Clicks1.1K
Bractwo św Piusa X
34

"Oszustwo Medjugorje". Książka E. Michaela Jones.

"Oszustwo Medjugorje". Książka E. Michaela Jones.

Michael Voris rozmawia z autorem książki "Oszustwo Medjugorje" E. Michaelem Jonesem

Michael Voris rozmawia z autorem książki "Oszustwo Medjugorje" E. Michaelem Jonesem czyli:

Rzymski Katolik 24 lutego 2015

[w oryginale – wideo. MD]

Mówić będziemy o Medjugorie. Od jakichś 600 lat (żart) mają tam miejsce objawienia, więc postaramy się to jakoś rozgryźć i rozłożyć na czynniki pierwsze. Jednym z najlepszych ekspertów w tej dziedzinie jest autor książki Medjugorie Deception\Oszustwo Medjugorie, E. Michael Jones, który jest z nami w studio.

Proszę opowiedzieć nam pokrótce, co się wydarzyło ostatnio w Watykanie odnośnie tych rzekomych objawień.


Kardynał Ruini przekazał swój raport do Watykanu. Komisja, powołana przez Watykan, zakończyła raport i został on przekazany dalej. Wydaje mi się, że miało to nastąpić rok temu, ale wynikły jakieś opóźnienia (z powodu abdykacji Benedykta XVI - przyp. tłum.). Tak więc raport został złożony i teraz wszystko w rękach papieża Franciszka.

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, to jakim sposobem jakikolwiek raport czy śledztwo może być zakończone, gdy przedmiot śledztwa (objawienia) wciąż trwa.

Natura tych rzekomych objawień, czymkolwiek są, nie ma nic wspólnego z oceną ich autentyczności. W XVIII w. Kościół ustanowił kryteria, według których oceniane są prywatne objawienia. Była to kontynuacja wcześniejszych badań dotyczących kanonizacji świętych i tego, jak badać tego typu zjawiska.

Te kryteria są bardzo jasne. Jeśli pojawia się jakikolwiek dowód kłamstwa czy manipulacji, te dwie rzeczy, którymi się tutaj zajmujemy, to muszą być one zbadane w ten sam sposób jak podczas zeznań w sądzie. Nie zakładamy, że jest tam coś nadprzyrodzonego, opieramy się na zebranych dowodach. I jeśli coś się w trakcie pojawia, jest dyskwalifikowane.

Porozmawiajmy teraz o ludziach, którzy byli w Medjugorie i widzieli to wszystko. Wielu z nich jest bardzo zaangażowanych. Twierdzą, że wrócili do wiary, że przezwyciężyli kryzys wiary. Nie chcę, by ktoś pomyślał, że żartujemy sobie z ludzi, którzy wierzą w Medjugorie. Chcemy tylko obiektywnie ocenić to zjawisko, informacje, których dostarczają widzący oraz ludzi, którzy tam na miejscu to wszystko wspierają. Nie chcemy oceniać ludzi, którzy jeżdżą tam na pielgrzymki. Jakie jest pana zdanie na temat "dobrych owoców" Medjugorie?

Argument o "dobrych owocach". Po pierwsze, chciałbym powiedzieć, że argument o "dobrych owocach" automatycznie eliminuje argument o "złych owocach". A złych owoców jest tam pełno. Napisałem na ten temat cały tom. Począwszy od rozbijanych małżeństw, poprzez molestowanie seksualne pielgrzymów, seanse spirytystyczne, handel ludźmi, wojnę domową i ludzi zabijanych w kraju, w którym podobno objawia się Królowa Pokoju.

Przecież to cała lista złych owoców!

Możemy mówić o bardzo wielu złych owocach, ale żaden z nich nigdy nie jest poddawany dyskusji.

Handel ludźmi to poważny zarzut. Czy widzący mają z tym jakiś związek?

Musimy rozgraniczyć widzących od ludzi, którzy faktycznie kierują tym wszystkim. Wzorcowym przykładem, o którym już kiedyś mówiłem, jest proces czarownic z Salem. Były tam dzieci, które zostały przyłapane na robieniu czegoś, czego nie powinny, a przyłapane wymyśliły historyjkę, która zaczęła żyć własnym życiem w chwili, gdy pastor orzekł, że to wszystko prawda.

To samo wydarzyło się w Medjugorie. Być może te dzieciaki coś paliły, sam nie wiem co, jedno z nich miało opinię punkowca z Sarajewa, ale zostały przyłapane i zabrane do kościoła. Jozo Zovko przesłuchał je a zaznania nagrał, kaseta z nagraniem wciąż tam jest. To jasne, że im uwierzył. W pewnym momencie orzekł, że to wszystko prawda. I wtedy zaczęły się objawienia a zakon franciszkański zaręczył za ich wiarygodność. I o to tu chodzi.

Trzeba też prześledzić życiorysy ludzi, którzy za tym stali, czyli franciszkanów. Jeżeli przyjrzymy się bliżej, zobaczymy wiele złych rzeczy. Nie ja jeden mówię o tym, ale jestem pierwszą osobą, która ujawniła historię nieślubnego dziecka o. Tomislava Vlasica. Było to 25 lat temu. Teraz można dowiedzieć się o tym na stronie diecezji Mostar. Tomislav Vlasic, razem z o. Jozo Zovko, został usunięty z zakonu, gdyż nie poddał się pod suspensę, którą nałożono na niego wiele lat temu. Usunięto go głównie za wykorzystywanie seksualne pielgrzymów i seanse spirytystyczne (w org. trafficking in spirits - przyp. tłum.).

To były ksiądz.

Były ksiądz franciszkański. A więc trzeba to wszystko dodać, by mieć pełny obraz a nie skupiać się tylko na tych dzieciach lub na orędziach.

Mamy teraz na ekranie wypowiedzi widzących lub to, co rzekomo powiedziała Matka Boska. Przyjrzyjmy się niektórym. Są naprawdę dziwne. Nie wydaje mi się, by zbyt wiele osób, które dają temu wszystkiemu wiarę, lub zastanawiają się nad autentycznością Medjugoria, znało te wypowiedzi. Wiele z nich pochodzi z książki o. Janko Bubalo.

Zwolennik.

Tak, on jest pro-Medjugorie. Twierdzi, że widząca Miriana poprosiła Panią o znak i wtedy wskazówki jej zegarka obróciły się. W 1981 widzący twierdzili, że Dziewica znikała kilka razy, gdyż ludzie deptali po Jej welonie. Kilka miesięcy później, wieczorem podczas zjawienia, ludzie po kolei dotykali welonu, głowy, ręki i sukni Zjawy. Na koniec Dziewica była brudna i cała poplamiona. Miesiąc później Vicka zapisała w swoim dzienniczku: "Zapytaliśmy Panią o mężczyznę, który..." to długi fragment o poplamionej chusteczce, pominiemy go, gdyż ma dodatkowy kontekst. Kilka miesięcy później Jakov spytał "Panią", czy drużyna Dynamo z Zagrzebia wygra zawody, co wywołało szaleńczy śmiech innych widzących. Królowa Nieba przychodzi na ziemię i irytuje się, bo ludzie depczą jej welon, dotykają Jej, mimo że nie ma tam niczego fizycznego do dotykania, i pokrywa się błotem. A to dopiero początek, rok 1981. Czy rzeczy tego rodzaju mogą być czerwoną flagą? Dzwonkiem alarmowym? Jeśli jesteś katolikiem, reagujesz - co?!

Jasne. Ważne jest, by przypomnieć, że to wszystko było drukowane przez zwolenników Medjugorie. Po drugie, na początku widzący wypowiadali się szczerze, mówili wprost do ludzi i była to jedna bzdurą za drugą. Stopniowo franciszkanie przejęli kontrolę nad widzącymi i nad przesłaniami. Franciszkanie byli wykształceni w dziedzinie teologii i usuwali niedorzeczności.

Czy może nam pan nakreślić tło? To ważne, by zrozumieć kontekst konfliktu między franciszkanami a lokalnym biskupem.

