Jazyk
Pozretia
15
Peter(skala)

Začína sa diecézna fáza beatifikačného procesu Chiary Corbelly Petrillovej

Rím 20. septembra (RV CZ) V piatok 21. septembra otvoria diecéznu fázu beatifikačného procesu Chiary Corbelly Petrillovej. Dramatické osudy a najmä hlboká viera tejto mladej Rimanky, ktorá zomrela v 28 rokoch na rakovinu po tom, čo odložila liečbu karcinómu kvôli svojmu tehotenstvu, u mnohých prebúdzajú obdiv a povzbudenie.

Slávnostné otvorenie beatifikačného procesu sa uskutoční v piatok napoludnie v Bazilike sv. Jána v Lateráne v Ríme. O 16:00 h bude nasledovať svätá omša v Bazilike sv. Vavrinca za hradbami. Ako čítame v oficiálnej tlačovej správe Rímskej diecézy, Chiara Corbella Petrillová by práve 21. septembra oslávila 10. výročie svadby so svojím manželom Enrikom.

Otvorenie beatifikačného procesu sa uskutoční výnimočné v katedrálnom chráme diecézy, pretože sa na ňom očakávajú stovky účastníkov. Obradu bude predsedať kardinál vikár Angelo De Donatis, za prítomnosti postulátora kauzy P. Romana Gambalunga a členov diecézneho tribunálu.

Chiara Corbella Petrillová, laička a matka rodiny, manželka a matka veľkej viery - ako ju definuje edikt kardinála De Donatisa - odišla na večnosť 13. júna 2012. Jej prvé dve deti zomreli krátko po narodení a počas tretieho tehotenstva bol Chiare diagnostikovaný zhubný nádor.

Musela voliť medzi začatím liečby, ktorá by mala smrteľné následky pre dieta, a jej oneskorením, ktoré znižovalo nádej na úspešnosť. Bez váhania sa rozhodla pokračovať v tehotenstve, pokračuje dokument. "Jej sebaobetovanie sa stalo majákom nádeje a svedectvom viery v Boha, Pôvodcu života, a príkladom lásky, väčší než strach a smrť."