Language
Clicks
4.2k

Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych

Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznychLecz któż to będę owi słudzy, niewolnicy i dzieci Maryi? To będą kapłani Pańscy, co jak ogień gorejący rozpalać będę wszędzie żar miłości Bożej. 14 Będą „jako strzały w ręku mocarnej” [Ps 127,4] Maryi, by przebić Jej nieprzyjaciół. Będę jako synowie pokolenia Lewi, którzy dobrze oczyszczeni ogniem wielkich utrapień, a ściśle zjednoczeni z Bogiem, nosić będą złoto miłości w sercu, kadzidło modlitwy w duchu i mirrę umartwienia w ciele. Dla biednych i maluczkich będą oni wszędzie dobrą wonią Chrystusową [2 Kor 2,15]; dla „wielkich” zaś tego świata, dla bogaczy i pysznych, będę wonią śmierci.

.

Apostołowie czasów ostatecznych

.

Lecz któż to będę owi słudzy, niewolnicy i dzieci Maryi? To będą kapłani Pańscy, co jak ogień gorejący rozpalać będę wszędzie żar miłości Bożej. Będą „jako strzały w ręku mocarnej” [Ps 127,4] Maryi, by przebić Jej nieprzyjaciół. Będę jako synowie pokolenia Lewi, którzy dobrze oczyszczeni ogniem wielkich utrapień, a ściśle zjednoczeni z Bogiem, nosić będą złoto miłości w sercu, kadzidło modlitwy w duchu i mirrę umartwienia w ciele. Dla biednych i maluczkich będą oni wszędzie dobrą wonią Chrystusową [2 Kor 2,15]; dla „wielkich” zaś tego świata, dla bogaczy i pysznych, będę wonią śmierci.

.

Będą jakoby chmury gromonośne, które za najmniejszym powiewem Ducha Św. polecą hen, by rozsiewać słowo Boże i nieść życie wieczne, nie przywiązując się do niczego, nie dziwiąc się niczemu, nie smucąc się niczym. Grzmieć będą przeciw grzechowi, huczeć przeciwko światu, uderzą na diabła i jego wspólników i przeszyją obosiecznym mieczem słowa Bożego [Ef 6,17] na życie lub śmierć wszystkich, do których Najwyższy ich pośle. Będą to prawdziwi apostołowie czasów ostatecznych, którym Pan Zastępów da słowo i siłę działania cudów i odnoszenia świetnych zwycięstw nad Jego nieprzyjaciółmi. Będą spoczywali bez złota i srebra, a co ważniejsza, bez troski pośród innych kapłanów i duchownych, „inter medios cleros” [Ps 68,14, a jednak będą mieli „srebrzące się skrzydła gołębicy”, by z czystą intencją chwały Bożej i zbawienia dusz pójść wszędy, dokąd Duch Św. zawoła. A wszędzie, gdzie głosić będą słowo Boże, pozostawią po sobie tylko złoto miłości, będącej dopełnieniem wszelakiego prawa [Rz 13,10]. Wiemy wreszcie, że będą to prawdziwi uczniowie Jezusa Chrystusa, idący śladami Jego ubóstwa, pokory, wzgardy dla świata, a pełni miłości bliźniego.

.

Będą nauczali jak iść wąską drogą do Boga, w świetle czystej prawdy, tj. wedle Ewangelii, a nie według zasad świata, bez względu na osobę, nie oszczędzając nikogo, bez obawy przed kimkolwiek ze śmiertelnych choćby najpotężniejszym. Będą mieli w ustach obosieczny miecz słowa Bożego; na ramionach nieść będą zakrwawiony proporzec krzyża, w prawej ręce krucyfiks, różaniec w lewej, święte imiona Jezusa i Maryi na sercu, a skromność i umartwienie Jezusa Chrystusa zajaśnieje w całym ich postępowaniu. Takimi oto będą owi wielcy mężowie, którzy się pojawią a których Maryja ukształtuje i wyposaży na rozkaz Najwyższego, by Królestwo Jego rozprzestrzeniali nad krainą bezbożnych, bałwochwalców i mahometan. Kiedy i jak to się stanie?... Bogu to Jedynemu wiadomo. Co do nas, milczmy, módlmy się, prośmy, wyczekujmy; „Exspectans exspectavi: Z upragnieniem wyglądałem” [Ps 40,2]

.