Istniał tam konflikt o jurysdykcję nad lokalnymi parafiami. Biskup chciał przejąć nad nimi kontrolę, franciszkanie z kolei chcieli zatrzymać je w swoich rękach. Wywiązał się spory konflikt, w wyniku którego cała gałąź zakonu została zasuspendowana. Takie jest tło tych objawień. Toczyła się bitwa a franciszkanie potrzebowali czegoś by pokonać biskupa. Czy może być coś lepszego, niż Matka Boska, która staje po naszej stronie i mówi, że to my mamy rację a biskup się myli? Oto kontekst.

A cała historia nie ma bez niego żadnego sensu. Wielu ludzi sympatyzuję z Medjugorie lub jest skłonnych, by w nie wierzyć, bo któż by nie chciał, by objawiała się Matka Boska i pocieszała swoje dzieci. Ale nie o to chodzi. Istotny jest kontekst, w którym się to wszystko dzieje. Przejdźmy do drugiej części. O. Tomislav Vlasic pyta widzących: "Czy uważacie, że Dziewica Maryja jest tą, która udziela łask czy tą, która modli się do Boga?" Vicka odpowiada: "Tą, która się modli." Mamy tu problem teologiczny. Czy postrzegasz Maryję, która ci się objawia, jako tą, która udziela łask, a jest to tradycyjne katolickie nauczanie, czy jaką tą, która się tylko modli do Boga. A ona (Vicka) odpowiada: "Ona się tylko modli do Boga".

Więc Ona nie udziela łask, nie jest Mediatrix.

I jest to sprzeczne z katolickim nauczaniem.

Dzieci nie są teologami.

To było w 1984 roku, początek objawień. Kolejny punkt. Dziewica miała we zwyczaju odmawiać Ojcze nasz razem z widzącymi. Wielu z was może nie zdawać sobie sprawy, że gdy Nasza Pani się objawia i modli się z widzącymi, odmawia, jak twierdzą, Ojcze nasz, ale pytanie brzmi - jak Maryja może mówić: i odpuść nam nasze winy, skoro sama jest bez grzechu?

W Lourdes Maryja miała zamknięte usta podczas odmawiania Ojcze nasz i Zdrowaś Mario, odmawiała natomiast Chwalą Ojcu podczas różańca. Kolejna rzecz. Miriana zapytała Dziewicę: "Czy wiele dusz jest potępionych?" A Ona odpowiedziała: "Dzisiaj wiele dusz idzie do czyśćca". To ciekawe, wziąwszy pod uwagę nauczanie św. Augustyna czy św. Tomasza czy wielu innych świętych, którzy twierdzili, że wiele dusz jest potępionych.


Ewangelie także.

Ewangelie też. Więcej idzie do piekła niż do nieba, to pewne.

"Wąska jest brama" itp.

To kłopotliwe sprawy. A tutaj najbardziej szokujące. Nasza Pani mówi rzekomo podczas jednego z pierwszych objawień (1981), że wszystkie religie są równe przed Bogiem. Słysząc coś takiego, jeśli jesteś katolikiem, natychmiast to odrzucasz. Absolutna herezja. Nie ma mowy, by Matka Boża powiedziała coś takiego. Dziewica, która wydała na świat Boga, mówi, że wszystkie religie są równe? Więc czemu zgodziła się, by zostać Matką Boga? Mamy tu olbrzymi problem. Skąd więc tyle wiary w te rzekome objawienia?

Ma to swoje źródło w kryzysie w Kościele z początku lat 60-tych. Mamy tu sytuację, gdzie wszystko wydaje się być na sprzedaż, co jeszcze będą zmieniać, w co mam wierzyć? I nagle pojawiają się jacyś ludzie, jak ci tutaj, i mówią - odrzućcie to wszystko, oto tu jest przesłanie prosto od Boga, wszystko jest ok. Wielu znalazło w tym ukojenie. Otrzymałem kiedyś list, w którym ktoś napisał -"Może wszystko jest źle, ale zawsze mamy Bayside" (fałszywe objawienia w USA z lat 70-tych). I z tym mamy do czynienia. Oszust w rodzaju Veroniki Lueken ("widząca" z Bayside) przychodzi i mówi: Wiem, co czujecie, ale prawda jest taka, że prawdziwy papież Paweł VI został porwany, tu są zdjęcia jego uszu (odniesienie do teorii, że papież Paweł VI został podmieniony- przyp. tłum.). I nagle wszyscy czują ulgę i mówią - teraz rozumiem. I to właśnie generują tego rodzaju wydarzenia. W Kościele brak jest autorytetu, mają miejsce różne nadużycia, która są tolerowane i oto pojawia się głos z nieba, który mówi - wszystko w porządku.

Jest to psychologiczna gra na umysłach. Ludzie muszą mieć poczucie sensu wobec chaosu w Kościele. Jest to prawie niemożliwe, jeśli rozejrzysz się dookoła, chyba że przyznasz sam przez sobą, że dzieją się naprawdę strasznie, bezbożne rzeczy. A wielu nie chce tego uznać, wolą zwrócić się w stronę wydarzeń, które mają ta mistyczna, duchową pieczątkę prosto z nieba.

Tak, wyeliminować to, co pośrodku, dotrzeć do źródła i czujesz się lepiej, przynajmniej przez jakiś czas.

Mówił pan na początku, że wszystko jest teraz na biurku papieża Franciszka. Z czym będzie się musiał Franciszek zmierzyć?

Dostaję maile, w których ludzie pytają, jak zareaguję, gdy Medjugorie zostanie uznane. Odpowiadam, że Kościół nigdy tego nie uzna, to niemożliwe. Postawiłbym na to ostatniego dolara. Dwóch biskupów potępiło Medjugorie a lokalni biskupi są w pierwszej kolejności autorytetami w tej materii. Obaj odmówili uznania objawień twierdząc, że to oszustwo. Konferencja biskupów Jugosławii nie zatwierdziła autentyczności.

Ostatnio diecezja Mostaru zamieściła na swojej stronie info o seansach spirytystycznych, o nadużyciach seksualnych. Kościół za nic w świecie nie uzna tego. I teraz, testem pontyfikatu Franciszka będzie, czy coś z tym zrobi czy nie. Gdyż cała strategia nie polega na tym, by uzyskać potwierdzenie, ale by wszystko nadal toczyło się starym torem. Zostawcie nas w spokoju, nie mówcie nic negatywnego, nic nie róbcie. W ten sposób będziemy mogli po staremu zarabiać pieniądze, prowadzić biznesy i wszyscy będą szczęśliwi. I jeśli tak się znowu stanie, to dla mnie osobiście będzie to sygnał, że Franciszek nie ma kontroli nad swoim pontyfikatem.

Wielu ludzi mówiło to samo o Benedykcie XVI.

Moim zdaniem, powodem rezygnacji Benedykta był nieudany pontyfikat. Porażka, do której przyczynili się ludzie, którzy kierowali tym pontyfikatem. Benedykt nie miał nad tym żadnej kontroli. Za sukcesem Medjugorie stoją ludzie, którzy mają wystarczająco władzy, by nie dopuścić do żadnej krytyki. Dzieje się tak od 30 lat a powody są różne. Na początku była to antykomunistyczna krucjata, pranie pieniędzy, biskup Milic był w to zamieszany. Gdy byłem tam ostatnio, biskup Peric powiedział, że franciszkanie mieli tyle pieniędzy, że założyli własny bank. I gdy doda się to wszystko razem, pranie pieniędzy, handel ludźmi, znajdziemy się w samym centrum kryzysu, z którym musi się zmierzyć Watykan. Benedykt nie poradził sobie z tym i dlatego zrezygnował. Pytanie, czy Franciszek da sobie radę. Czy wyda jakieś oświadczenie.

Nie wydaje mi się, by chodziło konkretnie o Medjugorie - prawda to czy fałsz. Chodzi o cała otoczkę. Jasne jest, że katolicy, którzy angażują się w dobre rzeczy w Kościele, którzy nie wspierają małżeństw homoseksualnych czy wyczynów złych księży, oni właśnie wspierają papiestwo z prawej strony, a ci z lewej wykorzystują to.

