Język

Tego jeszcze nie było – wszyscy biskupi złożyli rezygnację! Papież ma podjąć decyzję w sprawie …

Tego jeszcze nie było – wszyscy biskupi złożyli rezygnację! Papież ma podjąć decyzję w sprawie każdego z nich. To pokłosie afery pedofilskiej w chilijskim kościele Przez Papież Franciszek. Foto: PAP/…
Napisz komentarz
ZBM
Nie wiadomo z jakiego powodu wszyscy chilijscy biskupi złożyli rezygnację: czy z powodu gorszącej solidarności z biskupem diecezji Osorno Juanem Barrosem, czy z powodu tego że wszyscy przyznają się do sodomii?
predex
Jaka miłość i spokój bije z tego oblicza.
predex
Troszke egzorcyzmu by sie przydało i nietety leki na wytrzeszcz oczu, na to sa , na klękanie jeszcze nie wymyślili, ta nieklęczka złośliwa jest nieuleczalna w tym prztypadku.
stanislawp
Każdy antychryst jest homusiem
a w drugą strone?
Nie każdy homuś jest zawładnięty przez ducha antychrysta
Jak Franciszek Bonjorno ma karać homusiów skoro on uwielbia homusiów..
Tymoteusz
Odnoszę również wrażenie, że afera pedofilska jest tak samo wykorzystywana w celach politycznych przez Franciszka jak chociażby sprawa imigrantów islamskich w Europie, wszak dobrze wygląda, jak pogrozi się palcem „złym” biskupom, a przecież wiadomo, że na całym świecie biskupi muszą bardzo często wybierać między upublicznieniem różnorakiego zła a zatuszowaniem tegoż zła, i tak źle i tak … Więcej
Wtajemniczeni zrozumieją, że taka nagła deklaracja o dymisji przez wszystkich biskupów jest tak naprawdę prowokacją, z którą musi się uporać antypapież Franciszek. Zobaczymy jak ten apostata udźwignie ten ciężar:
- pozostawi wszystkich na stanowiskach
- zwolni wybranych
- zwolni wszystkich i zastąpi nowymi, swoimi
Każda z tych strategii ma swoje plusy i minusy. Zobaczymy co wybierze nasz "kochany… Więcej
KamilMila
I po co takie oczy robi ?
Nie wiedział pan Franciszek że jest lewakiem ?
Matricaria
"Kamień milowy w głębokim procesie zmian pod przywództwem Franciszka"
Papież rozbił definitywnie biskupi układ kolesiowski skierowany przeciwko wiernym,skoro żadne słowa papieskie nie pomogły a cwaniacy liczyli że przeczekają Franciszka no to nic dziwnego że papież im lutnął prosto w twarz kim są.Musiały być to ciężkie słowa skoro wszyscy podali się do dymisji, sami z siebie by tego nie … Więcej
wacula25@wp.pl lubi to. 
Tymoteusz
Afera pedofilska w chilijskim kościele jest czymś nagannym, więc rezygnacje biskupów tego kościoła są jak najbardziej na miejscu.

Uważam jednak, że biskupi wielu krajów powinni zająć się czymś dużo bardziej poważnym, czyli powinni nie akceptować antykatolickich działań samego Franciszka.
Weronika..S lubi to. 
ludzik1000 lubi to. 
mk2017
Wszyscy chilijscy biskupi złożyli rezygnację na ręce papieża Franciszka i oddali się do jego dyspozycji w związku ze skandalem pedofilii w tamtejszym Kościele. O decyzji 32 hierarchów zajmujących urzędy poinformowano po trzech dniach spotkań z papieżem.