Dil
Tıklamalar
20
tr.news

Masum Kardinal Pell'in Gizli Mahkumiyetine Dair Daha Fazla Detay

Kilise karşıtı TheDailyBeast.com internet sitesinin 12 Aralık tarihli haberine göre, Kardinal George Pell'in 11 Aralık'ta ilan edilen sahte mahkûmiyet kararı - en.news dün bildirmişti - jürinin oybirliğine dayanıyor.

Kardinal, 90'ların sonlarında, Melbourne Başpiskoposu iken eşcinsel olarak iki Melbourne koro üyesi erkeği cinsel olarak istismar etmekten "suçlu" bulundu; ancak, söz konusu yerde bu tür ihlallerin gerçekleşmesi imkânsızdı.

Duruşma, Avustralya'da gizli yargılamanın ayrıntılarının kamuya açıklanmasını engelleyen bir medya yasağı altında sürüyor.

Pell, bu ve benzeri suçlamaların tümünü öfkeli bir şekilde ve kararlılıkla reddettiğini tekrar etti.

“Yüzücüler duruşması” olarak bilinen ikinci bir duruşma, 2019'un başlarında başlayacak. Pell, olaya tanıklık eden hiç kimse olmasa da, kırk yıldan uzun bir süre önce Victoria eyaletindeki Ballarat'ta bulunan halka açık yüzme havuzunda iki erkek çocukla oyun oynarken “cinsel olarak taciz etmekle” suçlanıyor.

Pell mahkûmiyeti, Katolik din adamları arasında cinsel taciz oranının çok düşük olsa da masumiyeti belli olan rahiplerin yargılanmadan önce suçlu ilan edildiği devam etmekle olan taciz aldatmacasını bir sonucudur.

Resim: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsZwtshzjnka