Język
Wyświetlenia
1,6 tys.
frondziak 8

Kard. Nycz: Dziękujemy Bogu za rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Fot. Drabikpany via Flickr, CC 2.0

Wczoraj w kościele sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu kard. Kazimierz Nycz odprawił Mszę świętą, w której dziękował Bogu za… okres rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie.

W trakcie Mszy świętej w intencji byłej prezydent stolicy mówił:

„Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji”.

Obecni byli między innymi były prezydent Bronisław Komorowski, była premier Hanna Suchocka czy współpracownicy Gronkiewicz-Waltz.

Kard. Nycz mówił też:

„Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany. Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz”.

Stwierdził też, że Gronkiewicz-Waltz „[...] zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem”.

dam/KAI,Fronda.pl

www.fronda.pl/a/niebywale-kard-…
predex
Słowa hierarchy spotkały się z falą komentarzy w mediach społecznościowych.
Czy na mszę zaproszono córkę Jolanty Brzeskiej? – zapytał publicysta tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Semka.
"Dziękujemy Bogu za Klątwę, tęczę na Zbawiksie, za Golgota Picnic i wylanie prof Chazana, i usunięcie św Zofii z nazwy szpitala i... mniejsza o to wszystko. Rozumiem, że HGW dawała jakąś kasę na kurię?" – dodał inny … Więcej
Tymoteusz
Predex :
„Wszyscy posłowie i biskupi byli opłacani przez zaborców
Niestety Polacy nie przerobili tej lekcji, i historia zatacza koło.”

Dodam trochę.
Tamte elity były nasze, ale sprzedajne (zresztą takie zachowanie elit jest dość typowe, bez względu na kraj).
Teraz mamy elity polityczne pookrągłostołowe (postkomunistyczne, a żydów wśród polityków bądź ich żon ci u nas dostatek) i elity duchown… Więcej
predex
X Piotr ujawnił ,dlaczego torturowali św X Popiełuszkę , 7 dni go męczyli, wyrywali zęby , cieli, przywieźli zmaltretowanego do szpitala na leczenie, wiecie dlaczego,
chcieli od niego wycisnąć nazwisko osoby która przekazała mu liste UBków którzy rządzą POlska, wtedy i dzisiaj, z wszytkich stanów i grup społecznych, ta sprawa może sie ciąghnąć do dzisiaj.

X Piotr powiedział też jasno dlaczego … Więcej
predex
Chyba dziekował za wypedzeni9e kilkudziesięciu tysiecy warszawiaków z domów.
Całkowity satanizm faryzeizm.

Ale nie współczuję jemu i warszawiakom.
Niech im jeszcze wuięcej dołożą , sami ich ponownie wybrali.
Wyrażam współczucie SKRZYWDZONYM ofiarom Waltz i ubolewanie z powodu haniebnych słów ks.Nycza kard i ordynariusza diecezji warszawskiej....wstyd i hańbę ten kapłan przynosi KK w Polsce...
kovanecky
o jakim bogu myśli?... po owocach ich poznajemy
Tymoteusz
Albo kard. Kazimierz Nycz oderwał się całkowicie od rzeczywistości i nie wie, co się dzieje w Warszawie i w Polsce (tylko dla porządku te słowa napisałem, bo ten wariant jest nieprawdziwy) albo raczej jest tak uwikłany w ten świat, że mówi i myśli tak, jak mu świat każe (a przykładów jest sporo).

Tak dla przypomnienia, ta, którą tak wychwala kard. Nycz, Hanna Gronkiewicz-Waltz na początku … Więcej