Język
Wyświetlenia
1,8 tys.
Quas Primas 72 4

Ojciec Rydzyk i dialog z żydami!!! - UJAWNIAJĄ SIĘ ZAMYSŁY WIELU!!!

O. Tadeusz Rydzyk CSsR po wizycie w Ambasadzie Izraela: „Budujemy mosty”

Radio Maryja

fot. Marek Borawski/ Nasz Dziennik
„Mamy budować, ale w całej prawdzie. Miłość w prawdzie i prawda w miłości. Mamy próbować burzyć mury, a budować mosty. Dlatego trzeba rozmawiać” – mówi portalowi wPolityce.pl o. Tadeusz Rydzyk CSsR po wczorajszym spotkaniu z ambasador Izraela Anną Azari.

Założyciel i dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam złożył wizytę w Ambasadzie Izraela w Warszawie. Podczas godzinnego spotkania z ambasador Anną Azari rozmawiali o budowaniu dialogu polsko-żydowskiego oraz o ochronie pamięci o żydowskich sąsiadach.

Dyrektor Radia Maryja podzielił się swoimi refleksjami z licznych wizyt w Izraelu. Podkreślił walory izraelskiej kuchni, kultury i nauki. Ambasada Izraela poinformowała o spotkaniu na Twitterze.

W prezencie Dyrektor Radia Maryja podarował pani Ambasador album z otwarcia Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. To tam znajduje się wyjątkowa Kaplica Pamięci oddająca cześć Polakom, którzy zostali zamordowani za pomoc udzieloną Żydom w czasie II wojny światowej. O. Tadeusz Rydzyk CSsR wystosował też zaproszenie do złożenia wizyty w Toruniu.

„Budujemy mosty. Trzeba realizować przede wszystkim miłość bliźniego. Cieszmy się tym, co dobre” – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

– Myślę, że bardzo dobrze się stało, że było to spotkanie; że osoby z Ambasady Izraela były na konsekracji kościoła, gdzie znajduje się ta wyjątkowa Kaplica Pamięci o wszystkich, którzy zginęli ratując Żydów w myśl zasady danej nam przez Pana Jezusa: nie ma większej miłości, jak oddać życie za przyjaciół swoich – mówił Założyciel Radia Maryja.


Jak dodał o. Tadeusz Rydzyk CSsR: „Ważny jest człowiek, niezależnie od tego jaką wyznaje religię, czy jaki ma kolor skóry”.

– Pan Bóg przychodzi do człowieka. Dlatego mamy budować, ale w całej prawdzie. Miłość w prawdzie i prawda w miłości. Mamy próbować burzyć mury, a budować mosty. Dlatego trzeba rozmawiać. Jeśli się nie rozmawia, to nie ma spotkania – zaznaczył Redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że spotkanie w Ambasadzie Izraela było „bardzo sympatyczne”.

– Był obecny także rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Adrianik. Zespół, który on zorganizował, dokumentuje nazwiska osób, które zginęły za ratowanie Żydów i tych, którzy z narażeniem życia pomagali Żydom — powiedział Dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR w rozmowie z portalem wPolityce.pl przypomniał też o początkach powstawania uruchomionych dzieł toruńskich.

– Kilka lat temu powiedziałem ks. biskupowi Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi, że mam pomysł kościoła – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II, że marzę, by to zrobić. Pokazałem, co już mam, jakie dokumenty. Miałem wówczas dokumentację przygotowaną przez panią Zofię Poraj-Wybranowską z Montrealu. Ks. Paweł zwrócił wtedy uwagę, że trzeba dokładnie sprawdzić, czy nie ma błędów. Zapytałem, czy chciałby się tym zająć. Studiował i w Izraelu, i na Oxfrodzie i w Rzymie. Bardzo dobrze mówi po hebrajsku. Przyjął tę propozycję – wspominał o. Tadeusz Rydzyk początki powstawania Kaplicy Pamięci.

