Мова
Перегляди
32
uk.news

Виправдувальний вирок католички Азія Бібі був скасований

Верховний суд Пакистану припинив дію виправдувального вироку щодо матері п'яти дітей, Азії Бібі, для перегляду рішення про відсутність ознак богохульства в її діях. Азія провела вісім років в очікуванні на страту.

Члени Мусульманської партії фанатиків TLP виступили з протестами проти виправдувального вироку у всій країні. Для того щоб заспокоїти протестувальників, уряд погодився переглянути вирок, і наклав заборону на виїзд Бібі з країни.

Швидше за все, виправдувальний вирок залишиться в силі, проте перегляд може зайняти багато років, протягом яких Бібі буде перебувати у в'язниці.

Партія TLP закликала вбити трьох суддів Верховного суду, які виправдали Бібі. Минулого місяця поліція заарештувала двох ув'язнених, які готувалися до вбивства Бібі. Виходить, що після звільнення з в'язниці ні Бібі, ні її сім'я не зможуть залишитися в Пакистані.

Представник Міністерства у справах меншин, католик Шахбаз Бхатті, а також губернатор Пуджаба, Салмаан Тасеер, були вбиті через виступи на захист Бібі, і спробі протидії законам про богохульство. Адвокат Бібі, мусульманин Саїф Мулоок, покинув країну з міркувань безпеки.

#newsGsqwstcvcg