Język
Napisz komentarz
Weronika.S
To ciekawe, że taka inicjatywa Mattei pojawia się akurat w czasie tego pontyfikatu...Jak dotychczas żaden teolog nie wpadł na taką rewelacyjną propozycję.....
Weronika.S
Nabożeństwo do papieża Mattei zrównuje z nabożeństwem do Niepokalanej Dziewicy, Matki Bożej, a to skandal, albo ktoś nadużywa jego, Mattei, nazwiska.
Prof. Roberto de Mattei prawdopodobnie użył niezbyt właściwego słowa, bowiem chodzi o cześć względem Ojca Świętego. Papież jest jedyną osobą w Kościele, która nosi tytuł "Święty" (z dużej litery) bez względu na to, ile nagrzeszy (bywali w historii Kościoła straszni grzesznicy na Tronie Piotrowym, tak straszni, że gdybym szczegółowo opisał ich grzechy, wielu straciłoby wiarę w Kościół).

Św. Katar…
Więcej
MariaBarbara
Nigdy nikt nie modli sie do papieza zywego, tak ze nie interpretuj wpisow wprowadzajac w blad czytelnikow. Chyba jest juz jasne.
mariba lubi to. 
Weronika.S
@MariaBarbara Nic mi nie objaśniaj, nabożeństwo oznacza modlitwę. Nie myślę się modlić do papieża. Jak chcesz , to się módl do niego. Ja powinnam się modlić za jego osobę, aby jako papież właściwie rozeznawał wolę Boga. Bądź tak uprzejma i zakończmy te rozważania. Każdy niech pozostanie przy swoim.
wacula25@wp.pl lubi to. 
MariaBarbara
@Weronika.S, nalezy wyjasnic znaczenie slowa "nabozenstwo", bo chyba je mylisz z obrzedami.Chodzi tu o nabozna czesc , swiety szacunek, a nie o praktyki religijne kierowane do osoby papieza.
Weronika.S
@W obronie Tradycji Kościoła. ,,Choćby anioł z nieba.....,, Nawet do Matki Bożej i Jezusa Chrystusa nie modlono się za Ich ziemskiego życia. Skąd więc ta inspiracja, z jakich kręgów pochodzi owa zachęta nabożeństw do papieża, podczas gdy naszą tradycją jest modlitwa do Boga i do Boga za pośrednictwem świętych.
KochamZycie lubi to. 
Pokaż 3 polubinia więcej.
Weronika.S
Żaden uczciwy katolik nie zaakceptuje świętokradztwa i sprzeciwu Bożym przykazaniom, choćby do tego namawiał go nawet ,,anioł z nieba,, (nawiązanie do słów Pisma Świętego).
Tymoteusz lubi to. 
Pokaż 5 polubień więcej.
Stonka Ziemniaczana
A Stonka swym chłopskim rozumkiem też zrobi analizę i w żołnierskich słowach przedstawi logiczny ciąg: Istnieje wiele sprzecznych interpretacji AL => Sama adhortacja zawiera w sobie sprzeczności => AL nie spełnia ewangelicznej zasady tak tak nie nie => AL od złego pochodzi.
Tymoteusz lubi to. 
Pokaż 4 polubinia więcej.
Polecam wszystkim prawdziwym katolikom kochającym Ojca Świętego Franciszka i pozostającym w komunii z Nim oraz z całym Kościołem. To jest genialna analiza, genialne studium, z którym winni zapoznać się wszyscy kapłani i biskupi w całym Kościele.