– Pracujemy nad tym z całym zespołem już parę lat. Nikt tego w Polsce dotąd nie zrobił, żaden rząd. To pierwszy taki duży projekt, który realizujemy dalej. Nie negując oczywiście tego, co powstało w Markowej – to wielka rzecz. Mamy całą dokumentację. Trzeba się spieszyć, bo świadkowie umierają. Mamy 1059 nazwisk. Cały czas pracujemy nad kolejnymi, ale zaczęliśmy dopiero 68 lat po wojnie. A takie dzieło jest bardzo potrzebne – dodał o. Dyrektor.


O. Tadeusz Rydzyk podkreślał, że cieszy się z „bardzo sympatycznego” spotkania.

– Zaprosiłem do nas panią Ambasador. Była też pani wiceambasador, attaché kulturalny. Była bardzo sympatyczna rozmowa o Polsce, o Izraelu. Pani Ambasador pytała też o Radio Maryja. Powiedziałem, że jest mikrofon otwarty, różne rzeczy ludzie mówią. Dodałem, że może doszło do ambasady, że niektórzy sądzą, że jestem antysemitą. Ale niektórzy z kolei mówią, że jestem filosemitą. Ważne jest, co nam mówi sumienie i Pan Bóg – mówił o. Tadeusz Rydzyk w rozmowie z portalem wPolityce.pl

Jesteśmy bardzo otwarci – podkreślał Dyrektor toruńskiej rozgłośni.

– Gdy na przykład w Toruniu był Dzień Dialogu z Judaizmem – Telewizja Trwam wszystko transmitowała. To jest ważne wydarzenie, o którym ludzie powinni wiedzieć. Musimy się uczyć jeden od drugiego. Dobro jest ważne, budowanie pokoju. W prawdzie. Prawda w miłości, miłość w prawdzie – podkreślił, przypominając, że wiceambasador była niedawno obecna na konsekracji kościoła.

Spotkanie w ambasadzie nie było pierwszym na szczeblu międzynarodowym. Kilka dni temu założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam złożył wizytę w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

– Też było bardzo sympatycznie. Piękne spotkanie, piękna rozmowa. Niedługo ambasador innego kraju przyjedzie do Torunia złożyć wizytę. Bardzo wiele się dzieje. Spotykamy się dla dobra – dla dobra Polski i Polaków – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

wPolityce.pl/RIRM
Quas Primas wspomniała ten post w Agata.B Wstawiłaś ten post w 2015 roku, ale może już przestaniesz promować to radio, bo ono dziś ….
Elkam
Quas Primas 3 minuty temu
Elkam - Po pierwsze - Lepsza godna Msza w kapliczce, niż niegodne w posoborowych kościołach.
Po drugie. Pan Jezus nie był Żydem.
Jesli się jednak upierasz,że był Żydem, to odróżnij żydów z czasów Chrystusa, którzy przyjęli chrzest, od dzisiejszych podłych talmudczyków i może zapoznaj się z talmudem.

-----------------

Trafiłaś "zapominalski"-sorry nie doczytałam , … Więcej
KamilMila
Ja lubię sobie pogawędzić w tematach miłych.
A to jest miły temat.
I p co się zaraz tak denerwowac Żydom niewierzącym ?
Quas Primas
A tam, gdzie w złym świetle, to "gromi"
-------------------------------------
Stonka Ziemniaczana teraz

Ażeby zbudować swoje "dzieła" zawarł o. Rydzyk sojusz z żydami. Wyjdzie mu to bokiem.
A swoją drogą zauważcie, że tam gdzie żydostwo jest przedstawiane w dobrym świetle tam zawsze Parvus (W obronie Tradycji Kościoła) przyklaskuje.
Stonka Ziemniaczana
Ażeby zbudować swoje "dzieła" zawarł o. Rydzyk sojusz z żydami. Wyjdzie mu to bokiem.
A swoją drogą zauważcie, że tam gdzie żydostwo jest przedstawiane w dobrym świetle tam zawsze Parvus (W obronie Tradycji Kościoła) przyklaskuje.
Quas Primas
Elkam - Już dziś, raz odpisałam Tobie na temat pochodzenia Jezusa a Ty nadal swoje!
Zatem... kolejny prowokator, czy zapominalski?
------------------------

Bł. Dorota z Mątowów Kościół wspomina św. 25 czerwca.

