápežskému úradu.“
Tieto znamenia rozozna len hrstka, ti co prijali lasku k pravde a z milosti bozej robia pokanie.. Ved Pan Jezis povedal ze na konci dni bude ako za dni noema a lota, zachranenych bude velmi malo ludi!! Krestania uz verit nechcu Bohu ale radsej si nechaju steklit usi nejakymi bajkami o velkom prebudeni .. na tychto Boh posiela silu bludu, lebo miluju nepravost, jednoducho verit nechcu.. Ved ked …More
Tieto znamenia rozozna len hrstka, ti co prijali lasku k pravde a z milosti bozej robia pokanie.. Ved Pan Jezis povedal ze na konci dni bude ako za dni noema a lota, zachranenych bude velmi malo ludi!! Krestania uz verit nechcu Bohu ale radsej si nechaju steklit usi nejakymi bajkami o velkom prebudeni .. na tychto Boh posiela silu bludu, lebo miluju nepravost, jednoducho verit nechcu.. Ved ked uz pochybuju ci je judas v pekle alebo nie, ako by chceli verit tomu ze aj im to peklo hrozi??
O duse sa nestaraju a Boha sa neboja.. To je zalostny stav dnesnych "krestanov", tazko od nich chciet vobec pripustit ze Pan Jezis prichadza!!
Ladislav Bajza likes this.
zaba
Naštěstí biblí předpověděné apokalyptické události otevřou oči mnoha dosud slepým.
Lidé co toto říkají vůbec nezažili skutečné útrapy světa a spokojeně se povalují v hedonické demokracii světa. A místní apokalyptik Libor zažil to nejhorší pouze na vojně. A pak z toho dělají kovbojku pro celý svůj život. Jak změkčilé.... Kolik útrap zažil tento svět, kolik bolesti a neskutečných obětí ... Ještě že nebyl internet :)
Zaba, len ci uz potom nebude neskoro.. Ci este najdu zdrave ucenie ked bude chaos vo vsetkom, este vacsi nez teraz.. Je napisane ze budete ma hladat ale nenajdete.. A.. Dal som jej cas aby robila pokanie, ale nechcela sa kajat zo svojho smilstva.. Zjv3 ..a bezbozni budu dalej konat bezbozne, len spravodlivi pochopia.. Je toho v pisme dost o tom ze raz ten cas na pokanie skonci a potom uz bude …More
Zaba, len ci uz potom nebude neskoro.. Ci este najdu zdrave ucenie ked bude chaos vo vsetkom, este vacsi nez teraz.. Je napisane ze budete ma hladat ale nenajdete.. A.. Dal som jej cas aby robila pokanie, ale nechcela sa kajat zo svojho smilstva.. Zjv3 ..a bezbozni budu dalej konat bezbozne, len spravodlivi pochopia.. Je toho v pisme dost o tom ze raz ten cas na pokanie skonci a potom uz bude len hroza a des zo vsetkeho co ma prist na hriesnikov.. Budu kricat skalam aby ich zabili ale ani zomriet nebudu moct.. Ale vy spravodlivy, zodvihnite hlavy, lebo sa blizi vase vykupenie ;-)
Otázka na všetkých tunajších znalcov Písma: Je súčasný stav RKC len jednou z mnohých kríz ,akých už v minulosti bolo veľa ,alebo je to ten veľký predpovedaný odpad od viery ,ktorý Písmo predpovedalo na konci ,pred samotným príchodom Krista?
Jasnú odpoveď očakávam zvlášť od tých ,ktorí dnes veria a vyhlasujú ,že oni majú veľkého "proroka" (Dohnala) ,ktorý dostal "prorocký úrad " priamo od Boha a …More
Otázka na všetkých tunajších znalcov Písma: Je súčasný stav RKC len jednou z mnohých kríz ,akých už v minulosti bolo veľa ,alebo je to ten veľký predpovedaný odpad od viery ,ktorý Písmo predpovedalo na konci ,pred samotným príchodom Krista?
Jasnú odpoveď očakávam zvlášť od tých ,ktorí dnes veria a vyhlasujú ,že oni majú veľkého "proroka" (Dohnala) ,ktorý dostal "prorocký úrad " priamo od Boha a tiež by to mali vedieť všetci ,ktorí šíria tie údajné posolstvá -"varovania" Panny Márie a Ježiša.Všetci veriaci majú poznať znamenia časov a o to skôr niekto ,kto sa sám považuje za proroka,alebo tí ,ktorí dostávajú takmer denne "varovania priamo z neba".