Dodaj do tego sytuację w Chorwacji. Objawienia stały się podstawa ruchu antykomunistycznego. Myślę, że właśnie dlatego papież Jan Paweł II nigdy nie wypowiedział się na ten temat. Byłem tam w 1988 roku, rozmawiałem z biskupem Zanicem...

Komunizm, dla tych, których jeszcze wtedy nie było na świecie, miał się w tamtym okresie bardzo dobrze.

Tito umarł na rok przed objawieniami. Biskup Zanic powiedział mi, że rozmawiał z kardynałem Ratzingerem, który był wtedy przewodniczącym Kongregacji Nauk Wiary. Spytałem - co na to kardynał Ratzinger. Odpowiedział - zgadzam się z tobą. Innymi słowy, Ratzinger zgadzał się z Zanicem. Zanic powiedział mi też, że rozmawiał z papieżem, więc spytałem, co papież na to. A on odpowiedział - papież nie powiedział nic. Myślę, że to, z czym tu mamy do czynienia, to przede wszystkim papież Jan Paweł II, który był bardzo zaangażowany w obalenie komunizmu. A Medjugorie było to nic innego, jak chorwacka krucjata antykomunistyczna. Wplatało się w polityczne machinacje.

[---]

Witam po przerwie. Szaleństwo Medjugorie. Oto książka Oszustwo Medjugorie i jej autor E. Michael Jones. I chyba nie znajdzie się drugie tak dokładne opracowanie tematu. Ale tak piszę Michael. On po prostu wie niemal wszystko. Czy wciąż twierdzi pan, że ta książka to ekspertyza?

Oczywiście. Na pewno jeśli chodzi o początek wydarzeń, o wojnę, tło historyczne, o źródło objawień, zaangażowanie franciszkanów. Nic się nie zmieniło.

Książkę możecie dostać na stronie culturewars.com. W historii Kościoła, gdy ktoś ma objawienie i widzi coś na własne oczy i nie jest to tylko wewnętrzne odczucie, np. Dziewicę Maryję czy aniołów, to zdarza się, że doznaje ekstazy i staje się zupełnie nieświadomy wszystkiego, co się dzieje dookoła. Ci ludzie są tak skupieni na nadnaturalnym doświadczeniu, że obojętnieją kompletnie na świat materialny. Pokażemy wam teraz wideo. Dla ludzi, którzy wspierają Medjugorie i wierzą w to, co się tam mówi, to wideo może być bardzo trudne do przyswojenia.

Prof Louis Belanger:
"Wizjonerzy twierdzą, że podczas objawień nie mają żadnego kontaktu z otoczeniem. Nie widzą i nie słyszą innych obecnych i są całkowicie skoncentrowani na Zjawie".

Lektor: "Co tydzień Dziewica Maryja objawia się młodym wizjonerom podczas piątkowej mszy. Belanger przyniósł z sobą kamerę".

Belanger: "Teraz robią znak krzyża i zaczynają odmawiać Ojcze nasz. Podczas modlitwy nagle zaczyna się ekstaza. Klękają przed Matką Boską".

Lektor: "Jeśli to prawdziwa ekstaza, nic nie powinno rozpraszać dzieci. Lecz nagle jeden z obecnych, Jean Louis, wykonał gwałtowny ruch ręką w stronę Vicki".

Belanger: "Podczas filmowania niczego nie zauważyłem. W kaplicy panowało zamieszanie, ponieważ wszyscy byli zaniepokojeni reakcja Vicki. Jean Louis wykonał szybki ruch ręką w stronę oczu Vicki, a ona zareagowała. Jean Louis był z tego powodu niezadowolony".

Lektor: "Moment, w którym palce zbliżają się do oczu Vicki, pokazuje, że dziewczyna się cofa".

Belanger: "Teraz palce się cofają, ona lekko mruży oczy. Ale na następnym zdjęciu mamy ten gwałtowny ruch głową. Vicka sie uchyla. Po zakończeniu ekstazy zapomniałem wyłączyć kamerę, kiedy nagle weszła Vicka z kimś jeszcze".

Lektor: "Chciała wyjaśnić, czemu się poruszyła. W trakcie transu chciała złapać Dzieciątko Jezus, wyślizgujące się z rąk Maryi".

Belanger: "(Vicka) powiedziała: ""Gdy weszłam do kaplicy, wszystko było w porządku. Podczas ekstazy nie widziałam i nie słyszałam nikogo, prócz Dziewicy Maryi. Dziewica trzymała w ramionach Dzieciątko Jezus. Nagle wydało mi się, że Dzieciątko zsuwa sie na dół, więc by temu zapobiec, poruszyłam się"". Chciała wyjaśnić swoją reakcję na gest Jean Louisa".

Dziewica Maryja o mało nie upuściła Dzieciątka Jezus. To już nawet nie jest zastanawiające, to absurdalne.

Gdyby chociaż zostawili to bez komentarza, może by to jeszcze jakoś przeszło, ale ona wraca i daje jakieś kompletnie pokręcone wyjaśnienie. Nic nie odrzuca bardziej w ich wypowiedziach niż tego rodzaju bzdury. Czemu oni wciąż o tym mówią? Czemu cały czas się do tego wraca, gdy poruszana jest kwestia autentyczności? Idzie o to, że konkretna grupa ludzi zarabia na tym pieniądze i bardzo im zależy, by nie poruszać kwestii tych świadectw, które są ze sobą sprzeczne.

I znowu, gdzie jest Kościół? Dwóch lokalnych biskupów, podpierając się swoim autorytetem, wydało oświadczenie negatywne, więc dlaczego Kościół nie zakończył jeszcze całej tej historii? Coś tu jest na rzeczy. Wracając do twierdzenia o nieudanym pontyfikacie. Nie twierdzę tutaj, że on (Benedykt XVI) robił wszystko źle. Abdykował, bo nie potrafił zapanować nad konkretnymi wpływowymi grupami. Twierdzę, że Medjugorie jest uosobieniem tych sił, zarówno jeśli chodzi o handel ludźmi jak i pranie pieniędzy. Dwie kwestie, z którymi walczy Watykan.

Być może jest to punkt krytyczny dla Franciszka. Symboliczny a zarazem całkiem realny. Kim są te "siły" w Watykanie, czym się kierują? Brzmi to jak teoria spiskowa. Co się tam dzieje? Napisał pan już sporo na ten temat.

Cóż, niektórzy są zamieszani w pranie brudnych pieniędzy. Pewien monsignore został przyłapany z 25 milionami dolarów w walizce, gdy próbował dostać się do Szwajcarii. Wcześniej jeden że słowackich biskupów (Milicev\Nilicev?) został aresztowany przez włoską policję za zakup walizki należącej do Roberta Calvi. Cofamy się do czasów, gdy Stany Zjednoczone były zaangażowane w finansowanie ruchów niepodległościowych typu Solidarność w krajach Europy Wschodniej.

Przeciwko komunizmowi.

Tak. Ostatnia faza krucjaty antykomunistycznej, a Medjugorie było jej częścią. Czerpano korzyści z tych transakcji, co przygotowało grunt pod proceder prania pieniędzy. Przecież oni założyli tam własny bank. Sam biskup Peric zwrócił mi na to uwagę. Oni wyciągają z tego ogromne ilości pieniędzy w twardej walucie, która płynie do Jugosławii. Co się dzieje z tymi pieniędzmi? Tego nie wie nikt. I te siły właśnie odpowiadają za brak transparentności finansowej, za zepsucie moralne. Te siły paraliżują Kościół, odpowiedzialne są za nieudany pontyfikat Benedykta XVI a Medjugorie jest z tym wszystkim powiązane.

