Jazyk
38 655

Brazílski biskupi schvaľujú sväté prijímanie pre cudzoložníkov

Konferencia brazílskych biskupov vo svojých nových pokynoch podľa Amoris Laetitia povoľuje sväté prijímanie aj cudzoložníkom, píše cruxnow.com. Biskupi v nich píšu, že po posúdení sa "ojedinelé …
Napísať komentár
Hoki
To byl hec ceskoslo, nezlob a přesťan podezřívat kdekoho. Je to nečestné.
ceskoslo
Jinak osobně si myslím, že lidé, kteří zde otevřeně propagují čtení knih svobodných zednářů a Církví odsouzených heretiků, nejsou těmi pravými diagnostiky.
mike084 sa to páči. 
ceskoslo
Ano, zednáři velice často odkazují na prý původní nezkreslené učení Pána Ježíše Krista a ignorují přitom věroučně závazné dokumenty, které Církev svým ovečkám k věření předkládá. Jak jinak se také pokusit o změnu a torpédovat katolickou věrouku, že.
mike084 sa to páči. 
Hoki
cit: "Útočit na Církev se musí rafinovaně, nejlépe se štítem katolicismu a odbornými argumenty a citacemi nejlépe z vlastních i starších církevních zdrojů. Studuj svého nepřítele. V překladu to znamená pro bratry zednáře - méně chápavé - vychválit starého buicka z čtyřicátých let, vyzdvihnout jeho přednosti a zapomenout zmínit, že ten buick už dávno nemá ani benzinovou nádrž. Je nutné napadat … Viac
Filofej sa to páči. 
ceskoslo
Jinak jsem se dočetl potěšující zprávu. Že tyto instrukce nepochází od brazilských biskupů jako takových, nýbrž od jejich marxistické části z teologie osvobození, kterých není v Brazílii víc, jak 30% (!)
Filofej sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
ceskoslo
Když už tě Peter katolické učení nezajímá natolik, aby sis sám vyhledal velice konkrétní , tak jsem si dovolil ho najít za tebe. Tak aby ses nedivil pro příště, v čem dělají někteří biskupové chybu a jsou v rozporu s evangeliem:
Avšak církev potvrzuje svou praxi opírající se o Písmo svaté a nepřipouští k eucharistickému stolu věřící, kteří po rozvodu znovu uzavřeli sňatek. Nemohou být k němu… Viac
Filofej
Naša KBS má svoje stránky,na ktorých sú uvedené jej pastierske listy,rozhodnutia a nariadenia.
To, čo tu dal coburg nie je oficiálna stránka brazílskych biskupov ale iba akýsi plátok.
NEVERTE MU!
Peter Maria sa to páči. 
Peter(skala)
ceskoslo pred 2 minútami
A nemáš třeba Peter pocit, že si pleteš tzv. lidskou tradici (pověry a dodatky) s církevní Tradicí?

.to zaleží na tom, či mi niekto povie konkretne, čo si mýlim alebo povie len všeobecne ako tí klerici a zakonici.
Peter(skala)
.......a to je ešte ten lepší prípad, horšie je, ked povedia: "nestaraj sa, len nas nasleduj"

Človek hladá odpoved, riešenie, pochopenie a dostane sa mu Velké NIČ.
ceskoslo
A nemáš třeba Peter pocit, že si pleteš tzv. lidskou tradici (pověry a dodatky) s církevní Tradicí? To je zase nauka definovaná za spolupůsobení Ducha svatého. Nebo si myslíš, že se Jan Pavel II. mýlil ve věcech víry a mravů ve Familiaris consortio ?
mike084 sa to páči. 
ľubica sa to páči. 
Coburg
Ja to pozorujem už dávnejšie, že ak idem s vážnym problémom za rôznymi tromi kňazmi, dostanú sa mi aj tri rôzne stanoviská na tú istú vec...
Libor Halik sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
Peter(skala)
je zaujimave pozorovať klerikov ako sa sporia o uznanie, ked sa odvolavaju na tradiciu viery ... je to podobne ako ked sa sporili Zakonici s Ježišom. Dosť sofistikovane, navonok dôveryhodne, ked poukazovali na tradične nauky naboženstva, ale Ježiš tiež sa odvolal na tradiciu ... a tak to išlo dokolečka

Rozdiel bol v tom, že Ježiš mal vôľu vysvetlovať, kdežto Zakonici len povedali: ...nas ideš … Viac
ceskoslo
K přijímání Eucharistie ze strany rozvedených věřících žijících v novém manželství (čl. 1650):
Dnes se v mnoha zemích četní katolíci uchylují k rozluce podle občanských zákonů a uzavírají nový občanský sňatek. Církev dodržuje věrnost slovu Ježíše Krista („Kdo se rozvede se svou ženou a ožení se s jinou, dopouští se vůči ní cizoložství“: Mk 10,11-12), a proto nemůže uznat nový sňatek za platný, … Viac
ceskoslo
Tak to mají pravdu. Zkrátka některé věci už jsou závazně definované, některé ne, ale Církev je učí od počátku a pak jsou i takové, které Církev nikdy neučila a "zcela náhodou" se někde vyskytnou.
mike084 sa to páči. 
Peter(skala)
ceskoslo teraz
Už je to tady dávno doložené a na více frontách. Tento svévolný zvyk odporuje dosavadní praxi a dosavadnímu učení ŘKC. Taková jsou fakta.