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny louisgrignion.pl

.

oprac.MP

.

www.fronda.pl/a/wizja-sw-ludwik…

Write a comment …
mariba
wacula25@wp.pl - mój drogi - nie naśladuj pomiota diabelskiego Hegla i nie bierz swoich wyobrażeń za rzeczywistość, bo w efekcie będziesz ją zakłamywał !!!
Identycznie jak Judasz-Bolek !!!
Polecam ci Mackiewicza, zwłaszcza jego odniesienie do prawdy. Wcześniej czy później staniesz w prawdzie (ja już miałem okazję stanąć) i uwierz że najgorszym są właśnie drobne kłamstwa, rzeczy, ułomności, bo one rodzą coraz większe, aż do tych najgorszych.
Nic konstruktywnego już tu dziś nas nie czeka, poza emocjami, a poza tym muszę, więc wylogowuję się.
Zostań z Bogiem, NMP i ich błogosławieństwami !!!
wacula25@wp.pl likes this.
wacula25@wp.pl
mariba Piszesz że -[ okazało się że za tymi dwoma nickami stoi jeden facet !!!]- Aty przecież ROBISZ TO SAM JUŻ DAWNO ? ŁADNIE TOOO?
mariba
Bos016 - nie - nie jest mi łyso, mam całkiem gęste uwłosienie na głowie. Podobno kobiety mają czego zazdrościć. Aczkolwiek z wiekiem się to przerzedza i siwieje!!!
A ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
Bos016
mariba Ńo i co? Łyso ci? Tu nic nie ginie, masz nauczkę. Następnym razem, jak będziesz zgrywał się na kogoś, kim nie jesteś i czynił drugiemu uwagi, zastanowisz się może chociaż ze 2 razy. Poza tym, tylko winny się tłumaczy.
---------------------------------------------------------
mariba w zeszły poniedziałek
Spalić kukłę żyda = 3 miesiące łagru
Kilof po Sorbonie - no i tak właśnie Verbum Dei aeternum wypieprzył mnie z gona wybrańców mojących prawo komentarzy pod jego wrzutkami. -------------… [More]
wacula25@wp.pl likes this.
mariba
wacula25@wp.pl - sędziom jesteś? Jakim prawem mnie osądzasz? Kto cię do tego upoważnił?
Uważaj - bo i Ciebie osądzą !!!
mariba
Bos016 2 minuty temu
mariba Gorszysz się moimi jajami , a sam[a] używasz bardziej wyszukanego słownictwa? Jak to się nazywa? Hipokryzja?
--------------------
mariba w zeszły poniedziałek
Spalić kukłę żyda = 3 miesiące łagru
Kilof po Sorbonie - no i tak właśnie Verbum Dei aeternum wypieprzył mnie z gona wybrańców mojących prawo komentarzy pod jego wrzutkami. ---------------------------------------------------
================================
Zabawnym że wyszukałeś akurat ten post? Wiele razy dałem się ponieść emocjom. W tym przypadku naskoczyli na mnie, a okazało się że za tymi dwoma nickami stoi jeden facet !!!
Ciekawym dlaczego działał tu podwójnie? Niczym Wałęsa-Bolek !!!
Ale nie bardzo ciekawym, oj nie bardzo !!!
wacula25@wp.pl
mariba I tym się różnisz od nas ludzi wiary w J,CH. jesteś SCHIZMATYKIEM czyli poza KK
mariba
wacula25@wp.pl 6 minuty temu
mariba Odpowiedz nam czy ty kochasz Jorge Mario Bergoglio,papieża FRANCISZKA KK
============================
Ależ oczywiście że go kocham !!! Bardzo kocham - jak Judasza Bolka !!! Usatysfakcjonowany ???
Bos016
mariba Gorszysz się moimi jajami , a sam[a] używasz bardziej wyszukanego słownictwa? Jak to się nazywa? Hipokryzja?
--------------------
mariba w zeszły poniedziałek
Spalić kukłę żyda = 3 miesiące łagru
Kilof po Sorbonie - no i tak właśnie Verbum Dei aeternum wypieprzył mnie z gona wybrańców mojących prawo komentarzy pod jego wrzutkami. ---------------------------------------------------
mariba
Bos016 - jak ja jestem kobietą to ty krową (z twojego własnego o sobie sformułowania).
Mamy zdecydowanie inną wersją katolicyzmu - to fakt!
A dla ciebie fakty są pewnie zgodne z powiedzeniem pomiota diabelskiego, heretyka i śmierdzącego ateisty Hegla.
- Jak rzeczywistość nie jest zgodna z moimi wyobrażeniami, to tym gorzej dla rzeczywistości !!!
Nie wmawiaj mi więc (ani nie przypisuj do mnie) swoich schizofrenicznych wizji, gdyż nigdzie nie napisałem że uważam się za święt(dowolny wybór) gdyż … [More]
wacula25@wp.pl
mariba Odpowiedz nam czy ty kochasz Jorge Mario Bergoglio,papieża FRANCISZKA KK [More]
Bos016
Bo jesteś kobietą, to raz. Po drugie nie uważaj się za świętoszkę, skoro jedziesz równo po św. Janie Pawle II czy nawet Wałęsie, a to nie przystoi katolikowi. Czy tak się odzywa świątobliwa niewiasta?mariba w zeszły poniedziałek