Komentarze typu - Dziewica Maryja o mało nie upuściła Dzieciątka, one nie pochodzą od ludzi, którzy nie uznają autentyczności tych objawień. Są to wypowiedzi jednej z widzących, która zamrugała oczami na gwałtowny ruch czyjejś ręki w stronę jej twarzy. Pytanie czy Łucja, Hiacynta lub Franciszek zareagowaliby równie gwałtownie podczas wizji? Nie, nic takiego by się nie stało. Jeden z lekarzy poddał testowi św. Bernadettę z Lourdes, podczas wizji nakłuł jej skórę igłą. Nie było żadnej reakcji. Rodzą się poważne wątpliwości względem całej tej historii, gdyż aby wspierać i promować opowieści o Matce Bożej upuszczającej małego Jezusa, musiałbyś wyrzec się całej swojej katolickiej wiary. Żałosne. Na stronie medjugorie.com - mamy ją teraz na ekranie - są sami zwolennicy, to ich miejsce. Przeczytam teraz panu rzekomą wypowiedź naszej Błogosławionej Matki, skierowaną do Ivanki podczas ostatniego z objawień otrzymywanych przez dziewczynkę każdego dnia. 7 mają 1985 roku Królowa Pokoju powiedziała: "Nikt nigdy nie otrzymał tylu łask, niż ty i twoi bracia i siostry." Jeśli mówi to Matka Boża, Królowa Nieba, to mam nadzieję, że nie ma na myśli siebie. Nikt nie otrzymał nigdy więcej łask niż nasza Błogosławiona Matka. Nawet jeśli pominiemy tutaj Matkę Bożą, to czy myśli pan, że te dzieci zostały obdarowane większą łaską niż o Pio czy św. Tomasz z Akwinu?

Muszą mieć tam jakiś licznik do pomiaru świętości.

Matka Boża opowiada jakieś dziwne rzeczy.

Gorzej. Marija Pavlovic-Lunetti w jednym z objawień otrzymała pełne poparcie Matki Bożej dla mieszanej, damsko-męskiej grupy charyzmatycznej, która założył we Włoszech o. Tomislav Vlasic razem z s Agnes Heupel. Matka Boska zatwierdziła tę wspólnotę. Gdy pisałem swoją pierwszą książkę Medjugorie: The Untold Story\Medjugorie: Historia, o której się nie mówi, wysłałem tam reportera by pokazać jej (s. Agnes), co udało mi się znaleźć na temat Vlasica i jego nieślubnego dziecka. Dziennikarz pokazał jej to wszystko, gdy tylko się pojawiła. Rzuciła na to okiem i z wyrazem przerażenia na twarzy wskoczyła do samochodu i odjechała. Następnego dnia napisała notatkę, w której oświadczyła, że to, co powiedziałem na temat o Vlasica, jej samej oraz wspólnoty to nieprawda i że powiedziałem to wszystko, bo zmuszono mnie do tego. I tak cała sprawa się przedstawia.

A przypisuje się to Matce Bożej.

Wkładają różne słowa w usta Matki Boskiej, sami się przyznają, że kłamali, a przyznają się, bo ktoś ich do tego zmusił. I tak to wygląda.

I tak to wszystko wygląda.

Według kryteriów ustanowionych przez Benedykta XIV to wszystko automatycznie staje się bezprawne, nie można dawać temu wiary.

Następny komentarz. Przypominam, że wszystkie są spisywane przez zwolenników. Matka Boża mówi rzekomo: "To nie Bóg stworzył podziały i religie, to ludzie wymyślili podziały. Każda religia musi być szanowana a wy macie zachowywać waszą dla was samych i waszych dzieci. To wy jesteście podzieleni". I jeszcze to: "Muzułmanie i prawosławni, podobnie jak katolicy są równi przed moim Synem i przede mną. Wszyscy jesteście moimi dziećmi". Jak w tej operze mydlanej "All my children" (serial amerykański nadawany w latach 1970 - 2011, przyp. tłum.). Muzułmanie, prawosławni i katolicy są równi przed Bogiem. Czy mógłby pan to skomentować?

Ale jaki jest sens wchodzić w jakieś głębokie teologiczne rozważania nad czymś, co te dzieciaki bez zastanowienia wygadywały? Na samym początku były albo zbyt szczere albo zbyt głupie, spisując słowo w słowo wszystko, co paplały. Można wymienić całe katalogi bzdur. Z biegiem czasu wszyscy zaczęli cierpieć na luki w pamięci, później zajęli się nimi franciszkanie, którzy zadbali, by w przekazach nie znalazło się nic wzbudzającego wątpliwości. Tak więc nie ma potrzeby debatować nad tym. To są bzdury.

Kilka miesięcy temu papież Franciszek powiedział, nie odnosząc się bezpośrednio do Medjugorie, że Matką Bożą nie jest naczelnikiem poczty (cyt. "Maryja jest Matką i kocha nas wszystkich, nie jest jednak naczelnikiem poczty, rozsyłającym codziennie wiadomości" - przyp. tłum.).

To działa na korzyść komisji Ruiniego. Nie wydaje mi się, by Franciszek patrzył na to przychylnym okiem gdyż, w przeciwieństwie do Jana Pawła II, nie ma w tym żadnego interesu, jak walka z komunizmem. Ale to dawne czasy. Ale wypowiedź Franciszka to dobry znak.

Gdy pojawiła się informacja, że komisja Ruiniego przekazała swój raport do Watykanu, natychmiast zaczął się szum, że to jeszcze nie oznacza, że wydarzenia te nie mają nadnaturalnego charakteru. Informacje tego typu przeciekły do prasy, jakby chciano ochronić te dzieci, by nikt nie mógł powiedzieć, że to nie jest nadprzyrodzonego pochodzenia, bo przecież wszyscy ci ludzie w to wierzą. W ten sposób agenda pogrywa sobie w Watykanie. Coś się dzieje i zaraz ktoś biegnie do mikrofonu z interpretacja wydarzeń.

Jasne.

Czy pana zdaniem podejmowane są celowe działania, by osłabić pontyfikat Franciszka, tak aby wszystko zostało po staremu?

Oczywiście. Są tam ludzie, którym bardzo zależy na utrzymaniu status quo. Rezygnacja Benedykta oznaczała, że status quo nie był już dłużej tolerowany i że Benedykt nie potrafił rozwiązać tego problemu. Franciszek został wybrany, by się tym zająć. Brak jasnych deklaracji, milczenie, tolerowanie Medjugorie sygnalizuje ogromny problem. To, że nie podjęto żadnych działań, oznacza, że istnieją wpływowe siły, które chronią Medjugorie. I w zależności od tego, jakie stanowisko zajmie Franciszek, będę mógł stwierdzić, czy ma coś do powiedzenia w Watykanie czy nie. Czy wystąpi z jakimś oświadczeniem, czy da jasny sygnał? Do tej pory nic takiego nie miało miejsca.

Kardynał Schonborn z Wiednia popiera Medjugorie.

Za co został zbesztany przez papieża. Wystosował potem nieco szydercze przeprosiny do biskupa Pericia za negatywny komentarz pod adresem innego biskupa. Jego zachowanie było bardzo niestosowne, wręcz kompromitujące. Schonborn jest promotorem Medjugorie, bez dwóch zdań.

Schonborn stoi za reformą Katechizmu.

To jak podczas konferencji na uniwersytecie Notre Dame poświęconej Medjugorie. Istnieje coś w rodzaju symbiozy pomiędzy heretykami a szaleńcami. Wszyscy oni kreują podział w Kościele a jednocześnie nie wchodzą sobie nawzajem w drogę. Są szczęśliwi, gdy nikt nie przeszkadza im w zbiorowej halucynacji tak długo, jak pieniądze płyną. Doszliśmy do martwego punktu, gdyż w Kościele nie ma jedności ani spójności, tylko zastój.

Wracając do tych konferencji w Notre Dame, które odbywają się co roku. Notre Dame ma reputację miejsca bardzo liberalnego, gdzie się przyjmuje heretyków a mordercom dzieci przyznaje nagrody. Więc gdy ludzie reprezentujący katolicka prawicę, przychylni chrześcijańskiej ortodoksji, wierzący w Dziewicę Maryję, przychodzą na taką konferencję, mogą odnieść wrażenie, że w Notre Dame robi się krok do tyłu.

