Język
Wyświetlenia
679
ledun 3

Prezydent zaprasza na marsz na 100-lecie niepodległości! "Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna"

Prezydent Andrzej Duda zaprasza wszystkich, aby 11 listopada przyszli na Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w stolicy. "Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna" - zaapelował prezydent.

"Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości to uroczystość państwowa organizowana przez władze Rzeczypospolitej. Zaproszeni są Wszyscy. Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna! #PL100" - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna!

Prezydent @AndrzejDuda zaprasza na „Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości"#PL100 #DumniZPolski #BiałoCzerwonyMarszhttps://t.co/EgP61iqriX twitter.com/…/106025606385176…
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) 7 listopada 2018

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że Marsz rozpocznie się w niedzielę o godz. 15 i przejdzie trasą, którą miał przejść Marsz Niepodległości.

Decyzja o organizacji marszu zapadła podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Marsz ma mieć charakter uroczystości państwowej; jego organizacją zajmie się rząd.

Wcześniej prezydent zaprosił szefa rządu na konsultacje w związku z decyzją prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji w niedzielę 11 listopada Marszu Niepodległości.

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl, Twitter

telewizjarepublika.pl/prezydent-zapra…