Elkam - Po pierwsze - Lepsza godna Msza w kapliczce, niż niegodne w posoborowych kościołach.
Po drugie. Pan Jezus nie był Żydem.
Jesli się jednak upierasz,że był Żydem, to odróżnij … Więcej
VRS
@Elkam

"Cóż , Ja też "załatwiam swoje interesy" z pewnym Żydem Zmartwychwstałym"
---
Cóż, wierzysz widać w Żyda, który zmartwychwstał, z którym robisz "interesy", katolicy wierzą że to odwieczne Słowo, Druga Osoba Boska Trójcy Przenajświętszej stała się człowiekiem, poczętym z Ducha Świętego, (narodzonym według ciała w ludzie Izraela jak powiada św. Paweł) by za nas umrzeć i przez to nas … Więcej
stanislawp
Elkam

Cóż , Ja też "załatwiam swoje interesy" z pewnym Żydem Zmartwychwstałym i Żydówką Niepokalaną Dziewicą.

=============

re

Jakim że bluźniercą trzeba BYĆ aby nazywać Pana Jezusa Żydem

debilizm posoborowy nie ma granic

arcyrabin G Ryś dodatkowo głosi, że to Polacy ukrzyżowali Żyda Jezusa,,
Elkam
Quas Primas 1 minutę temu

No pewnie!!! Najpierw trzeba załatwić SWOJE (!) interesy, a te można tylko z Żydami.

-------------

Cóż , Ja też "załatwiam swoje interesy" z pewnym Żydem Zmartwychwstałym i Żydówką Niepokalaną Dziewicą.
Quas Primas
No pewnie!!! Najpierw trzeba załatwić SWOJE (!) interesy, a te można tylko z Żydami.
Jak już Żydzi "wycyckają" i O. Rydzyka i tych biednych emerytów, którzy ładują kieszeń jego, to wtedy dostanie obuchem w łeb i przypomni sobie łacinę i katolicką doktrynę.
Żenujące jest Twoje podejście.
-----------------------------------------------------
Elkam 18 minuty temu

@~nutka Sanktuarium w Toruniu … Więcej
stanislawp
Agata.B

Wstyd mi że głosowałam na PIS

=====

re

Nic na tym padole nie jest absolutnie dobre, z tego co działamy i robimy...

a jednak są tak zwane akcje w czasie usprawiedliwione aby coś zdziałać...

Tym pytaniem głównym i ważnym, walcowanym dziś po 40 latach jest czy L Wałęsa był dobrym czy złym liderem do stworzenia Solidarności?

wg mnie nie było lepszego lidera niż on w tamtych czasach..…
Więcej
Quas Primas
Parvus - BLUŹNISZ pisząc, że O. Rydzyk, to Boży kapłan i gorliwy naśladowca Maksymiliana Kolbe
Agata.B
Wstyd mi że głosowałam na PIS bo zamiast na polskie media czy chleb dla biednych niepełnosprawnych polskich dzieci wicepremier Gliński znów sponsoruje żydowskie cele za pieniadze podatnika polskiego i mówi radośnie mając nas głęboko w poważaniu” Zbudujemy w najbliższych latach dwa muzea żydowskie” i obiecuje podatnikowi polskiemu że będą kosztować tylko ok. 32 mln zł
Quas Primas
Jak wy wszyscy - broniący zaciekle O. Rydzyka macie zaślepione oczy, a przede wszystkim NIE znacie katolickiej doktryny.
Wypowiadacie się poprawnością polityczną.
Żenujące!
Gdzie jest wasza mowa Tak, tak - Nie, Nie...
ZBM
"Spotykamy się dla dobra – dla dobra Polski i Polaków – powiedział o. Tadeusz Rydzyk". Efekty tych spotkań są już widoczne: Jonny Daniels - cacy, Grzegorz Braun - be.
Quas Primas
Ho, ho !!!
---------------------
Założyciel i dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam złożył wizytę w Ambasadzie Izraela w Warszawie. Podczas godzinnego spotkania z ambasador Anną Azari rozmawiali o budowaniu dialogu polsko-żydowskiego oraz o ochronie pamięci o żydowskich sąsiadach.

