Język
Wyświetlenia
1 tys.
pl.news 8

Komunia dla Protestantów: kardynał Müller poprawia kardynała Marxa

Kardynał Gerhard Müller zaznaczył na firstthings.com 20 kwietnia, że wspólnota eucharystyczna nie może być oddzielana od wspólnoty wyznania.

Obala tym samym plan monachijskiego kardynała, Reinharda Marxa, który zamierza zalegalizować Komunię dla Protestantów, co jest i tak praktyką niemieckiego kościoła od kilkudziesięciu lat.

Müller wyjaśnia Marxowi, że nie może być tak, iż teologia dogmatów mówi jedno, a teologia duszpasterska drugie: "to, co jest dogmatycznie złe, będzie niszczyło efekty pracy duszpasterskiej do tego stopnia, że ta, rządzona fałszywymi zasadami, zagrozi zbawieniu dusz".

Müller podsumowuje i stwierdza, że ani biskupi, ani papież "nie mają żadnych kompetencji" aby zmieniać istotę sakramentów.

Grafika: Gerhard Ludwig Müller, Gustavo Gutierrez, #newsQrkpdfyxet
skoro heretycy protestanccy nie wierzą w obecność Jezusa Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie, to dlaczego chcą go przyjmować ?

jakim prawem ?


TYLKO KATOLIK MOŻE PRZYJĄĆ PANA JEZUSA W KOMUNII ŚWIĘTEJ !

W INNYM WYPADKU TO ŚWIĘTOKRADZTWO !

NIE RZUCAJCIE PEREŁ PRZED WIEPRZE !
Kardynał Müller podsumowuje i stwierdza, że ani biskupi, ani papież "nie mają żadnych kompetencji" aby zmieniać istotę sakramentów.

"to, co jest dogmatycznie złe, będzie niszczyło efekty pracy duszpasterskiej do tego stopnia, że ta, rządzona fałszywymi zasadami, zagrozi zbawieniu dusz".
-Aniela-
To jedno z najbardziej niepokojących zjawisk społecznych (a wręcz antyspołecznych), z którym mamy do czynienia w internecie niemal na każdym kroku. Działania trolli i hejterów, w tym także nękanie, niejednokrotnie doprowadziły do olbrzymich tragedii. Jesteś jednym z tych użytkowników sieci, którzy drażnią, denerwują i lżą innych internautów dla zabawy? Sezon polowań na takich ludzi został jakiś … Więcej
Weronika..S
@jamciok Nie nowy katolicyzm, a wręcz neo-Kościół
Faustinus
@ wacula25@wp.pl twój wpis pod adresem jamciok jest bzdurny i świadczy o ignorancji. jamciok ma rację, ale ty tego nie rozumiesz bo jesteś przeżarty herezją modernizmu, największą herezją ze wszystkich. Zapoznaj się choćby z tą publikacją, a dotyczy ona Magisterium Kościoła: Modernizm - synteza wszystkich herezji - www.pch24.pl/modernizm---syn… . Odnosząc się natomiast do wypowiedzi Kardy… Więcej
wacula25@wp.pl
jamciok No a bzdury bezmyślne wypisujesz jak zwykle przestań pisać te głupie myśli heretyckie
Weronika..S
Sama dyskusja na ten temat to skandal w Kościele, to internacjonalizm religijny podany nam jako ekumenizm, czyli droga do jednej światowej religii obalającej Ewangelię. Szatan jest najbardziej przebiegły. Czasem ludzie chcą go naśladować. Miler mówi o zagrożeniu dusz. A może o to chodzi reformatorom?