Takže Coburg?
Zabudol som na "proroka" Kuffu. Jeho fanúšikovia by to mali od neho zistiť. Ale určite to bude vedieť učiteľka našich národov Teodora -Bohumila -Mária :)
Dohnala je zbytečné řešit je to nemocný stařík bez vlivu. Přeji mu pokojné stáří.
Marián Kuffa je borec a svébytný kněz i člověk. Díky za něj.
Církev prošla mnohem většími krizemi, netřeba se znepokojovat, třeba je pouze věřit Kristu a milovat lidi i Boha... V tom často selháváme....
Kalistratos ,ešte nikdy v minulosti celá RKC neprešla na "iné evanjelium" ,ako po IIVatikáne na slobodomurársky ekumenizmus.Takže túto situáciu nemožno porovnávať ani s arianizmom,ani s ničím iným z minulosti. Ak toto nie je ten masový odpad od viery predpovedaný Písmom ,tak ako bude podľa teba vyzerať? Keď príde nebude sa týkať kléru a veriacich RKC? :) Ako ho vy "kresťania" poznáte? Podľa čoho?
Coburg
Ladislav Bajza
Provokuješ, alebo ma chceš chytať za slovo? Nečítaš tu odo mňa NIČ okrem správ a informácií, a aj posolstvá Panny Márie sú informácie a správy z Neba. Tak si zatelefonuj na príslušné komisie, alebo biskupom alebo rovno do Vatikánu. Ja nerozdávam pečiatky, to je ich úloha. A uveď sem - kedy tie pečiatky(konečné) - dali. A tých, ktorí sa vyhlasujú za prorokov, si oslovuj niekde inde.…More
Ladislav Bajza
Provokuješ, alebo ma chceš chytať za slovo? Nečítaš tu odo mňa NIČ okrem správ a informácií, a aj posolstvá Panny Márie sú informácie a správy z Neba. Tak si zatelefonuj na príslušné komisie, alebo biskupom alebo rovno do Vatikánu. Ja nerozdávam pečiatky, to je ich úloha. A uveď sem - kedy tie pečiatky(konečné) - dali. A tých, ktorí sa vyhlasujú za prorokov, si oslovuj niekde inde.
Coburg,chcem len na kresťanskej stránke dostať odpoveď na otázku či je súčasný stav RKC len jednou z mnohých kríz ,akých už v minulosti bolo veľa ,alebo je to ten veľký predpovedaný odpad od viery ,ktorý Písmo predpovedalo na konci ,pred samotným príchodom Krista?
Ak nevieš odpoveď ,tak by bolo férové a kresťanské odpovedať ,že nevieš. Myslím,že v terajšej situácií je to nie len legitímna otázka …More
Coburg,chcem len na kresťanskej stránke dostať odpoveď na otázku či je súčasný stav RKC len jednou z mnohých kríz ,akých už v minulosti bolo veľa ,alebo je to ten veľký predpovedaný odpad od viery ,ktorý Písmo predpovedalo na konci ,pred samotným príchodom Krista?
Ak nevieš odpoveď ,tak by bolo férové a kresťanské odpovedať ,že nevieš. Myslím,že v terajšej situácií je to nie len legitímna otázka ,ale aj tá najdôležitejšia ,lebo podľa toho musia krasťania zaujať postoj k odpadlej štruktúre. Nevidím dôvod,prečo ju vnímaš ako provokáciu,zvlášť keď patríš medzi tých ,ktorí na tento odpad otvorene poukazujú.
Láďo, co mám říci na tvá slova: Ak toto nie je ten masový odpad od viery predpovedaný Písmom ,tak ako bude podľa teba vyzerať?

Snad jen to, že se nejedná o masový, ale zatím vegetariánský odpad :) Takové ty slupky na kompost a tak. Takže nic hrozného...
kalistratos -"Marián Kuffa je borec a svébytný kněz i člověk. Díky za něj."