Dyrektor Radia Maryja podzielił się swoimi refleksjami z licznych wizyt w Izraelu. Podkreślił walory izraelskiej… Więcej
Quas Primas
Ludzie ślący forsę do O. Rydzyka są współwinni ZAŻYDZANIA Polski i Kościoła!!!!!!
Quas Primas
O. Rydzyk SKUTECZNIE zażydza Kościół i Polskę!!!
Czytajcie!
"Rozmowy przeprowadzone przeze mnie (żyda Jonny Danielsa) z ojcem dyrektorem Rydzykiem od naszego pierwszego spotkania były głębokie i teologiczne. Zajmowaliśmy się sprawami, których nie będę poruszać na forum publicznym, sprawy, które mają bardzo istotny wpływ na polsko-żydowskie i polsko-izraelskie relacje i będą miały znaczenie … Więcej
Quas Primas
RM i TVTrwam promuje judaizm, protestantyzm i globalizm!!!
Quas Primas
Wystarczy przeczytać powyższy artykuł, aby stwierdzić w jakim kierunku idzie O. Rydzyk ze swoją telewizją i swoim radiem.
Quas Primas
O. Rydzyk narzeka, ze liberalno-lewicowe media atakują RM i TVTRWAM, ale..... on to sobie WMAWIA!
Każdy prawdziwy katolik wie, że RM i TV Trwam z katolicyzmem nie ma NIC wspólnego!
(taki komentarz, napisany przeze mnie, skasował L. E. pod swoim artykułem)
PO CO O PIERDOŁACH GADAĆ.. NAWRACAĆ TOWARZYSTWO TRZEBA..

RÓŻAŃCE ROZDAWAĆ ŻYDOM, JAK ŚW. MAKSYMILIAN MARIA KOLBE, TO BYŁA EWANGELIZACJA..

CHYBA NIE CHCĄ ŻYDZI DO KOŃCA MANTROWAĆ: KREW JEGO NA NAS I NA DZIECI NASZE !
PO CO O PIERDOŁACH GADAĆ.. NAWRACAĆ TOWARZYSTWO TRZEBA..

RÓŻAŃCE ROZDAWAĆ ŻYDOM, JAK ŚW. MAKSYMILIAN MARIA KOLBE, TO BYŁA EWANGELIZACJA..

