Language
23 2 1.1k

Kotlebovci konajú v rozpore s názormi pápežov a učením Cirkvi.

Arcibiskup Cyril Vasiľ pripomenul, že 25. marca je 90. výročie biskupskej vysviacky P. Gojdiča, ktorý dokazuje, že komunisti i Kotlebovci konajú v rozpore s názormi pápežov a učením Cirkvi. Arcibiskup Vasiľ o biskupovi Gojdičovi Sekretár Kongregácie…
Write a comment …
Coburg
Neviem kto je DEFO, a co som u neho mozno lajkol, tak mi to sem daj, pozriem sa co to vlastne bolo. Ja som stale zastancom Jana Pavla II. On sa nikdy neklaňal nijakemu molochovi. A ak niečomu u neho aj nerozumiem, nijako to nenaburava moj vztah k nemu. NIKDY si nedal dolu kriz, NIKDY neumyval nohy zenam ani migrantom. a ine veci.
Peter Maria
Cele roky si bol zastancom sv. Jana Pavla II. a teraz lajkujes Defa, ze sa klanal modle molochovi. Aj sv. Jan Pavol teda naburaval nauku Cirkvi a Evanjelia ze. Potom samozrejme aj Benedikt a teraz je to Frantisek, ale aj to je velmi prizemne takto posudzovat papezov a pritom im v teologii nesiahame ani po clenky.
Coburg
Peter Maria, kresťanstvo podľa Kotlebovcov:
Peter Maria, ja si ta vazim, aj ked nechces, aby som pisal pod tvoje prispevky. Ale tento tvoj vstup je velmi prizemny. Moje krestanstvo vobec nestoji predsa na Kotlebovcoch! Ked sa Kotleba narodil, ja som mal uz za sebou komunisticku basu. A moje nazory nemodelujem podla ziadnej strany. A aké postupne odsudzovanie papeza a biskupov? Tiez velmi prizemne. Ak nieco posudzujem, tak naburavanie nauky Cirkvi a Evanjelia. A v tomto ma nedavaj za priklad. … [More]
ľubica likes this.
dyk
Fašista nie je ten, o kom všetci hovoria že je fašista, ale fašistom je ten, kto koná a žije ako fašista a naša vláda je tomu exemplárnym príkladom.
mike084 likes this.
Peter Maria
Vidíš dyk čo spôsobuje kresťanstvo podľa Kotlebovcov? Postupné odsudzovanie pápeža a biskupov. Selecký je pekný príklad.
markus55 likes this.
Roberto 55
Niektori ludia su velmi zaslepeni a neznali historie Slovenska a preto sa aj tak spravaju a vsetko pro-narodne odsudzuju v duchu NWO.
Dr. J. Tiso je mucenik a na tom nic nezmenia ti co pisu proti nemu. Ich myslenie a konanie sa preto podoba tomu fasistickemu...
mike084 likes this.
ľubica likes this.
dyk
Bože. Ochraňuj nás pred hnedým morom, ktorí nám teraz vládne na Slovensku. Chráň nás pred ich fašistickými akciami a potlačaním pravdy.
mike084 likes this.
markus55
Makarius-toto si mal tu vložiť pred voľbami. Ale som rád, źe si skutočne zaťal do živého. Už tu reagujú oponenti... ale žiť v pravom svetle viery znamená aj bojovať....alebo sa brániť?
Peter Maria likes this.
markus55
markus55 teraz
Lubica-ja otvorené oči mám ale aj ústa, keď tu vidím vaše príspevky. Na jednej strane bojujete proti interupciam /čo je chvályhodné/ ale na druhej strane špiníte pápeža až ste niekedy nechutná. Toto má byť vaša kresťanská viera? Zamyslite sa nad sebou...
Peter Maria likes this.
Peter Maria
Kotlebovci sa akurát tak priživujú na kresťanských akciách. Keď sa chcú modliť nech nenosia svoje reklamné vlajky.
Coburg
Vážení, keby sa KDH prezentovalo ako "SILNÍ KATOLÍCI" a TAK AJ JEDNALI, KOTLEBA BY V POLITIKE ASI ANI NEBOL.. KOTLEBA JE ZRKADLO ZRADY KRESŤANSTVA OD KDH.
markus55
Pred voľbami tu Kotlebovci mali silnú propagáciu a pritom o sebe vravia, že sú veriaci? Stačí si prezrieť a vypočuť ich vystupovanie v parlamente a ich minulosť a každému rozumnému človeku bude jasné, že vystupovanie kresťana takto nevyzerá. Tak že v budúcich voľbách by ich rozumný kresťan nemal voliť.
Filofej
Bože ochraňuj Slovensko pred hnedým morom, ktorý sa chce tváriť katolícky.
markus55 likes this.
Peter Maria
Ale Kotlebovci sa na rozdiel od SaS prezentujú ako "horliví katolíci" a u niekoho môžu vyvolať dojem, že tak má vypadať pravý kresťan.
Makarius likes this.
View 2 more likes.
Coburg
Nepoužívaj tu "kotlebovcov" ako nejakého strašiaka. Prečo nepíšeš o SaS, o tých, ktorí zúria proti Kotlebovcom, a sami tu zavádzajú neuveriteľný fašizmus - genderideológiu, homosexualitu, rozbitie rodín a pohanstvo? To ti vadia "akurát" Kotlebovci, ktorým zatiaľ NIČ nedokázali, (ináč by ich rozniesli v zuboch) - a nevidíme tu nič okrem masívnej demagógie proti nim, a záberovi, ako pochodujú v uniformách? To sú ti tí naháči s pštrosími perami vo vlasoch a ženských "tangáčoch" na námestiach prijateľnejší? A dištancuje sa naša Cirkev aj od SaS? NIE? A to už prečo?
Martin5582 likes this.
View 3 more likes.
Makarius
Za Boha a národ majú heslo Kotlebovci, ale to čo mnohí ukazujú nemá s Evanjeliom nič spoločné. Boha si vytvorili podľa svojich predstáv a Katolícka Cirkev sa od nich dištancuje, lebo kresťanstvu robia akurát tak hanbu
Peter Maria likes this.
View 2 more likes.
Coburg
Chceš povedať, že kňaz - prezident Tiso šiel proti listu katolíckych biskupov Slovenska? Prečo ho teda katolícki biskupi Slovenska už vtedy sami neodsúdili?
Martin5582 likes this.
View 2 more likes.
Peter Maria
Pastiersky list, ktorý odmieta postihovanie Židov na základe kolektívnej viny a rasových zákonov ako neprijateľné z hľadiska prirodzeného zákona i katolíckej náuky vydali 8.3.1943 aj Rímsko-katolícky biskupi.
markus55 likes this.
View 2 more likes.
Filofej
Vždy, keď kľačím pred svätými zostatkami hieromučeníka Pavla Gojdiča, tak si spomeniem na jeho hrdinský vzdor voči fašistom i komunistom.
Makarius likes this.
Makarius
Pápež Pius XI. odmietol režim a ideológiu Nacionálneho socializmu, ktorý rasu, národ, štát, štátnu formu, alebo nositeľov štátnej moci „vytrháva z ich hodnotovej stupnice a robí z nich najvyššiu normu všetkých ostatných hodnôt, a modloslužobnícky ich zbožňuje", čím „prevracia Bohom ustanovený poriadok".