Język
Wyświetlenia
356
ewaboryk 10

Papież: aborcja zabija niewinne życie. Jest jak wynajęcie płatnego zabójcy

fot. REUTERS/Max Rossi/FORUM

Podczas środowej katechezy na placu św. Piotra, papież Franciszek powiedział, że aborcja zabija niewinne i bezbronne życie. Podkreślił, że „jest jak wynajęcie płatnego zabójcy”. Ojciec Święty dodał, że zło uczynione w świecie sprowadza się do pogardy wobec życia, a powodem jego odrzucenia są współczesne formy bałwochwalstwa.

Przesłanie środowej katechezy papieża na placu św. Piotra było poświęcone piątemu przykazaniu – „nie zabijaj”. Franciszek w mocnych słowach podkreślił, że aborcji nie można traktować jako terapeutycznego lub ludzkiego aktu, ponieważ zabija niewinne i bezbronne życie. Papież zwrócił uwagę, że życie jest dziś atakowane przez różne czynniki. Jednak szczególnie silne wskazał na zagrożenie płynące ze strony „cywilizacji śmierci”. Wskazał, że przemoc i odrzucenie życia rodzą się ze strachu.

Odnosząc się do sytuacji aborcji eugenicznej, gdy dziecko usuwane jest z powodu potencjalnej niepełnosprawności, papież Franciszek podkreślił, że w tych dramatycznych przypadkach rodzice potrzebują prawdziwej bliskości, prawdziwej solidarności, a nie „rad”, by dokonać aborcji.

Ojciec Święty podkreślił, że „ten, kto ukazuje się jako problem jest w istocie darem od Boga, który może wyciągnąć z egocentryzmu i sprawić, abym wzrastać w miłości. Życie kruche wskazuje nam drogę wyjścia, drogę, by wyzwolić się z egzystencji zapatrzonej w siebie i odkryć radość miłości”. Przypomniał, że powodem odrzucenia życia są współczesne formy bałwochwalstwa. „Są to błędne parametry do oceny życia. Jedyną autentyczną miarą życia jest miłość, miłość, którą Bóg je miłuje!” – podkreślił papież.

Papież zaapelował również o szacunek dla każdego życia ludzkiego. „Wielu młodym ludziom trzeba powiedzieć: nie pogardzaj swoim istnieniem! Przestań odrzucać Boże dzieło! Jesteś dziełem Boga! Nie dewaluuj siebie, nie pogardzaj sobą poprzez uzależnienia, które cię niszczą i niosą śmierć”.

„Niech nikt nie mierzy życia według złudzeń tego świata, ale niech każdy zaakceptuje siebie i innych w imię Ojca, który nas stworzył. On jest «miłośnikiem życia» i wszyscy jesteśmy mu tak drodzy, że dla nas posłał swego Syna” – powiedział Ojciec Święty na zakończenie swej katechezy.

Źródło: KAI

Read more: www.pch24.pl/papiez--aborcja…
Napisz komentarz
Bartek100
Ten na obrazku to diabel wcielony.
Napisz komentarz
Bartek100
ludzkie samice to suki bez sumienia.
Napisz komentarz
Bartek100
ABORCJA to eufemizm.
Oznacza ni mniej , ni wiecej jak świadome decyzje na zabicie czlowieka ktory jeszcze jest w łonie matki.
Więc aborcja to nic innego jak zabujca w osobie matki.
A nie żadne wynajęcie płatnego zabujcy.
To matka jest zabujcą.
Ten heretyk tego nie wie ?
Doskonale wie.
Ale pali glupa.
Napisz komentarz
Bartek100 wspomniał ten post w To jego slowa ? _" Papież: aborcja zabija niewinne życie. Jest jak wynajęcie płatnego zabójcy".
Bartek100
No Franciszek.
To protestant czystej krwi.
Napisz komentarz
Bartek100
I wkoło wojtek to samo tu ugniatacie
Napisz komentarz
Weronika....S
@Matricaria Jest autentycznie ,,genialny,, jego słowa w sposób niesamowity rozmijają się z czynami i autentyczną postawą, odznaczył bowiem proaborcyjną holenderską aktywistę Ploumen, wspierającą finansowo mordowanie nienarodzonych, a więc wspierającą owych ,,płatnych morderców,,. A to już watykański dramat.
Napisz komentarz
Matricaria
Franciszek jest genialny,tego nie da się lepiej ująć,lekarz jak płatny morderca na zlecenie wynajęty do brudnej roboty.
Napisz komentarz