Jazyk
Pozretia
660
csk.news 4

Kardinál Schönborn, "Ján Pavol II. Vynechal Polovicu Morálnych Náuk"

Pápež František "postupuje vpred", ale čiastočne "veľmi osamelým spôsobom" podľa Kardinála Viedne Christophera Schönborn.

Rozhovor s antikvirským nemeckým týždeníkom Zeitom) (11. januára) pripustil, že s Františkom v Cirkvi vníma "zmenu". Schönborn je presvedčený, že František je atraktívny pre "mnoho", ktorí majú "málo čo robiť" s Cirkvou (a stále majú málo spoločného s Cirkvou napriek Františkovi).

Schönborn kritizuje encykliku Veritatis Splendor Jána Pavla II. (1993), že sa zaoberá objektívnymi normami, ale chýba "druhá strana". V Amoris Laetitia František - podľa Schönborna - "pridáva druhú polovicu veci", to je rozpoznanie jedinečných prípadov a osobného svedomia (ako keby Ján P. II. Nezvažoval "okolnosti" a "svedomie").

Schönborn napadol štyroch kardinálov Dubia za to, že zverejnili svoje obavy: "Toto nie je správne správanie blízkych spolupracovníkov Pápeža." František však neochotne odmietol úzku spoluprácu s týmito "blízkymi spolupracovníkmi".

Obrázok: Christoph Schönborn, © Loretto-Gemeinschaft, CC BY-NC-ND, #newsVpduyihznd
Peter(skala)
Schönborn kritizuje encykliku Veritatis Splendor Jána Pavla II. (1993), že sa zaoberá objektívnymi normami, ale chýba "druhá strana".

.....to mi pripomína ked kard.Ratzinger "kritizoval" (poukazoval na niečo, čo tam nebolo a chcel by to tam mať) dokument 2vatikan.koncilu a niektorí ludia si z toho vyvodili, že Ratzinger považoval dokument za mylný

...s tým nemali probl… Viac
henta
Samson1
Jak se člověk ,i bez velkého úsilí,
otevře
jiným duchům než Duchu Kristovu
-stačí "požehnání" kněze ve mši, která je
v jednotě s papežským stolcem,čili s papežem
a příslušným biskupem,- už je pod prokletím.

Jsem zde jako pozorovatel a vnímám co
všechno vám už zkalená mysl dovolí a omluví.
"Komu není rady, tomu není pomoci".žel
Detektiv
Schönborn dovedl záludně podrazit Groera kvůli dodnes nedokázaným obviněním.