I że oni tam są tacy tolerancyjni, zapraszając tych ludzi. Ale nie ma żadnego zagrożenia. Identyczne manie i urojenia koegzystują obok siebie w najlepsze. Jedno jest przeciwieństwem drugiego, mimo to istnieją między nimi ścisłe powiązania na zasadzie dialektyki. Denis Nolan, jeden ze znaczniejszych promotorów Medjugorie, studiował na uniwersytecie Notre Dame. Był studentem o. Burtchaella, który negował jedną doktrynę za drugą.

Ojciec Burtchaell był moim wykładowcą.

Więc wie pan, co mam na myśli. I znów mamy do czynienia z promowaniem kolejnych herezji. A biedny Nolan, który nie może się w tym wszystkim połapać, wycofuje się i stwierdza, że tego nie potrzebuje, bo ma Ducha Świętego. Działo się to wtedy w obrębie ruchu charyzmatycznego.

Wspólnota Ludu Chwały ( People of Praise).

Zajrzyjcie do książki Kevina Ranghana (założyciela People of Praise - przyp. tłum.). "Wy macie rozum, my wiarę". Ale chwileczkę, przecież Kościół katolicki to rozum i wiara. Oni rozdzielili te pojęcia. Heretyccy profesorowie twierdzą - nasze jest szkiełko i oko, tamci - a my mamy wiarę. Wszyscy oni błądzą.

Na konferencji na uniwersytecie Notre Dame we wrześniu lub październiku miał się pojawić jeden z widzących (Ivan Dragicevic, jednak w wyniku listu i działań biskupów, w wielu amerykańskich parafiach odwołano spotkania i konferencje z "widzącym" - za breviarium. blogspot.com, przyp. tłum.). Spotkanie miało się odbyć na boisku do gry w kosza, a na godzinę 8 wieczorem zapowiedziano objawienie Matki Bożej.

Ale okazało się, że w tym samym czasie ma się tam odbyć mecz koszykówki i że do tego czasu wszyscy mają się stamtąd wynieść. I jakże wygodnie przesunięto wizytę Matki Boskiej o godzinę lub dwie. To już nie jest nawet anty katolickie, to jest po prostu niekatolickie i śmiechu warte. Razem z całym tłem, które pan nakreślił.


Można było iść na te konferencję i spytać Matkę Bożą, kto wygra mecz a potem zrobić zakład. Wtedy zwróciłyby się chociaż te pieniądze za wejściówkę.

Ostatnie pytanie. Oczywiście nie będziemy tu przewidywać, jak postąpi Franciszek. W która stronę, pana zdaniem, to wszystko zmierza? W jakim punkcie my, jak i Kościół, się obecnie znajdujemy, skoro wydarzenia w rodzaju Medjugorie przyciągają uwagę mediów i tworzą nagłówki gazet?

Próżnia, brak autorytetu doprowadziły do zdarzeń w Medjugorie. Mówiłem już kiedyś, że wszyscy ci niezadowoleni ludzie, kobiety pakowane przez biskupów do autobusów i samolotów, oni wszyscy głosują nogami i za ciężkie pieniądze kupują sobie przeżycie duchowe. Św. Jan od Krzyża, jeden z największych mistyków chrześcijańskich, powiedział, że diabeł raduje się, gdy ludzie szukają prywatnych objawień. Medjugorie stało się towarem konsumpcyjnym, miejscem, w którym wszędzie dochodzi do manifestacji demonicznych.

Wszystko to świadczy jasno i wyraźnie, że kondycja Kościoła jest tragiczna i nie wiadomo, śmiać się czy płakać. Mamy telefon od słuchacza. John dzwoni z Teksasu i chciałby zadać pytanie odnośnie pańskiej książki.

Dobry wieczór. Przede wszystkim chciałbym podziękować panu Jones'owi za jego książkę Medjugorie:Deception. Chciałbym zapytać pana o głosy krytyczne względem pańskiej książki. Sięga pan po informacje z wielu źródeł, książka zaopatrzoną jest w bibliografię, jednak brakuje odnośników, numerów stron, przez co trudno jest iść pańskim tokiem myślenia. Proszę o komentarz. Chciałbym też odnieść się do wcześniejszego komentarza. Powiedział pan mianowicie, że pontyfikat Benedykta XVI był nieudany.

Odnośnie drugiego pytania. Pontyfikat Benedykta był nieudany, gdyż nie udało mu się zapanować nad siłami, które sabotowały ten pontyfikat. Fakt abdykacji jest tego dowodem. Pierwsze pytanie o cytaty. Gdy zacząłem pracę nad książka, doszedłem do wniosku, że nie ma sensu zamieszczać odnośników, gdyż wiele materiałów pochodzi z medjugorskich gazet, prywatnych wywiadów. Wydało mi się to nie na miejscu, by zamieszczać je w mojej książce, standardowo jednak używam odnośników, jak przy pisaniu The Jewish Revolutionary Spirit czy innych książek. Materiały, z którymi miałem do czynienia, były to artykuły prasowe. Stosowanie odnośników nie bardzo się tutaj nadaje.

Przy zbieraniu materiałów trzeba sięgać do źródeł.

Ale ja nie mogę pokazać panu medjugorskiej gazety z 1987 roku, gdyż nic takiego nie jest już dostępne. Nie możesz iść do biblioteki czy poszukać w Internecie, niczego nie można było znaleźć z Internecie, gdy pisałem te książkę.

E. Michael Jones, proszę państwa. Zapraszam na jego stronę culturewars.com

tłum. marthix
biniobill
@rodyjko11 puścił bąka:
biniobill jak widzę , to kolejny głąb kapuściany.
------------------------------------------------------

Jestem ciekaw, rumunie, Luchinka już pozbyła się twojej niepożądanej obecności na forum czy jeszcze cię oszczędza. Nabierz chociaż trochę kultury bo wypadałoby trochę pozachowywać się i zadbać o to aby ludzie dobrze cię wspominali. Jak na razie to wzbudzasz u …More
@rodyjko11 puścił bąka:
biniobill jak widzę , to kolejny głąb kapuściany.
------------------------------------------------------

Jestem ciekaw, rumunie, Luchinka już pozbyła się twojej niepożądanej obecności na forum czy jeszcze cię oszczędza. Nabierz chociaż trochę kultury bo wypadałoby trochę pozachowywać się i zadbać o to aby ludzie dobrze cię wspominali. Jak na razie to wzbudzasz u czytających politowanie i żenadę.
KTOZ JAK BOG
Opluwaczy Boga, dezawuowanie objawien Jezusa Chrystusa czy Maryi stalo sie widze, modne.
Co lepszy ynteligent zabiera sie za pisanie ksiazki, co lepszy lajdus staje sie autorytetem dla motlochu..
Bidny to czlowiek, ow Michael Jones...
"Chocby i aniol byl poslany - NIE UWIERZA"
smutne to slowa bo odnosza sie do wysoce tragicznej sytuacji dzisiejszego swiata.
mkatana likes this.
biniobill
Człowiek jest grzesznikiem i nic nie spowoduje, że stanie się godny do przyjęcia Pana Jezusa. Przecież mówimy na mszy: "Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja"... wszystko zależy od Boga.
Nie pomogą im obrusy, balaski, klęczniki, nawet spowiedź nie wystarczy... oni po prostu nie chcą i dlatego wyszukują argumenty przeciwko. Nawet …More
Człowiek jest grzesznikiem i nic nie spowoduje, że stanie się godny do przyjęcia Pana Jezusa. Przecież mówimy na mszy: "Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja"... wszystko zależy od Boga.
Nie pomogą im obrusy, balaski, klęczniki, nawet spowiedź nie wystarczy... oni po prostu nie chcą i dlatego wyszukują argumenty przeciwko. Nawet msza dla nich jest nieodpowiednia i szukają czegoś co jest lepsze.
Kto ulepsza, kombinuje, wyszukuje? Diabeł, proszę państwa.
ludzik1000 likes this.
Cloud
kubana103,czyli przyjmowanie komunii klęcząc na klęczniku jest niegodne,ponieważ klęcznik nie jest nakrywany białym obrusem
kubana103
modernistae prohibere 10:21

Kubana, wbij do głowy ten obrazek - to neoński 'stół pański' i tak ma być według założeń Kiko i ska.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Balaski specjalnie nakryawane tylko na czas komunii białym obrusem symbolizowały stół przy którym godnie przyjmowano komunię św. Jeszcze w …More
modernistae prohibere 10:21

Kubana, wbij do głowy ten obrazek - to neoński 'stół pański' i tak ma być według założeń Kiko i ska.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Balaski specjalnie nakryawane tylko na czas komunii białym obrusem symbolizowały stół przy którym godnie przyjmowano komunię św. Jeszcze w latach sześćdziesiątych kaplani zapraszali do Stołu Pańskiego. jestem z pokolenia które miało możliwość bardziej godnego przyjmowania komunii św.