Spalić kukłę żyda = 3 miesiące łagru
Kilof po Sorbonie - no i tak właśnie Verbum Dei aeternum wypieprzył mnie z gona wybrańców mojących prawo komentarzy pod jego wrzutkami. Ciekawym co na to Portal dyżurnych talmudczyków ???
-------------------------------------------… [More]
mariba
wacula25@wp.pl - jeśli uważasz za piękną mowę cyt. "Jeśli masz jaja to trudno, żebyś ..." to rzeczywiście nie dziwię się że tak broniłeś Judasza Bolka !!!
Z kim przestajesz (kogo uważasz za twój ideał) takim się stajesz.
Nic dziwnego że zdrajca Bolek - jako prezydent ułaskawił "Słowika" - szefa mafii pruszkowskiej. Bo to byli jedynie chłopaki spod trzepaka w porównaniu do takiego Bolka, fanatycznego obrońcy kłamców, łapówkarzy, przemytników, morderców spod znaku SB.
Piękną mową broni do dziś … [More]
wacula25@wp.pl
Bos016 PIĘKNA jest twa mowa i myśl BOŻA 7 W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. ... przeze mnie dopełniło głoszenie [Ewangelii] i żeby wszystkie narody [je] posłyszały; [More]
Bos016 likes this.
mariba
Bos016 - Ja rozemocjonowany? Nie używam póki co rynsztokowych sformułowań i czytam ze zrozumieniem twoje płacze (bo trudno nazwać to co piszesz mową miłości).
Jeszcze raz polecam:
Mowa jest srebrem, a milczenie (wsparte modlitwą) prawdziwym, szczerym (24 karaty) złotem !!!
Niech Cię błogosławi Jezus Król i NMP !!!
Bos016
Daj spokój mariba. Jesteś rozemocjowany[a] na maksa, jak wynika z całej twojej pisaniny. A tak na marginesie, to się odczep od św. Jana Pawła II. Już kończę tę pouczającą konwersację. Co złego to nie ja, tylko emocje. Przepraszał cię nie będę , bo uważam, że nie mam za co.
-----------------------------------------------------------------------
mariba 48 minuty temu
Bos016 - ależ to samo mam na myśli, zwracam jedynie uwagę iż większość odpowiedzi na jej komentarze zawiera sporą dawkę emocji. … [More]
mariba
hmmm - Bos016 - cóż z tego że nie chciałeś jak obraziłeś !!! Chcesz moich racji??? Nie ma problemu, wytłumaczyć ci jak chłop krowie na miedzy !!! Tylko chłop nie tłumaczy krowie, lecz bierze bata i nagania bydlę na właściwą drogę. Ot i koniec dialogowania !!!
A tak na marginesie to czy NMP nie byłaby zażenowana twoim sposobem obrony???
Dlatego też bardzo podobają mi się jej orędzia z Wykrotu. Prawdziwa uczta dla serca.
Np. (jadę z pamięci, więc przepraszam za przeinaczenia)
Przychodzę do was … [More]
Bos016
Nie chciałem cię obrazić, ale wytłumaczyć po prostu swoje racje po męsku. Ale chyba mam do czynienia z kobietą? Sorry.
----------------------------------------------------
mariba teraz
Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych
Bos016 - no właśnie - cyt. "Jeśli masz jaja to trudno ..." Człowieku co ci złego zrobiłem że używasz rynsztokowych sformułowań? Czym cię uraziłem? Czym uraziłem twoje uczucia religijne nawet? Wytłumacz to gdyż nie rozumiem !!!
Note Bos016 mentioned this post in Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych.
mariba
Bos016 - no właśnie - cyt. "Jeśli masz jaja to trudno ..." Człowieku co ci złego zrobiłem że używasz rynsztokowych sformułowań? Czym cię uraziłem? Czym uraziłem twoje uczucia religijne nawet? Wytłumacz to gdyż nie rozumiem !!!
Bos016
Sorry, ale nie kumam. Jeśli masz jaja to trudno, żebyś zachowywał się tak, jakbyś ich nie miał i katolicyzm nie ma tu nic do rzeczy. Mam wiarę i mam jaja. Jest OK?
---------------------------------------------------------------------
mariba 3 minuty temu
Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych
Bos016 - no właśnie - lecz powtórzę pytanie - Czy człowiek który daje się prowadzić emocjom jest katolikiem ???
Note Bos016 mentioned this post in Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych.
mariba
Bos016 - no właśnie - lecz powtórzę pytanie - Czy człowiek który daje się prowadzić emocjom jest katolikiem ???
Jesteśmy pokoleniem JPII - którego pontyfikat jest tak związany z emocjami i graniem na tychże iż trudno w historii KK znaleźć podobny (może Św. Piotr jedynie mu dorównywać, pod tym względem).
Trudnymi są dzisiejsze czasy, ale to wyzwanie dla prawdziwych świętych, takich jak ich opisuje Św. Ludwik de Montfot w swoim traktacie - to jest mój ideał, do tego dążę i tego samemu sobie (pomimo moich wad i złych skłonności) i wszystkim życzę
