Język
Wyświetlenia
2,8 tys.
frondziak 10 1

Lemański do innego księdza: Zamilknij, KLECHO!

zdj. screen Youtube/Wyborcza.pl

"Zamilknij klecho"- czy to komentarz Nergala, admina Sokuzburaka lub gimnazjalnego ateisty? Żadnego z powyższych. Takimi słowami zwrócił się do jednego z duchownych... ksiądz Wojciech Lemański.

Poszło o komentarz proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach na Dolnym Śląsku, ks. Sławomira Marka. Duchowny skomentował na Twitterze wczorajszy pogrzeb znanej piosenkarki Kory, która zmarła po ciężkiej chorobie 28 lipca tego roku.

Ostatnie pożegnanie artystki miało charakter świecki. Olga Sipowicz była osobą niewierzącą, co więcej, z powodu bolesnych przeżyć z dzieciństwa, miała w sobie wielki uraz do Kościoła Katolickiego. Przed śmiercią nie przyjęła sakramentu Namaszczenia Chorych. Ksiądz Sławomir Marek, który śledził w mediach relację z pogrzebu, podzielił się na Twitterze swoją refleksją. Duchowny wyraził ubolewanie z powodu odejścia piosenkarki bez pojednania z Bogiem i świeckiego charakteru uroczystości pogrzebowych.

"Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec"-napisał proboszcz parafii w Stanowicach. W innym wpisie kapłan odniósł się również do słów przyjaciółki Kory, prof. Magdaleny Środy, która w mowie pogrzebowej stwierdziła, że "Boginie nie umierają".

Ksiądz Wojciech Lemański zamieścił na Facebooku nienawistny wpis na ten temat, nazywając księdza Sławomira Marka... "klechą". Samo to jest dość ciekawe. O ile fakt, że duchowny nazywa innego duchownego "klechą" byłby nawet zabawny, jednak dalsza część wpisu Lemańskiego- już niekoniecznie.

"Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza"- stwierdził duchowny. Bardzo niepokojące i przewrotne.

W dalszej części wpisu ks. Wojciech Lemański przekonuje, że proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego sam mógłby odprawić mszę w intencji zmarłej. Owszem, mógłby, ale po pierwsze: skąd wiadomo, że NIE odprawił, po drugie- czy na pewno duchownemu przystoi używać takiego języka?

Nasuwa się pytanie, czym właściwie, oprócz poglądów politycznych, różni się ks. Lemański od Jacka Międlara? Obaj od realizowania misji duszpasterskiej wolą politykowanie, w dodatku na bardzo niskim poziomie. Z tym że jedna z tych osób już swobodnie może bawić się w politykę, a ta druga- niekoniecznie.

yenn/Facebook, Fronda.pl

www.fronda.pl/a/lemanski-do-inn…
Matricaria
Ksiądz Lemański nie jest sympatykiem katolicyzmu,to ogólnie wiadome,nie rezygnuje z kapłaństwa bo jego misja judaizacji parafian i duchownych wymaga jeszcze wiele pracy.
Ten, kto używa takich słów jak „zamknij klecho” musi bardzo nienawidzić KSIĘŻY KATOLICKICH. Zadajcie sobie pytanie – kto NAJBARDZIEJ nienawidzi Księży Katolickich....? Odpowiedź jest tylko jedna – szatan. I drugie pytanie – co w takim razie w KK robi Ks. Lemański...., kto go wysłał....
"Ksiąc" Lemański właśnie stworzył argument dla swoich adwersarzy. Od dzisiaj w dyskusjach co najmniej połowa z nich będzie zwracać się do niego "Zamilknij, klecho!"

Stonka Ziemniaczana
Weronika..S
A skąd ty @Matricaria wiesz, że ksiądz wykorzystywał Korę, gdy była dzieckiem? Jakoś dziwnym trafem właśnie afirmacja zmysłowości i swobody erotycznej była jej bardzo bliska, więc chyba urazów na tym tle nie należy brać pod uwagę.
DO "Matricaria" - Kapłanom, którzy modlą się o skrócenie życia dla Papieża Franciszka na pewno nie chodzi o to o czym piszesz.... Papież Franciszek w coraz to większym stopniu DEMOLUJE KOŚCIÓŁ KATOLICKI i o to chodzi!!! Przy czym, osobiście uważam, że widocznie tak ma być.... szatan dostał swego czasu 100 lat....
Obecnie ks. Lemański SŁUŻY DIABŁU, na pewno nie Jezusowi Chrystusowi!!! Księże Lemański módl się do Naszego Pana Jezusa Chrystusa o POZNANIE PRAWDY, gdyż błądzisz i to głęboko!!!
Matricaria
Warto zauważyć że w tym świeckim pogrzebie artystce towarzyszyła figurka Matki Boskiej.
Kora lubiła malować Madonny i chcę wierzyć że Jej zawierzyła swoje przejście na tamten świat, a jak wiadomo jeszcze nie słyszano by ten kto się do Matki Najświętszej ucieka nie pozostał wysłuchany.
Matricaria
Dziś w kościele w modlitwie wiernych było takie wezwanie - za tych którzy doznali krzywdy od ludzi aby niebo wynagrodziło ich cierpienie.Od razu pomyślałam o Korze,jako dziecko wykorzystanej przez księdza.To jest coś niewyobrażalnie ohydnego,wykorzystać dziecko bo nikomu nie powie o swej hańbie i będzie musiało żyć z tym piekłem w duszy i w sercu przez całe życie.Nie ma słów na taka podłość,ona … Więcej