Valoda
Skatījumi
19
lv.news

Apšaubāms Vatikāna padomnieks apšauba pretenzijas par "diakonēm"

Pirmajā tūkstošgadē sievietes kalpoja par diakoniem „sakramentālajā lomā,” Filiss Zagano apgalvoja lētticīgo AmericaMagazine.org lasītāju priekšā (15. janvāris).

Zagano ir disidents un amerikāņu teologs, kas aizstāv „diakones”. Tomēr pāvests Francisks viņu iecēla komisijā, darbā par sieviešu diakoniem, kas pabeidza darbu jūnijā.

Viņš piemin „sakramentālās” aktivitātes, piemēram, slimu sieviešu kopšanu un pelnu svaidīšanu, [apgalvojot], ka Svēto Komuniju nodod slimām sievietēm un pārbauda to sieviešu ķermeni, kurām viņu vīri ir ļāvuši.

Tomēr vecie avoti, piemēram, „apustuliskā konstitūcija” (4. gadsimtā) norāda, ka „diakone nav svētījusi, nedz pilda ko, kas pieder pie priesteru vai diakonu darba”, bet ir „kalpojusi priesteriem sieviešu kristīšanā”.

Turklāt Zagano nepareizi norāda, ka ordinēšanas ceremonijas diakonēm bija "identiskas" ordinēšanas ceremonijām diakoniem.

Bet lūgšanas par diakonu ordinēšanu atsaucās uz Svēto Stefanu, bet diakonēm uz Fēbi. Tikai pirmās lūgšanas ietver lūgumrakstu, ka viņas var doties uz priesterību un episkopātiju.

Pirmā gadsimta diakone ir salīdzināma ar sociālajiem vai administratīvajiem palīgiem pagastā.

Attēls: © Episcopal Diocese of Southwest Florida CC BY, #newsEqgevtkdth
lv.news pieminēja šo rakstu Lielākā daļa ASV bīskapu [nederīgi] ieceļ amatā sievietes.