Bos016
Nie dziw się, trudno nie podchodzić bez emocji do faktu, gdy ktoś porzuca swoją Matkę, pluje na nią i jeszcze się tym szczyci, że zrobił dobrze.
[Matka= Kościół]
--------------------------------------------------------------
mariba 1 minutę temu
Bos016 - ależ to samo mam na myśli, zwracam jedynie uwagę iż większość odpowiedzi na jej komentarze zawiera sporą dawkę emocji. Czy człowiek który daje się prowadzić emocjom jest katolikiem? Zauważ jak mocno posoborowcy zwalczają Tradycję !!! Nawet zakłamali jej definicję i twierdzą że się rozwija - SIC !!! A uczynił to nie kto inny jak niby polak, niby teolog, niby wykształcony (ile tych niby można tu dopisać?)niby święty JP II !!!
mariba
Bos016 - ależ to samo mam na myśli, zwracam jedynie uwagę iż większość odpowiedzi na jej komentarze zawiera sporą dawkę emocji. Czy człowiek który daje się prowadzić emocjom jest katolikiem? Zauważ jak mocno posoborowcy zwalczają Tradycję !!! Nawet zakłamali jej definicję i twierdzą że się rozwija - SIC !!! A uczynił to nie kto inny jak niby polak, niby teolog, niby wykształcony (ile tych niby można tu dopisać?)niby święty JP II !!!
Bos016
Może i tak jest, nie wiem. Ale to nie znaczy, że mamy jej przyklaskiwać. Jest na złej drodze wiodącej do piekła i trzeba jej to uświadamiać.
----------------------------------------------------------------
mariba 2 minuty temu
Może także mechero nie jest podobnie jak ja tak szczęśliwą z tymi kapłanami jak ty ??? Swoją drogą jest autentyczna i szczera, w przeciwieństwie do większości katolików (rzekomych) nie wyłączając kapłanów, hierarchów, papieży a nawet ŚWIĘTYCH KK !!!
mariba
Bos016 - to jesteś szczęśliwcem że znalazłeś prawych kapłanów, ja nie miałem takiego szczęścia, dopiero dzięki internetowi zacząłem układać sobie po kolei to wszystko.
Może także mechero nie jest podobnie jak ja tak szczęśliwą z tymi kapłanami jak ty ??? Swoją drogą jest autentyczna i szczera, w przeciwieństwie do większości katolików (rzekomych) nie wyłączając kapłanów, hierarchów, papieży a nawet ŚWIĘTYCH KK !!!
Bos016
Szuka Prawdy? Sama pisze, że była już w Kościele katolickim i wystąpiła, bo znalazła prawdę. Kto szuka guza na łeb, to go zawsze znajdzie. Nauczania Kościoła nie komentuję, mam Pismo Święte, prawych kapłanów do słuchania i KK.
---------------------------------------------------------------------------------
mariba 10 minuty temu
Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych
Bos016 - może szuka prawdy? Sam przyznasz że dzisiejsze nauczanie KK jest cośkolwiek ... nazwijmy to delikatnie nieewangeliczne. Wiec się nie dziw, swoją drogą także niegdyś byłem bliski temu co ona wypisuje.
wacula25@wp.pl likes this.
Note Bos016 mentioned this post in Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych.
mariba
Bos016 - może szuka prawdy? Sam przyznasz że dzisiejsze nauczanie KK jest cośkolwiek ... nazwijmy to delikatnie nieewangeliczne. Wiec się nie dziw, swoją drogą także niegdyś byłem bliski temu co ona wypisuje.
Bos016
mariba 7 godziny temu
Księdza GUZA problemy z EKUMENIZMEM!?
mechero - nie jesteś katolikiem, nie jesteś protestantem (ale jest ci blisko) ani też nie jesteś z szatańskiej sekty świadków jehowy. Wobec tego kim jesteś?
-----------------------------------------------
A przyszwendała się na ten portal ze swoimi mądrościami i pouczać chce katolików jak jajko, które chce być mądrzejsze od kury. Zapomniała jednak, że Kościół Katolicki założył sam Pan Jezus i o tym też jest w Biblii, którą ona rzekoma … [More]
wacula25@wp.pl likes this.
wacula25@wp.pl
mechero muszę kończyć na dziś z BOGIEM
mechero
wacula25@wp.pl prawda Boża nie jest w żywotach świętych (choć jeśli takowe zgadzają się z Pismem, to nie twierdzę że w zupełności nie) a jest w Słowie Bożym. Jak się postawi na Słowo Boże to człowiek stoi na skale, wszystko inne to budowanie na piasku. choćby miało pozór dobra.
mechero
Quas Primas
ehh... widać po Twoich wypowiedziach tę obłudę i tolerancję i to jak zwracasz się do innych osób. To na pewno z Ducha Bożego pochodzi...