Ty si vyznavač new age rovnakého náboženstva ako Kuffa - www.youtube.com/watch a tu hráš kresťana ,tak sa ani nedivím ,že to ,čo dnes predvádzajú masoni s RKC sa ti zdá ešte slabá káva :)
Barbarin likes this.
ekans
ekans
Selecký, zavádíš, žádné zjevení které nemá konečný kladný verdikt se nesmí nazývat Mariánské
Láďo, pusť si raději www.youtube.com/watch a neber to teologicky :)
A nebo tuto scénku pro pobavení: www.youtube.com/watch
2 more comments from Kallistratos
Rozlišovat věci podstatné od nepodstatných neumějí často jen lidé s určitou duševní poruchou. Podobně tak ti co se naparují a hrají si na Napoleony a ti, kteří se domnívají, že ví čemu věří a nevěří papež... :) Barbarin mne pobavil hlavně tím, jak se mi snaží přišít hned několik registrací s kterými ani nemohu z čistě logických důvodů mít něco společného ... Ale někteří ani své hlavě neporučí....…More
Rozlišovat věci podstatné od nepodstatných neumějí často jen lidé s určitou duševní poruchou. Podobně tak ti co se naparují a hrají si na Napoleony a ti, kteří se domnívají, že ví čemu věří a nevěří papež... :) Barbarin mne pobavil hlavně tím, jak se mi snaží přišít hned několik registrací s kterými ani nemohu z čistě logických důvodů mít něco společného ... Ale někteří ani své hlavě neporučí.... ale všeználkem to by rádi :))
--------------------------------------------------------------------
Barbarin
27. čvn
Pan Bergoglio nevěří tomu, co učí katolická církev.
Ano Theo, jak vidím, zaujalo Tě pouze něco z mého komentáře, ale rád jej uvedu celý a to především, protože je určen jiné registraci:
Rozlišovat věci podstatné od nepodstatných neumějí často jen lidé s určitou duševní poruchou. Podobně tak ti co se naparují a hrají si na Napoleony a ti, kteří se domnívají, že ví čemu věří a nevěří papež... :) Barbarin mne pobavil hlavně tím, jak se mi snaží …More
Ano Theo, jak vidím, zaujalo Tě pouze něco z mého komentáře, ale rád jej uvedu celý a to především, protože je určen jiné registraci:
Rozlišovat věci podstatné od nepodstatných neumějí často jen lidé s určitou duševní poruchou. Podobně tak ti co se naparují a hrají si na Napoleony a ti, kteří se domnívají, že ví čemu věří a nevěří papež... :) Barbarin mne pobavil hlavně tím, jak se mi snaží přišít hned několik registrací s kterými ani nemohu z čistě logických důvodů mít něco společného ... Ale někteří ani své hlavě neporučí.... ale všeználkem to by rádi :))

PS: Ten je celkem dobrý=>


Napoleon odpočívál ve svém stanu, když tu náhle vrazí dovnitř sluha a volá:
"Pane, Angličani! Přicházejí! Je jich milión!!"
"Dobre, Jeane, přineste mi moji červenou košili."
Pak Napoleon odejde a po pár hodinách se vrátí z vítězné bitvy. Sluha se ho ptá, k čemu byla ta červená košile, a Napoleon odpovídá:
"Milý Jeane, to je psychologická záležitost. Když mám červenou košili, vojáci neuvidí krev, kdybych byl zraněn, a tudíž se nebudou obávat, že bych mohl zemřít."
O pár hodin později opět sluha přiběhne:
"Pane, Angličani! Pricházejí! Jsou jich tři milióny!!"
"Dobre, Jeane, přineste mi moji červenou košili."
Opět se Napoleon vrátí z bitvy jako vítěz.
Druhý den ráno sluha přibíhá a volá:
"Pane, Anglicani! Přicházejí! Je jich šest miliónů!! Tady je vaše červená košile!"
"Ne, Jeane, jestli jich je šest miliónů, pak to znamená, že je čas na moje hnědé kalhoty."
Kalistrátos ,takže všetci ,ktorí nevyznávajú new age ako ty by mali skončiť na psychiatrii? :) Ty sa tu hráš na kresťana zbytočne chlapče :) Máš ducha tvojich bratov farizejov a aj spoločného otca s nimi. Otca lži.
