Valoda
Skatījumi
53
lv.news

Vai Francisks vēlas bagāto ētiku? Tēvs Reto Nejs

Vācu bīskapu mājas lapa katholisch.de 20.septembrī paskaidroja, ka Pāvests Francisks iznīcināja Romas ĢImenes institūtu, lai padarītu to par "ideju laboratoriju Amoris Laetitia", Franciska dokumentam, kurš, pretēji evaņģēlijam, pieprasa Svēto Vakarēdienu laulības pārkāpējiem.

Rakstu rakstīja galvenais redaktors Tomas Jansens. Viņš saka, ka Francisks ir sodījis Ģimenes institūtu, jo tā profesori kritizēja Franciska argumentus pēdējā Ģimenes sinodē.

Jansenam ir skaidrs, ka institūta orientācija bija "pārāk konservatīva", ar ko viņš domā "pārāk katoliska". Viņš piedāvā, ka Francisks vēlas aizvietot Katoļu morāli ar "situācijas ētiku", kas pieprasa ņemt vērā "darbības noteikto kontekstu", nevis sekot universālam likumam, tiesājot to tikai pēc taisnības.

"Situācijas ētika" var izklausīties labi, bet realitātē līdzinās spēka un bagātības ētiskajai teorijai. Tikai bagātajiem ir nauda, lai pamodinātu "kontekstu", kas noteiks "kas ir ētiski un kas ne". Caur saviem žurnālistiem, viņi uzsvērs savu "kontekstu" jebkurā morālā problēmā.

Tādējādi būtu daudz godīgāk runāt par bagāto ētiku, nevis par "situācijas ētiku".

Attēls: © Jeffrey Bruno, Aleteia, CC BY-SA, #newsQjuzdxagwu
lv.news pieminēja šo rakstu Kardināls Markss pieprasa "cienīt" geju nelikumību.