Piszesz o jedynej prawdziwej religii co daje zbawienie. Mylisz się, religia nie daje, żadna religia nie daje zbawienia. Zbawienie daje Jezus.
Piszesz o jedynej prawdzie, tymczasem ta właśnie Wasza prawda wyrzuciła przykazanie II z dekalogu, ks Wyj 20:4 - zakazujące bałwochwalstwa, bo inaczej nie moglibyście mieć żadnego obrazu i rzeźby. A Bóg dał … [More]
Quas Primas
Uderzyłam w czuły punkt!
ps. Jakoś w tej dyskusji nie rżniesz głupa, więc to może jest dialog jednej osoby pod dwoma nickami?
-------------------------------------------
wacula25@wp.pl 3 minuty temu

Quas Primas jak masz tak pomagać TO ZAMKNIJ SIĘ I ZABLOKUJ SIĘ dobra rada
wacula25@wp.pl
Quas Primas jak masz tak pomagać TO ZAMKNIJ SIĘ I ZABLOKUJ SIĘ dobra rada
Quas Primas
O czym ty mówisz? O jakim zrozumieniu wiary? Twoje wywody w tej sprawie też nie są nikomu potrzebne. Chcesz ją nawracać , to piszcie sobie na priv.
--------------------------------------
wacula25@wp.pl 5 minuty temu

Quas Primas Niby dobra rada ale są i tacy też co potrzebują zrozumienia wiary bo gdzie ją znajdą jak nie od nas glori,tv
wacula25@wp.pl
Quas Primas Niby dobra rada ale są i tacy też co potrzebują zrozumienia wiary bo gdzie ją znajdą jak nie od nas glori,tv
Quas Primas
mechero należy do 6001-go odłamu sekty protestanckiej. Tzw Ceroński, albo inne jeszcze diabelskie nawrócenie. Odejść z religii katolickiej, jedynej, która daje zbawienie duszy, to tylko i wyłącznie podszepty szatana. Założę się, że nie znała tak Pisma Świętego jak była katoliczką, choć w tej sekcie zna Je wybiórczo, doskonale dopasowując do siebie.
Uważam, że jeśli chcecie z nią dyskutować, to proszę się przenieść na priv. Niepotrzebne jest sianie propagandy publicznie na forum.
mk2017 likes this.
wacula25@wp.pl
mechero Zacznij czytać żywoty świętych ponieważ masz zakryte poznanie prawdy BOŻEJ przez twoje ciężkie grzechy i brniesz jako ślepy przewodnik oto są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną». 15 [Vt-3,167] PRZECIEŻ TY NAWET NIE WIESZ CO TO JEST , KK. [More]
Rebelius
Czytając komentarze mechero mam nieodparte wrażenie,jakbym czytał bełkot członka Kościoła Nowego Przymierza.
Bos016 likes this.
View 2 more likes.
mechero
wacula25@wp.pl co do papieża, to zanim nastał urząd papieski minelo od śmierci Jezusa grubo 300 lat i wczesniej nie bylo mianowania nikogo do odpuszczania grzechów, bo grzechy mogl tylko sam Bog odpuszczac, dał kazdemu wierzącemu nakaz głoszenia Ewangelii, która mówi o chrzcie na odpuszczenie grzechów. Proszę poczytaj historię kościoła katolickiego, kiedy powstał i jak wyglądało prawdziwe chrześcijanstwo, zanim kosciol rzymskokatolicki zawlaszczyl sobie miano bycia włodarzem i rzekomym namiestnikiem Jezusa.

