Jazyk
Pozretia
1,4 tis.
mike084 25 2

Posledná rana rodičom a spravodlivosti: Súd napriek podozreniam rozhodol, že Alfieho Evansa pochovajú bez súdnej pitvy a bez toxikologických testov

www.hlavnespravy.sk/…/1402678

Liverpool 15. mája 2018 (HSP/Foto:Facebook)

Portál lifesitenews informuje o pokračovaní nezmyselnej ságy britského chlapca Alfieho Evansa, ktorý musel byť v apríli po nariadení súdu odpojený od prístrojov a následne po dňoch hladu a smädu a po podaní neznámych liekov zomrel. Najvyšší súd Veľkej Británie teraz rozhodoval o podnete preskúmať presné príčiny smrti dieťaťa formou súdnej pitvy, avšak tento podnet bol zamietnutý a pravdepodobne sa už nikdy nedozvieme skutočnú príčinu Alfieho smrti.

Alfie Evans v náruči jeho matky Kate krátko po odpojení od prístrojov 24. apríla 2018.

“Naliehavú žiadosť” britskému Najvyššiemu súdu vo Westminstri podal pro-life advokát John Allman s cieľom zabrániť zničeniu pozostatkov tela, keďže predtým nebola vykonaná prehliadka post mortem a toxikologické testy.

Malý Alfie zomrel 28. apríla v čase 2:30 v Detskej nemocnici Alder Hey v Liverpoole. Jeho smrť nastala po štyroch dňoch boja o život po tom, čo bol odpojený od umelej pľúcnej ventilácie. Talianske média potom oznámili, že zdravotné sestra podala Alfiemu “štyri lieky” pred smrťou. Dva zdroje blízke rodine Evansových povedali LifeSiteNews, že išlo o “injekcie”.

Allman podal podnet na súd po tom, čo hovoril s liverpoolskym koronerom Andrém Rebelloom. Rebello 8. mája uviedol, že Alfie Evans zomrel prirodzenou smrťou a že nemal povinnosť prípad ďalej vyšetrovať. “Alfie Evans zomrel z prirodzenej príčiny,” napísal koroner. “Nie je žiadna povinnosť vyšetrovať koronera podľa zákona o koronárnych právach z roku 2009 alebo podľa akejkoľvek inej legislatívy.”

Rebello povedal, že nevyšetroval, pretože mu bolo vystavené lekárske potvrdenie a bol presvedčený, že na smrti chlapca nie je nič neprirodzené.

“Vyšetrovanie nenastalo, pretože bolo vydané lekárske osvedčenie o príčine smrti podľa s22 O narodení a smrti z roku 1953, s ktorým som bol spokojný, a ktoré konštatovalo smrť z prirodzených príčin,” napísal.

Rebello odkázal Allmana na svedectvo lekárov zaznamenané v súdnych spisoch týkajúcich sa sporu medzi rodičmi Alfieho Evansa a nemocnicou Alder Hey NHS Foundation Trust.

Právny zástupca Allman však voči tomu namietal, pretože Alfie bol ešte nažive, keď lekári predpovedali, že zomrie, a stále sa presne nevie akou “nediagnostikovanou chorobou” chlapec trpel. Podľa Allmana je tu aj problém s príbehu o “štyroch liekoch”. Allmana uviedol, že prípadná pitva by mohla oslobodiť personál Alder Hey z podozrení.

“Je pravdepodobné, že príčina smrti Alfieho by mohla byť presne stanovená, keď sa vykoná posmrtné vyšetrenie Alfieho telesných pozostatkov,” napísal Allman koronerovi. “Uvedomujem si, že okolo prípadu sa šíria aj konšpiračné teórie, ktoré hovoria o náhodnej smrť (napr. smrť, ktorá bola vedľajším účinkom nadmerne podaných analgetík) a dokonca (ľutujem, že to musím pripomenúť) smrť dôsledkom vraždy,” pokračoval Allman.

“Toxikologické testy môžu odhaliť, do akej miery akékoľvek lieky, ktoré Alfie užil predtým, ako zomrel, mohli skrátiť jeho život. Pitva a ďalšie testy by preto mohli úplne oslobodiť tých nešťastných zdravotníckych pracovníkov, ktorí konali trochu nezodpovedne. Vyšetrovanie by malo odhaliť pravdu a potvrdiť alebo vyvrátiť teórie o rôznych sprisahaniach a bezohľadné obvinenia z vraždy.”