CHYBA NIE CHCĄ ŻYDZI DO KOŃCA MANTROWAĆ: KREW JEGO NA NAS I NA DZIECI NASZE !
,,Jesteśmy bardzo otwarci – podkreślał Dyrektor toruńskiej rozgłośni,,. i to mnie martwi..
Quas Primas
Ten artykuł wstawiłam we wrześniu ub. roku. Jak widać O. Rydzyk nieźle sobie poczyna z żydami....
Czy zatem Radio Maryja i Telewizja Trwam nadal jest katolickie? Hmmm, coś mi się zdaje , że O. Rydzyk skutecznie je zażydza!
"Rozmowy przeprowadzone przeze mnie (żyda Jonny Danielsa) z ojcem dyrektorem Rydzykiem od naszego pierwszego spotkania były głębokie i teologiczne. Zajmowaliśmy się sprawa… Więcej
Agnus
„Mamy budować, ale w całej prawdzie. Miłość w prawdzie i prawda w miłości. Mamy próbować burzyć mury, a budować mosty. Dlatego trzeba rozmawiać” – mówi portalowi wPolityce.pl o. Tadeusz Rydzyk CSsR po wczorajszym spotkaniu z ambasador Izraela Anną Azari. - ta prawda jest dość zmanipulowana na modłę interesów Izraela. Może wielebny ojciec Rydzyk otworzyłby oczy...ale,ale, tyle że wtedy zero … Więcej
Quas Primas
No tak...., z żydami dialog prowadzony, ale.... w żydowskiej prawdzie, nie w katolickiej i historycznej.
O. Tadeuszu, trzeba prowadzić ludzi do zbawienia. Ma Ojciec ogromne możliwości. Trzeba rozpowszechniać Mszę Wszechczasów, łacinę, która jest NASZYM językiem, językiem Kościoła. Trzeba mówić o klękaniu do Komunii Świętej, negować szafarzy świeckich, ruchy charyzmatyczne. Trzeba promować … Więcej
Quas Primas
RM i TV Trwam ma tak wielką liczbę słuchaczy, że gdyby poruszali temat KLĘKANIA do Komunii Świętej i oczywiście mówili dlaczego należy klękać, to słuchacze na pewno by posłuchali i zaczęli by klękać, przyprawiając w swoich parafiach do osłupienia proboszcza i wikarych. No, ale to samemu trzeba wiedzieć, że Jezus w Hostii to Sam Bóg i przed nim nawet Aniołowie padają na twarz!!!
Pytanie zatem jest… Więcej
Quas Primas
Czy autor artykułu we "WPROST" ma rację we wszystkich zarzutach tego do końca nie wiem i nie będę się wypowiadała, natomiast to, co sama obserwuję to uważam, że RM i TV Trwam nie jest katolickie w prawdziwym rozumieniu tego słowa.
Stawiam otwarte pytanie: proszę podać choć jedną audycję w ciągu tych wszystkich lat istnienia RM i TV TRWAM dotyczącą, omawiającą i przybliżającą słuchaczom Mszę Wsze… Więcej
Anty_modernista
Quas Primas wczoraj
PARVUS - porównywaniem O. Rydzyka do św. Maksymiliana Kolbe, UWŁACZASZ świętemu.
---
A cóż to dla niego. Jeśli będzie potrzeba etapu to i diabła z Bogiem porówna.
KR44
O. Rydzyk jest właścicielem kopalń kamienia w Łagowie woj. Świętokrzyskie wiadomosci.onet.pl/forum/nocny-pozar-w-k…
Quas Primas
PARVUS - porównywaniem O. Rydzyka do św. Maksymiliana Kolbe, UWŁACZASZ świętemu.
O. Rydzykowi daleko do Maksymiliana. Nie ośmieszaj się pisząc takie bzdury.
-------------------------------------------------------------------------
O. Tadeusz Rydzyk - święty kapłan, gorliwy naśladowca św. Maksymiliana i największy wróg masonerii w Polsce
Quas Primas
Ciekawe, czy O. Rydzyk wie, że autorem deklaracji Nostra Aetate, jest żyd i w dodatku gej, który świadomie zakpił sobie z Kościoła katolickiego!
„Jestem homoseksualistą”. Wstrząsające wyznania byłego księdza-promotora dialogu międzyreligijnego
Quas Primas
Ha, też coś! Znalazł się ten, co wie czym jest polska i katolicka tradycja.
Powtarzam jeszcze raz NIE UWŁACZAJ św. Maksymilianowi takim lub podobnym wpisem.
-----------------------------------
W obronie Tradycji Kościoła wczoraj
Jonny Daniels: Czuję się częścią Rodziny Radia Maryja

O. Tadeusz Rydzyk to święty kapłan, wierny naśladowca św. Maksymiliana M. Kolbego i największy Więcej
Quas Primas
Nie uwłaczaj więcej razy świętemu Maksymilianowi Kolbe takim lub podobnym wpisem.
----------------------------------------------------
W obronie Tradycji Kościoła wczoraj
Jonny Daniels: Czuję się częścią Rodziny Radia Maryja