Sw Piotr- rzekomy pierwszy papież nigdy nie był w Rzymie, co ciekawe, a jest tam jego grób...
mechero
Rebelius zacznijmy od tego, ze nie mam zamiaru niczego interpretować , Pismo Sw samo wsytarczalne jest i samo wyjaśnia co następuje:

Ewangelia Marka jasno mówi co daje zbawienie- a z nim związane odpuszczenie grzechów- a jest tym czymś chrzest, poprzedzony wiarą uprzednią
Ma 16 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

to jest proste, apostolowie przeciez chodzili i glosili Ewangelie, która jest mocą ku zbawieniu

Rz 1 : 15Bo ja nie wstydzę się … [More]
wacula25@wp.pl
mechero NIESTETY nawet stary ślepy w łachach porwanych ksiądz lub inna osoba która otrzymała a otrzymała dar od samego zastępcy JEZUSA CHRYSTUSA papieża pierwszym był grzeszny PIOTR i tak następnie aż do dziś papieże przekazują ten charyzmat Boski już 2000 lat NIKT INNY NIE BĘDZIE MIAŁ tego daru sakramentów św. jak ten stary ślepy w łachach porwanych ksiądz pamiętaj że obok konfesionału stoi i czeka CHRYSTUS na twoje upokorzenie aby ci wybaczyć tyle razy ILE RAZY PRZYJDZESZ DO NIEGO BO ON UPOKORZYŁ SIĘ JUŻ NA MĘCE ZA TWE GRZECHY TWEJ PYCHY diabelskiej
Rebelius
@mechero Ja w kwestii spowiedzi. Jak zinterpretujesz słowa Jezusa skierowane do Apostołów : "A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»" ?
mechero
Bos016 nie nie zakładam ani nie przynaleze do żadnej organizacji. i nie mam zamiaru. Kościół to tak na prawde wspólnota wierzących. tak mówi Pismo.
Biskupi i kler sami się mianowali zwierzchnikami i potworzyli tzw domy boże a Pismo jasno mówi
Dz A17:24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i … [More]
Bos016
To w takim razie zakładasz własny kościół i szukasz jeleni, aby do niego zwerbować. Będziesz w nim biskupką?
------------------------------------------------------------------
mechero teraz
Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych
wacula25@wp.pl tylko, ze Ty piszesz o nieustannym odpuszczaniu grzechów w konfesjonale przez księdza, a Biblia mówi o jednorazowym oczyszczeniu
Note Bos016 mentioned this post in Wizja św. Ludwika de Montfort: Apostołowie czasów ostatecznych.
mechero
Bos016 nie jestem świadkiem jehowy, oni nawet Jezusa za Boga nie uznają, a Ducha Sw uznają tylko za moc sprawczą, także proszę mnie nie obrażać.
mechero
wacula25@wp.pl tylko, ze Ty piszesz o nieustannym odpuszczaniu grzechów w konfesjonale przez księdza, a Biblia mówi o jednorazowym oczyszczeniu

Biblia ukazuje chrzest, jako symbol. Chrzest wizualnie obrazuje śmierć i zmartwychstanie Chrystusa. Apostoł Paweł napisał: "Wraz z Nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który Go wzbudził z martwych" (Kol.2:12)
Zanurzenie symbolizuje śmierć dla starej drogi życia: "Tak więc, jeśli ktoś … [More]