Allman varoval Rebella, že keby Alfieho telo bolo pochované bez pitvy, bol by spoluvinníkom v zničení dôkazov, ktoré by mohli dokázať skutočnú, “na príčinu jeho smrti, namiesto doteraz prezentovanej “pravdepodobnej príčiny smrti”. Rebello by týmto krokom tiež “podkopal dôveru verejnosti v svoju kanceláriu” lekára.

Allman dnes oficiálne podal žiadosť na Najvyšší súd. Tvrdí, že je v záujme verejnosti vedieť, čo spôsobilo smrť Alfieho. Keďže Alfie zahynul počas zadržiavania v nemocnici na základe rozhodnutia súdu, teda štátu. Allman vysvetlil, že verejnosť má právo vedieť, ako zomrel. Sudca však nebol rovnakého názoru.

“Zdá sa, že sudca mal problém s koncepciou, že Alfie zomrel, počas toho, keď ho zadržival štát,” povedal Allman, “hoci som mu zdôraznil, že [Alfie] bol v nemocnici z dôvodu nariadenia Najvyššieho súdu. Zostal vo verejnej inštitúcii, ktorá navyše požiadala o vydanie príkazu v tomto zmysle, a ak toto nepredstavuje štát zadržaný, tak čo potom? ” Uviedol advokát Allman. “On zomrel, keď bol zadržiavaný štátom.”

Napriek dnešnému výroku súdu sa Allman nevzdáva. “Budem bojovať za súdne preskúmanie rozhodnutia koronera a budem to robiť najlepšie ako viem,” sľúbil.

Cíti, že pod súdnych ťahaniciach by mohol dosiahnuť len “Pyrrhovo víťazstvo, keďže v tom čase by už mohli byť dôkazy – Alfieho telo – nedostupné pre vyšetrovanie. “Je tu veľa ľudí, ktorí si myslia, že sa niečo deje,” povedal Allman pre LifeSiteNews.

Uviedol, že dochádza k “verejným protestom”, pričom sa ľudia zaujímajú, či Alfie môže byť napríklad chorý kvôli očkovaniu.

“Ľudia budú špekulovať, ak im nebudú poskytnuté presné informácie,” povedal.

Pohreb Alfieho Evansa sa uskutočnil včera, 14. mája a hoci bol uzavretý pre verejnosť a médiá, stovky ľudí preukázali svoju úctu k dieťaťu a jeho rodičom Tomovi Evansovi a Kate Jamesovej tým, že ako pohrebný sprievod lemovali ulice vedľa liverpoolského Goodison Parku.
Napísať komentár
mike084
a ja som doplnil že ten o ktorom si myslíme že je najznámejší vlastne ani nacistický nie je lebo ten hneď príde na um a pridal som aj komunistické lebo svinstvo to bolo tiež
mike084
a keď vám poviem že svastika NIE JE nacistický symbol? toto nevedia mnohý Katolíci a to je hanba: Svastika v křesťanství komunistické bez debaty ale takzvane nacistický symbol má iný pôvod ako to vsugerovali
Peter(skala)
Spomeňte si prosím dnes na maminu a otca malého Alfieho Evansa, ktorý dnes odišiel do neba. Za deti, ako je Alfie musíme bojovať. Nič nie je lepšie pre deti ako mama a otec. Sudca nie je Boh. Pre sudcu, ktorý rozhodol, že chlapček Alfie má zomrieť a musia mu odňať kyslík nebol problém, aby dieťa nemalo matku či otca. Alfie ešte 4 dni bojoval aj bez kyslíka, hoci lekári tvrdili, že zomrie do … Viac
Peter(skala)
pete13 pred 1 hodinou
radio Lumen pocuvam...

rozumiem Ti, toto čo predviedli v Radiu mi pripomenulo Superstar, kde namiesto toho, aby si najprv vypočuli v sukromí, čo a ako chcu prezentovať seba na verejnosti, tak ich rovno šupnu na podium a potom z polovice vystupujucich vyjde hrôza... na Lumene to iste.

Bud naozaj nevedeli alebo vedeli ich nazory ale to zamerne nechali tak, aby … Viac
Peter(skala)
ľubica pred 34 minútami
.................je veľmi smutné, že s výnimkou pár jednotlivcov (poslanci NRSR Verešová či Krajniak) na Slovensku ani jednu politickú stranu oficiálne nevyrušil boj o život Alfieho Evansa,


.....to si vystihla, podobne s proti.interupčným zakonom.
Hlina ide v šlapajoch svojcich predchodcov, ževraj to nie je tema a netreba polarizovať spoločnosť