O. Tadeusz Rydzyk to święty kapłan, wierny naśladowca św. Maksymiliana M. Kolbego i największy wróg masonerii w Polsce. Kto świadomie i dobrowolnie nienawidzi Żydów, … Więcej
Quas Primas
Często zarzucają mi, że podważam katolickość RM i TEL. TRWAM. Może jest w jakiś sposób pobożnościowe, ale nie jest katolickie. Oczywiście wiemy kim jest katolik i czym jest katolicyzm....
Stawiam otwarte pytanie: proszę podać choć jedną audycję w ciągu tych wszystkich lat istnienia RM i TEL. TRWAM dotyczącą, omawiającą i przybliżającą słuchaczom Mszę Wszechczasów. A może choć jeden przykład … Więcej
Quas Primas
Co takiego oprócz modlitw jest w przekazie RM i TTrwam?
Ja nie zauważam tam nic z Tradycji..... Nie mówi się tam o Mszy Wszechczasów, o łacinie, o papieżach, którzy strzegli Wiary katolickiej, nie nagłaśnia się tego, by powstawały prawdziwie katolickie seminaria......
Media katolickie? A gdzież neguje się heretyckie świętowanie bluźniercy Lutra?
Hmmm, ostatnio to bardzo często mówi się i pokazuje… Więcej
Quas Primas
O. Rydzyk idzie z postępem. Miast podobać się Bogu, woli przypodobać się żydom...
Quas Primas
„Jeśli chcesz dobrze czynić, zważ, komu masz czynić” (Syr 12, 1).

"I dziwne jest też to, że niejedna dusza uważająca się za katolicką nadal śle pieniądze na media i inne struktury z nazwy katolickie, skręcające w kierunku judeoprotestantyzmu. Jest jakaś odpowiedzialność za wydawanie pieniędzy na to lub owo."

(Ks. Jacek Bałemba)
Quas Primas
Tak parvus nadchodzą czasy.....
Zdziwisz się jakie to będą czasy. Potrzeba wojny, bo w tym ziemskim pokoju o który tak zabiegają moderniści nie ma Boga.
I przestań pisać bzdury, bo RM i Tel. Trwam nie jest katolickie. Jest na swój sposób pobożne modernistyczną pobożnością, ale.... nie jest katolickie w pełnym tego słowa znaczeniu.
Wiara katolicka ma dwa źródła - Pismo Święte i Tradycja, a nie … Więcej
Quas Primas
Zgadzam się w 100%
-------------------------------------
"I trzeba się modlić oraz podejmować działania, aby w Polsce powstawały katolickie mass media, to znaczy takie, które pod płaszczykiem katolickości nie będą zwodzić odbiorców judeoprotestanckimi skrętami i sympatiami, lecz będą wiernie – w każdym detalu – przekazywać katolicki depozyt wiary.
(Ks. Jacek Bałemba)
ZBM
Nie bez powodu o. dyr. Tadeusz Rydzyk zapomniał już o prof. Jerzym Robercie Nowaku, który w RM miał takie propolskie audycje pt. "Jak minął miesiąc?".
ZBM
A sens tego dialogu zawarty jest w powiedzeniu: Budujemy mosty dla pana starosty.
Quas Primas
Teraz można zrozumieć, dlaczego dostali miejsce na multipleksie.... pod warunkiem współpracy z żydami!!! Promują ich na okrągło!

Polacy i Żydzi – budowanie dobra cz.I
www.radiomaryja.pl/…/polacy-zydzi-bu…
Quas Primas
Jak zapowiedział tak czyni.
W "Rozmowach niedokończonych" temat jakże aktualny!!!
"Polacy i Żydzi - budowanie dobra"
Tak.... Polacy i katolicy mają już.... talmudyczne myślenie.
JAK ŻYDZI ZMIENILI MYŚLENIE KATOLIKÓW !
Quas Primas
Ojciec Rydzyk - dialog z żydami, islamistami i promocja bluźniercy Lutra i świętowanie 500-lecia luterskiej reformacji przez Franciszka i innych hierarchów....
A gawiedź patrzy i patrzy... i podziwia!
Jedynie prawdziwy katolik się temu sprzeciwia.