KAM.
modernistae prohibere
Może tak, a może nie. Któż to wie?
Pejsbuk jest tak samo wiarygodny jak "Gazeta Wybiórcza" Michnika.
KAM. 10:22
Ale w Ujsołach i Łajsach był a!
KAM.
Brawa dla laików w temacie, którzy żyją "bajdurzeniami" jednego sceptyka.
Pan cloud, który nigdy w Medjugorje nie był, nie widział i nie rozmawiał z "widzącymi" pisze o ich zerowej pokorze i parciu na szkło. Zupełnie jakby o sobie samym pisał...
Czy istnieje cokolwiek, czego pan cloud by "nie sprofanował"? Osoby, miejsca, etc.?
Kubana, wbij do głowy ten obrazek - to neoński 'stół pański' i tak ma być według założeń Kiko i ska.
Ks. Edward Skotnicki - Uwagi do Katechez neokatechumenalnych
Cloud
kubana103 Najważniejszym obszarem w kościele jest prezbiterium, w którym główne miejsce zajmuje ołtarz. Jest ono wywyższone i odseparowane od nawy głównej balustradą, czyli tzw. balaskami. Balaski oddzielają prezbiterium świątyni nie tylko z powodu sakralności ołtarza, ale również dla podkreślenia hierarchicznego charakteru liturgii. Przy takim rozstawieniu istnieje pewne podobieństwo do …More
kubana103 Najważniejszym obszarem w kościele jest prezbiterium, w którym główne miejsce zajmuje ołtarz. Jest ono wywyższone i odseparowane od nawy głównej balustradą, czyli tzw. balaskami. Balaski oddzielają prezbiterium świątyni nie tylko z powodu sakralności ołtarza, ale również dla podkreślenia hierarchicznego charakteru liturgii. Przy takim rozstawieniu istnieje pewne podobieństwo do dawnej świątyni jerozolimskiej, gdzie w miejscu Święte Świętych znajdowała się Arka Przymierza, do której miał przystęp jedynie arcykapłan. Balaski symbolizują także stół wieczernikowy, przy którym wierni otrzymują pokarm dla duszy - Najświętszy Sakrament. sanctus.pl
**************************************************
Nie wiem,kto Ci powiedział,że balaski to ''Stół Pański'' bo najwyraźniej nie masz pojęcia o znaczeniu tych słów.
kubana103
Cloud. Balaski i klęczniki to nic innego,jak tylko meble kościelne.I służą jedynie do wygodnego klękania,nie mając najmniejszego związku z godnym przyjmowaniem Komunii św
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Małe sprostowanie ,balaski to nic innego jak Stół Pański które na czas przyjmowania komunii św nakrywan…More
Cloud. Balaski i klęczniki to nic innego,jak tylko meble kościelne.I służą jedynie do wygodnego klękania,nie mając najmniejszego związku z godnym przyjmowaniem Komunii św
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Małe sprostowanie ,balaski to nic innego jak Stół Pański które na czas przyjmowania komunii św nakrywane były bialym obrusem w celu godnego jej przyjmowania .
alica32 likes this.
Cloud
stanislawiep,zrób rachunek sumienia,potem idź do kościoła,porządnie się wyspowiadaj i przyjmij Pana Jezusa do serca.I nie wystawiaj cierpliwości Bożej na próbę,bo ta się któregoś dnia skończy i obyś na ten dzień był dobrze przygotowany. Boś zgubił chłopie drogę do Pana Boga i teraz łazisz po chaszczach. Wielki Post to dobry czas na nawrócenie i pojednanie z Bogiem i ludźmi.
biniobill
@stanislawp napisał:
Do Ciebie nie dociera, że Klękanie do Komunii to nie tylko Prawo ale i obowiązek katolików wg aktualnego nauczania Magisterium kK.
Z tego Prawa wyśmiewasz sie i Ty i proboszczowie i wielu biskupów!

-------------------------------------------
Wiesz, Kościół Katolicki jest jak wielka łódź na falach w czasie sztormu. To, że wyskoczysz za burtę w kipiel bo inni pływający wokół …More
@stanislawp napisał:
Do Ciebie nie dociera, że Klękanie do Komunii to nie tylko Prawo ale i obowiązek katolików wg aktualnego nauczania Magisterium kK.
Z tego Prawa wyśmiewasz sie i Ty i proboszczowie i wielu biskupów!

-------------------------------------------
Wiesz, Kościół Katolicki jest jak wielka łódź na falach w czasie sztormu. To, że wyskoczysz za burtę w kipiel bo inni pływający wokół twierdzą, że można z zewnątrz zawrócić tę łódź nie znaczy, że to się uda. Każdy z tonących ma swoje usprawiedliwienie, że się tam znalazł i za wszelką cenę chce utrzymać się na powierzchni odpychając się od innych, i wchodząc im na plecy.
Jaki jest dla nich ratunek? Tylko pomocna dłoń podana z pokładu tej łodzi. Mają jeszcze siłę pływać więc odpychają tę dłoń - do czasu - aż nie zaczną tonąć, ale może być wtedy już za późno.
Ja wybrałem siedzenie w tej łodzi.