Viac
ľubica sa to páči. 
Peter(skala)
pete13 pred 2 hodinami
je smutne ze sa ludia malo modlia
alebo skôr povedane vela ludi sa vôbec nemodli ruzenec aj napriek tomu ze to je najlepsia zbran proti takymto vrahom, genderom a satanistom

modlitba je vytlacena vdaka modernym technologiam tv, fb,

niet za čo vdaka modlitbám áno, ale "kvôli" moderným technologiam je vtlačená...

na Slobodnom vysielači ten týpek … Viac
Peter(skala)
ľubica pred 1 hodinou
pozrite si zábery z pohrebu.......Alfie Evans: Mourners line funeral route.... ak by som o tejto záležitosti okolo Alfieho vobec nevedela ako nevedeli zial aj niektori z pozvanych hostí v radii LUMEN v sobotu večer 12. 5. o 20:15 v relacii od ucha k duchu a debatovali na temu pre a proti vzhladom na sud a na zamestnancov nemocnice / o vyjadreni jedneho z nich, radšej … Viac
Peter(skala) zmienil tento príspevok v Posledná rana rodičom a spravodlivosti: Súd napriek podozreniam rozhodol, že Alfieho Evansa pochova….
Peter(skala)
pete13 pred 3 hodinami
Peter(skala) pred 3 hodinami
...jasnéééééé, ved keby urobili, tak by odhalili, že ho usmrtili nejakou nezakonou latkou

mohli ho zabit aj beznym liekom v takom pomere aby to fungovalo

inac aj vo vezeniach vykonavaju popravy kombinaciou viacerych latok

myslel som na také latky, ktoré neboli schvalene na usmrtenie Alfiho, aj keby boli zakonom schvalene. Ide o … Viac
ľubica
.................je veľmi smutné, že s výnimkou pár jednotlivcov (poslanci NRSR Verešová či Krajniak) na Slovensku ani jednu politickú stranu oficiálne nevyrušil boj o život Alfieho Evansa, a to ani v týždni, v ktorom sa organizovali protesty vo Varšave, Krakove, Ríme, či Dubline, kedy pápež František, ministri talianskej vlády (tí dokonca udelili občianstvo Alfiemu), poľská reprezentácia a v … Viac
janevanj
Brat Pete myslím si že na potratových zariadeniach sa hromadia démonické príšery z dôvodu umierania nenarodených detí, tieto príšery negatívne ovplyvňujú aj zdravotný personál ktorý by inde sa choval inak. V takýchto budovách sa hromadí a priťahuje démonické zlo ktoré ovplyvňuje nešťastím celý okolitý región...a vzďaľuje duše ľudí od Života.
ľubica
pozrite si zábery z pohrebu.......Alfie Evans: Mourners line funeral route.... ak by som o tejto záležitosti okolo Alfieho vobec nevedela ako nevedeli zial aj niektori z pozvanych hostí v radii LUMEN v sobotu večer 12. 5. o 20:15 v relacii od ucha k duchu a debatovali na temu pre a proti vzhladom na sud a na zamestnancov nemocnice / o vyjadreni jedneho z nich, radšej pomlčim, lebo ten schvaloval … Viac
janevanj
skôr povedane vela ludi sa vôbec nemodli ruzenec aj napriek tomu ze to je najlepsia zbraň proti takymto vrahom, genderom a satanistom

Modlitba na kolenách pri plačúcej Panne Márie držiacej v rukách ukrižovaného Krista s odovzdaním a so zverením svojho života Bohu pod jej ochranou je najsilnejšia modlitba a ochranou pred zlým a vrátenie do Života v živote.
mike084 sa to páči. 
+Joseph+ sa to páči. 
Libor Halik
"Najvyšší súd Veľkej Británie teraz rozhodoval o podnete preskúmať presné príčiny smrti dieťaťa formou súdnej pitvy, avšak tento podnet bol zamietnutý a pravdepodobne sa už nikdy nedozvieme skutočnú príčinu Alfieho smrti." Když ho nepochovají žehem, mohlo by zůstat Alfieho tělo zázrakem nerozpadnuté, jako u sv. Gabriela Bialystockého - zavražděného židy. Že napriek dnešnému výroku súdu sa Allman … Viac
Peter(skala) sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
Caesar
Peter(skala)
zavrazdili ho jedom v inekcii. A to by nemalo predsa byt zverejnené alebo odhalené. Slobodomurársko-satanský rezim si to predsa nepraje.
OAMDG1 sa to páči. 
Zobraziť ďalších 3 páči sa mi to.
Peter(skala)
...jasnéééééé, ved keby urobili, tak by odhalili, že ho usmrtili nejakou nezakonou latkou