....si vystihol... všimni si, že ked sa sporia kleriici mediach, tak to iste hovoria:
"Už je to davno vyvsetlene, niet čo dodať..."
Politici detto
ceskoslo
Už je to tady dávno doložené a na více frontách. Tento svévolný zvyk odporuje dosavadní praxi a dosavadnímu učení ŘKC. Taková jsou fakta.
Peter(skala)
ceskoslo pred 5 hodinami
Potom aj tu by trebalo uviesť dôvod, prečo rozhodnutie biskupov je v rozpore s Evanjeliom?!
---
Peter Skala, když už nevíš, co učil Pán Ježíš Kristus, tak si zkus přečíst aspoň, jak to vykládal tvůj oblíbený papež, Jan Pavel II. Rozpor je zcela zřejmý.

prave to je zaujimave, že jeden druheho kritizuju za to, že neobhaja svoje tvrdenie a TU detto
Pravda bude skryta
I biskup moze padnut do pekla..kde beriete tu istotu, ze tomu tak nemoze byt.Ak tak je, znamena, ze svoje poslanie nenaplnil, prave naopak.
Coburg
Beno asi sa celkom nerozumieme. Ja viem čo je to "loviť ľudí" a ty tu správne cituješ evanjelium. Ale ak biskup ide proti Evanjeliu, nemôžeš ho proste nazvať evanjeliovým rybárom. Pretože dobrý pastier ku ovciam vchádza bránou t.j. cez Ježiša Krista. . Kto ide inokade, ten je vlk, nech si je aj biskupom.
N0B0DY.SK
Mimo RKC niet spásy, to znamená že pokiaľ sa duša neobráti k RKC, má smolu... V Nebi totiž nie je kútik pre odlúčených a inovercov, tam sú všetci členmi všeobecnej cirkvi. Byť katolíkom znamená veriť podľa katechizmu - nielen teoreticky ale aj prakticky.
henta
A přesto je psáno....až se to všechno začne dít...utečte z něho/babylonu/ můj lide.....
aby se vám nedostalo z jeho ran......a ten čas je tady....raděj dříve než dostat
ran se všemi mrchožrouty.
Beno
Coburg, přečti si to podobenství znovu a pořádně.
47»Dále je nebeské království podobné síti, která se spustí do moře a zahrne všechno možné.48Když je plná, rybáři ji vytáhnou na břeh, posadí se, co je dobré, vyberou do nádob, co však za nic nestojí, vyhodí.49Tak to bude při skonání věku: Vyjdou andělé, oddělí zlé od spravedlivých50a hodí je do ohnivé pece. Tam bude pláč a skřípění zubů.… Viac
Beno
Síť biskupů není Babylon. Tebe plete, že v síti je všechno možné. Je to jako na tom poli, kde vedle sebe roste dobré zrno i koukol. Zrno se nemůže sebrat a jít přesadit jinam. Třeba na Mars :)))
N0B0DY.SK sa to páči. 
henta
On to ví, ale máme prý nechat biskupy dělat jejich práci. to máš tak
Tony, když víš že z babylonu se má prchat a ,že jsou všechny
znaky toho ,že jsi osobně spojen s nevěstkou a je ti to fuk
tak jdeš jistojistě do pekla.
Coburg
Beno, loviť ľudí je privádzať ich ku Kristovi, toto nie je lovenie ľudí, aLE POSIELANIE ICH DO PEKLA.
mike084 sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
Beno
Abych předešel hloupým námitkám (protože vím, že nerozumíte), raději upřesním, že biskupové mají za úkol lovit lidi, ale andělé budou ti, kteří oddělí zlé od spravedlivých. Někteří z vás si rouhavě přivlastňují úkol andělů. Na to rychle zapomeňte :))) Nechte tedy biskupy dělat jejich práci a raději se radujte, že jste uvízli v síti. Dbejte na to, abyste nebyli shledáni jako zlí.
Beno
47»Dále je nebeské království podobné síti, která se spustí do moře a zahrne všechno možné.48Když je plná, rybáři ji vytáhnou na břeh, posadí se, co je dobré, vyberou do nádob, co však za nic nestojí, vyhodí.49Tak to bude při skonání věku: Vyjdou andělé, oddělí zlé od spravedlivých50a hodí je do ohnivé pece. Tam bude pláč a skřípění zubů.51Rozuměli jste tomu všemu?« Odpověděli: »Ano.«
Učedníci … Viac
ceskoslo
Potom aj tu by trebalo uviesť dôvod, prečo rozhodnutie biskupov je v rozpore s Evanjeliom?!
---
Peter Skala, když už nevíš, co učil Pán Ježíš Kristus, tak si zkus přečíst aspoň, jak to vykládal tvůj oblíbený papež, Jan Pavel II. Rozpor je zcela zřejmý.
ľubica sa to páči. 
mike084 sa to páči. 
Hoki
Cirkulárka je o respektu k síle stroje a motorovka o pozornosti a citu. Udělal jsem deset kubíků a jsem spokojen. Nevěš hlavu hento, možná i tobě chybí zdroj zpráv. Možná bude za chvíli csk.news přejmenována na radio Jerevan.
henta
To bys ty přikázání musel znát. Kdo tě to bude učit. Já ne.
Nastuduj a potom švehol.
Peter(skala)
Tieto pravidlá, ktoré si vymysleli sami biskupi, sú rozpore so slovami Ježiša Krista a s učením jeho cirkvi.

...ako ste na to prišli?
V minulej správe niekto odsudzoval Monsinora za kritiku Dubia, lebo vraj neuviedolo dôvod. Potom aj tu by trebalo uviesť dôvod, prečo rozhodnutie biskupov je v rozpore s Evanjeliom?!
henta
Je to hrozné, že Jecmínku takto plivat po Božích přikázaních.
Vidím, že už se ti trochu rozjasňuje.
Žeby ta cirkulárka?
Hoki
Milá žumpo @csk.news , opakovaně prosím o informace z kterých jsou tvé zprávy čerpány. Děkuji.