P.S. Już wcześniej pisałem, że nie spotkałem się z wyśmiewaniem przez proboszczów, biskupów klękania do komunii.
Cloud
stanislawiep,Balaski i klęczniki to nic innego,jak tylko meble kościelne.I służą jedynie do wygodnego klękania,nie mając najmniejszego związku z godnym przyjmowaniem Komunii św.
Sam zresztą niejednokrotnie pisałeś,że brak balasków jest przyczyną brudzenia sobie garderoby podczas klękania.
biniobill
@stanislawp napisał:
Najbardziej dla mnie bolesnym jest dołaczenie @biniobill do tych co wysmiewają klękanie do Komunii.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotknęło mnie to co napisałeś. Jest przeciwnie - dla mnie postawa klęcząca przy przyjmowaniu komunii jest naturalna wręcz obowiązkowa, i jedynie ci którym zależy na czasie, …More
@stanislawp napisał:
Najbardziej dla mnie bolesnym jest dołaczenie @biniobill do tych co wysmiewają klękanie do Komunii.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotknęło mnie to co napisałeś. Jest przeciwnie - dla mnie postawa klęcząca przy przyjmowaniu komunii jest naturalna wręcz obowiązkowa, i jedynie ci którym zależy na czasie, śpieszą się, lub idą za jakimś trendem upierają się przy innych postawach. Wyjątkiem tu jest neokatechumenat, ale oni są dla ludzi co zdążyli się zniechęcić do Kościoła Katolickiego i reagują wysypką na to co z Nim związane więc inność ich przyciąga.
Naśmiewam się? A czy normalne jest mantrowanie na temat balasek i klęczników, że niby meble te niezbędne są do utrzymania pozycji na klęczkach? Muszą być stosowane jakieś akcesoria by wielbić Boga? Człowiek wierzący nie szuka argumentów przeciw, by zbliżyć się do Jezusa Chrystusa. Człowiek wierzący nie kieruje się względami ludzkimi, nie pozwala by fałszywi prorocy zamykali mu drogę do zbawienia. Wystarczy by chciał a znajdzie drogę i nie przeszkodzi mu w tym brak dywanika "na betonie", na którym ma na przykład klękać.
jadwiska likes this.
malgorzata__13
Orędzie Fatimskie jest dla nas nr 1,nic nie straciło z aktualności,siostra Łucja opuściła nas niedawno,ale proszę przyjść w pierwszą sobotę do kościoła,tłumów nie ma.Z wielką sympatią patrzę na Legion Maryi,bardzo żywotnie to dzieło się rozwija jakby na wsparcie Rycerstwu Niepokalanej które się trochę postarzało.
Prawdziwe Objawienie jest czyste,nie może być wbrew nauczaniu Kościoła.Matka Boża w …More
Orędzie Fatimskie jest dla nas nr 1,nic nie straciło z aktualności,siostra Łucja opuściła nas niedawno,ale proszę przyjść w pierwszą sobotę do kościoła,tłumów nie ma.Z wielką sympatią patrzę na Legion Maryi,bardzo żywotnie to dzieło się rozwija jakby na wsparcie Rycerstwu Niepokalanej które się trochę postarzało.
Prawdziwe Objawienie jest czyste,nie może być wbrew nauczaniu Kościoła.Matka Boża w Lourdes nazywa siebie Niepokalanym Poczęciem w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu przez Papieża.
W objawieniach wątpliwych mówi mniej więcej tak:powiedz temu biskupowi żeby szybko uznał moje orędzia bo inaczej będzie ukarany.
Jak wiemy w Medjugorie ogłoszono inną datę urodzin Matki Bożej:
"To orędzie jest przeznaczone dla Papieża i dla wszystkich chrześcijan.Przygotujcie drugie tysiąclecie od moich narodzin,które rozpocznie się 5 sierpnia 1984 roku.Przez wiele lat poświęcałam wam całe moje życie,czy to tak wiele poświęcić mi trzy dni?Nie pracujcie przez te dni,ale weźcie różaniec i módlcie się".
Kiedy spełniono tę prośbą Matka Boża była bardzo radosna "Nigdy przez całe życie nie płakałam tyle z bólu,jak dzisiejszego wieczoru płakałam z radości.Dziękuję wam".
Czy Papież ulegnie tym emocjonalnym naciskom z nieba i przesunie datę Niepokalanego Poczęcia na 5 listopad? Oto jest pytanie.Chyba że widzący uznają tę sprawę za błąd w sztuce wizjonerskiej.
McMarkus
@stanislawp
Aleś człowieku uwikłał się.
McMarkus
Na stanowisko Stolicy Apostolskiej trzeba będzie długo poczekać. Objawienia w Medziugorie trwają nieustannie od 24 czerwca 1981 r, a więc już ponad 30 lat. Podstawowy warunek do spełnienia aby Watykan wydał jakąś decyzję; objawienia muszą się zakończyć. A to może potrwać nawet kolejne 30 lat lub dłużej. A potem jeszcze trzeba dać jakieś następne 30 lat dla Stolicy Apostolskiej na zbadanie …More
Na stanowisko Stolicy Apostolskiej trzeba będzie długo poczekać. Objawienia w Medziugorie trwają nieustannie od 24 czerwca 1981 r, a więc już ponad 30 lat. Podstawowy warunek do spełnienia aby Watykan wydał jakąś decyzję; objawienia muszą się zakończyć. A to może potrwać nawet kolejne 30 lat lub dłużej. A potem jeszcze trzeba dać jakieś następne 30 lat dla Stolicy Apostolskiej na zbadanie wszystkich orędzi.
ona
stanislawp 04:29

Cloud
Wydrukuj sobie moje wpisy i powieść koło łóżka. Możesz wydać moje wszelkie rozważania w formie książkowej, będę Ci towarzyszył w wykładach z czytelnikami.. Nadal będę odsłaniał publicznie krok po kroku co się stało dn 9-11-2001 Kto tego dokonał i jak doszło do zbiorowej hipnozy całego swiata

----------------------------------------------------

Stasiunia, Wielki Post jest…More
stanislawp 04:29

Cloud
Wydrukuj sobie moje wpisy i powieść koło łóżka. Możesz wydać moje wszelkie rozważania w formie książkowej, będę Ci towarzyszył w wykładach z czytelnikami.. Nadal będę odsłaniał publicznie krok po kroku co się stało dn 9-11-2001 Kto tego dokonał i jak doszło do zbiorowej hipnozy całego swiata

----------------------------------------------------

Stasiunia, Wielki Post jest, nie prowokuj
Cloud
jadwiska, zaczekajmy na stanowisko Stolicy Apostolskiej. Od siebie - nie podoba mi się zachowanie ,,widzących,, i to natrętne promowanie tego,co tam się dzieje.Zero pokory,mnóstwo tzw.parcia na szkło.
jadwiska
Cloud 15:54

Hmmm...Co na to wszystko propagatorka,sympatyczka Medjugorie,a jednoczesnie wasza @mkatana ? odpowiem za siebie... Bogu na ocenę moja wiara w Objawienia w Medjugorju nie ludziom!
Cloud
Masz rację,stanislawiep - czasy ostateczne już mamy,bo głupota podbojem zdobywa świat.
malgorzata__13
Panie Stanisławie,jak się przyjrzeć sprawie to Medjugorie powinno niedługo się wyjaśnić,jest to miejsce wielkiej modlitwy pielgrzymów i to jest piękne,ale jeśli są rzeczy dziwne takie jak opisują w tej książce to budzi to pewne wątpliwości.Ale od tego jest Komisja kościelna,moje zdanie nie ma tu żadnej wartości.
A co do orędzi p.Agnieszki to tylko zauważam pewną zbieżność w treści,do tego dodaję …More
Panie Stanisławie,jak się przyjrzeć sprawie to Medjugorie powinno niedługo się wyjaśnić,jest to miejsce wielkiej modlitwy pielgrzymów i to jest piękne,ale jeśli są rzeczy dziwne takie jak opisują w tej książce to budzi to pewne wątpliwości.Ale od tego jest Komisja kościelna,moje zdanie nie ma tu żadnej wartości.
A co do orędzi p.Agnieszki to tylko zauważam pewną zbieżność w treści,do tego dodaję zarzut o jej braku współpracy z Kościołem,zbawianie ludzi na własną rękę przez ogłaszanie nowej jedynej drogi do nieba na czasy Ostateczne.Osoby Boskie mówią np.w ten deseń "pokuta może przeszkadzać tylko szatanowi".Chodzi o biskupów czy kapłanów którzy ośmielają się sprzeciwiać pielgrzymkom na Wykrot.Ale głos z nieba jakoś nie wpadł na pomysł by wysłać prorokinię po zgodę na pokutę do Biskupa.A co jest warta pokuta która sprzeciwia się legalnej władzy duchownej? Może ja źle myślę,nie wiem,ale to jest tworzenie jakiegoś innego para-kościoła na zasadach anarchii.
ona
Cloud 15:29

stanislawp,szkopuł w tym że tak przez Ciebie ukochani lefebryści zdecydowanie negują Medjugorie

-----------------------------------------------
Bo to taka religia, troche z Grzechyni, troche z lefebrystów, ciut wlasnej "logiki" a reszta jakos sie dopasuje.Wazne zeby wciaz utwierdzac siebie i innych w przekonaniu ze to prawdziwa, niczym nie zasmiecona wiara katolicka i walczyc , …More
Cloud 15:29

stanislawp,szkopuł w tym że tak przez Ciebie ukochani lefebryści zdecydowanie negują Medjugorie