Laďo,, zkusím ještě jednou. Čti pozorně:

Kallistratos
před 2 hodinami
Rozlišovat věci podstatné od nepodstatných neumějí často jen lidé s určitou duševní poruchou. Podobně tak ti co se naparují a hrají si na Napoleony a ti, kteří se domnívají, že ví čemu věří a nevěří papež... :) Barbarin mne pobavil hlavně tím, jak se mi snaží přišít hned několik registrací s kterými ani nemohu z čistě …More
Laďo,, zkusím ještě jednou. Čti pozorně:

Kallistratos
před 2 hodinami
Rozlišovat věci podstatné od nepodstatných neumějí často jen lidé s určitou duševní poruchou. Podobně tak ti co se naparují a hrají si na Napoleony a ti, kteří se domnívají, že ví čemu věří a nevěří papež... :) Barbarin mne pobavil hlavně tím, jak se mi snaží přišít hned několik registrací s kterými ani nemohu z čistě logických důvodů mít něco společného ... Ale někteří ani své hlavě neporučí.... ale všeználkem to by rádi :))
--------------------------------------------------------------------
Barbarin
27. čvn
Pan Bergoglio nevěří tomu, co učí katolická církev.
Len slepý nevidí komu slúži apostata František.Ty vieš dobre akú "vieru" vyznáva Bergoglio. Takí ako ty mu robia čivavy na takýchto forach a snažia sa to ľuďom čo najviac zamiešať. Na večnosti budete spolu so "svätým otcom" Františkom.
zaba
Dle mého vyhodnocení reality (do níž zahrnuji i některá současná, dle mého mínění, pravá Boží zjevení) je jasné, že začínáme být v na začátku doby apokalypsy, patrně v prvé pečeti - ďábel dobývá všechno (viz 6kapJanova Zjevení). František Bergoglio je evidentně falešný prorok, uvidíme, zda pod tímto označením z apokalypsy bude jen jeden nebo jich bude více. Poslední pravý papež je Benedikt. …More
Dle mého vyhodnocení reality (do níž zahrnuji i některá současná, dle mého mínění, pravá Boží zjevení) je jasné, že začínáme být v na začátku doby apokalypsy, patrně v prvé pečeti - ďábel dobývá všechno (viz 6kapJanova Zjevení). František Bergoglio je evidentně falešný prorok, uvidíme, zda pod tímto označením z apokalypsy bude jen jeden nebo jich bude více. Poslední pravý papež je Benedikt. Připravuje se tedy nástup antikrista- falešného mesiáše; židé už pro něj chystají obnovení chrámu. Věřím, že Janovo Zjevení popisuje od 5. kapitoly poslední období před slavným příchodem Pána Ježíše k převzetí vlády nad touto zemí, nikoli jak se nám snaží namluvit většinová biblická vysvětlení, že jde jen o metaforické shrnutí bojů v Kristově církvi po jeho ukřižování.
Dnešní slepota k dění v církvi je v bibli předpověděná: u Lukáše čteme o povzdechu PJ zda až přijde nalezne vůbec víru. Nebo jako se lidé ženili a vdávali v době Noemově a nic nepostřehli, tak to bude i před příchodem Pána k soudu (tím bude ona apokalypsa- období). V 2. Soluňanům je předpověď, že antikrist přijde až bude odstraněn ten, kdo tomu brání -tedy funkční papežství. To nakonec předpovídá i 3.fat. pos. Papež jako služba bude popravena a s ní další veřejné služby v církvi. Dobrá zpráva je, že i když tato pravá církev Kristova ztratí statut veřejnosti, tak ale nezanikne (předpověď Petrovi), bude přežívat do Pánova vítězství v srdcích pokorných, kteří si nenechají vnutit vládu mocných, kteří ji budou skrze své světské zákonodárství vydávat za pravdu a to i navzdory tomu, že tato jejich pravda je mnohdy opakem (ďábel to tak rád vnuká) toho co požaduje Boží Zjevení >to se už děje a tím, že vedení církve přestalo Kristovu pravdu bránit, bude to lavinovitě narůstat.
Bůh to patrně dopouští, aby se ukázalo smýšlení mnoha srdcí a Bůh je mohl v procesu apokalypsy ještě zachránit před tím, než smete z této země všechny své odpůrce.
zaba -ôFrantišek Bergoglio je evidentně falešný prorok, uvidíme, zda pod tímto označením z apokalypsy bude jen jeden nebo jich bude více"
Písmo hovorí ,že vystúpi mnoho falošných prorokov ,ale len o jednom ,ktorý sa posadí v Božom chráme a bude sa protiviť Bohu a povyšovať nad všetko Božie.