-----------------------------------------------
Bo to taka religia, troche z Grzechyni, troche z lefebrystów, ciut wlasnej "logiki" a reszta jakos sie dopasuje.Wazne zeby wciaz utwierdzac siebie i innych w przekonaniu ze to prawdziwa, niczym nie zasmiecona wiara katolicka i walczyc , walczyc bez konca , nie przestawać zeby tylko nikt tych przekonan nie zawirował
biniobill
Czy zmusi mnie ktoś do przeczytania tej książki? Na jakiej podstawie autor zakłada, że wydam pieniądze na jego dzieło i będę je czytał? Skąd wie, że sam nie zamierzam osobiście sprawdzić co dzieje się w Medjugorie.
Fakt, pomysł dobry by zarobić trochę kasy. Poruszyć temat gorący, aktualny, mający ewentualnych zainteresowanych, czekających na gotowe odpowiedzi.
ona likes this.
Cloud
Nawet cała dywizja
Cloud jedzie mi tu czołg
Cloud
Nie miewam sugestii bezzasadnych.
Cloud 15:54
Hmmm...Co na to wszystko propagatorka,sympatyczka Medjugorie,a jednoczesnie wasza przyklaszczka @mkatana ?
---------------------------------------------------------
kościół katolicki nie nakazuje wierzyć w jakiekolwiek objawienia czy to Fatima czy inne objawienia ,uznane bądź nie i pozostawia to wiernym do własnych przemyśleń ,tak więc twoje sugestie są bezzasadne
Cloud
stanislawp,szkopuł w tym że tak przez Ciebie ukochani lefebryści zdecydowanie negują Medjugorie
Cloud
Hmmm...Co na to wszystko propagatorka,sympatyczka Medjugorie,a jednoczesnie wasza przyklaszczka @mkatana ?
Martyna1
Bractwo św Piusa X - Nie zwróciłam uwagi, że wstawiłeś ten artykuł i ja wstawiłam go również. Myślę, że nie zaszkodzi, by pokazał się drugi raz, tym bardziej, że zainteresowanie tym artykułem nie jest tak owocne jak innymi artykułami. Szkoda że tak jest , bo tu wiele się wyjaśnia, jesli chodzi o cały kryzys KK.
Pozwolę sobie wstawić poniżej to, co napisałam we wstępie do tego samego artykułu, …More
Bractwo św Piusa X - Nie zwróciłam uwagi, że wstawiłeś ten artykuł i ja wstawiłam go również. Myślę, że nie zaszkodzi, by pokazał się drugi raz, tym bardziej, że zainteresowanie tym artykułem nie jest tak owocne jak innymi artykułami. Szkoda że tak jest , bo tu wiele się wyjaśnia, jesli chodzi o cały kryzys KK.
Pozwolę sobie wstawić poniżej to, co napisałam we wstępie do tego samego artykułu, który ja wstawiłam. Poza tym, jeśli prześledzi się choćby pierwsze lata objawień i podejdzie do tego bez emocji i przyjmie się także negatywne opinie to można dojść do wniosków, które są zawarte w tym artykule.

Tutaj podaję stronę z polskim tłumaczeniem objawień. Proszę zwrócić uwagę na pierwsze lata. Maryja najpierw kazała nazywać się "Błogosławioną Dziewicą"( 26.06.1981), za kilka miesięcy zmieniła nazwę na "Królową Pokoju i pojednania" ( 06.08.1981), by później ( aż do dziś ) pozostać "Królową pokoju".
Czy to nie jest dziwne, że w tak krótkim czasie zmienia trzykrotnie swoje imię? Kto zatem kłamie? wizjonerzy, czy ktoś, kto zjawia się w osobie Maryi?
wojciechowskikrzysztof
Jeżeli twierdzisz że wklejane przez "Parvusa" a tak naprawdę przez W obronie Tradycji Kościoła cytaty Katechizmu Kościoła Katolickiego i inne z Dokumentów tegoż Kościoła są kłamstwami to Ci współczuje.
==============================================
parvus to wróg KK, to że posługuje się cytatami nie świadczy o tym że jest katolikiem ,protestanci i świadkowie też …More
wojciechowskikrzysztof
Jeżeli twierdzisz że wklejane przez "Parvusa" a tak naprawdę przez W obronie Tradycji Kościoła cytaty Katechizmu Kościoła Katolickiego i inne z Dokumentów tegoż Kościoła są kłamstwami to Ci współczuje.
==============================================
parvus to wróg KK, to że posługuje się cytatami nie świadczy o tym że jest katolikiem ,protestanci i świadkowie też posługują się cytatami z pisma św ,co nie oznacza że maja rację ,trwanie w błędzie powoduje następne błędy
Martyna1 likes this.
malgorzata__13
Do tej pory uważałam że to sprawa Kościoła,ale coż szkodzi poczytać na ten temat.No i niestety,tam są takie fakty wobec których nie można przejść do porządku.Już wcześniej zauważyłam że ludzie po pielgrzymkach do tego miejsca są dziwnie rozentuzjazmowani,to mnie odstraszało,histerii religijnej nie cierpię.W końcu jednak i ja pojechałam,no i co ano nic,zjazd pobożnych pielgrzymów i miejsce …More
Do tej pory uważałam że to sprawa Kościoła,ale coż szkodzi poczytać na ten temat.No i niestety,tam są takie fakty wobec których nie można przejść do porządku.Już wcześniej zauważyłam że ludzie po pielgrzymkach do tego miejsca są dziwnie rozentuzjazmowani,to mnie odstraszało,histerii religijnej nie cierpię.W końcu jednak i ja pojechałam,no i co ano nic,zjazd pobożnych pielgrzymów i miejsce wielkiej modlitwy,tak,niektórzy widzą cud słońca,ale czy to ma być dowód? Na pewno nie.Po prostu,tam gdzie jest wielka modlitwa jest Bóg i Jego Matka ,to oczywiste,ale czy się objawia? Zdaje się że fakty temu przeczą,
zachowanie wizjonerki Mirjany nie wzbudza we mnie żadnego zaufania,żadnego.
Czy Maryja mogłaby mówić takie rzeczy: mateusz.pl/czytelnia/ck-mwk.htm
"Powiedz Ojcu Biskupowi, że proszę go o jak najszybsze uznanie wydarzeń w parafii w Medjugoriu (...) Przesyłam mu przedostatnie ostrzeżenie. Jeżeli się nie nawróci i nie poprawi, to dosięgnie go mój sąd, jak również sąd mego Syna Jezusa. Jeżeli nie wprowadzi w czyn tego, co mu przekazuję, to zechciej mu powiedzieć, że nie znalazł drogi mego Syna Jezusa".
Kiedy biskup kolejny już raz wydał nakaz przeniesienia ojcu Slavko Barbarićowi, Matka Boża miała powiedzieć widzącemu Ivanowi: "Życzę sobie, by Slavko pozostał tutaj".
W objawieniach pojawiały się również nieścisłości lub wprost błędy teologiczne, jak twierdzenie, że "miłosierdzie nie może zastąpić postu", że Maryja nie jest pełna łaski, lecz ma tylko to, co otrzyma przez modlitwę (tak o sobie miała powiedzieć ta, którą Pismo św. nazywa "łaskiś pełna"). Inna spośród widzących, Vicka, stwierdziła, że przed Bogiem wszystkie religie są równe, a tylko w świecie traktowane są jako nierówne, zależnie od tego, w których religiach przykazania są bardziej zachowywane i ludzie więcej się modlą. "Ważność" religii w świecie miałaby też zależeć od mocy, którą kapłan nosi w sobie.

Teraz już wiem skąd biorą swoje rewelacje ksiądz Natanek i wizjonerka z Pustelni,ale tani chwyt! Misji sie im zachciewa,a do posłuszeństwa zgiąć karku to nie łaska? Umyślił się komuś religijny biznes,już lepiej "prorocy" zajmijta się krowami i kozami,bo wom zdychają,takieśta gospodarze od siedmiu boleści.A naprawianie Kościoła zacznijcie od nawracania siebie!
Spryciarze,będą krzyczeć gdzie widzą zło,aby tylko im nikt w zanadrze nie zajrzał.
Kapłanie,ulecz się najpierw sam.
Cloud likes this.