Język
Wyświetlenia
3 tys.
pl.news 6

Benedykt XVI oskarża Kościół o współudział w zbrodniach nazistowskich

Były Benedykt XVI korespondował latem z wiedeńskim Rabbim Arie Folgerem na temat wywołującego zmieszanie artykułu, który w lipcu Benedykt na pisał na temat "Żydów".

Według LaStampa z 12 września, były papież nie wprost oskarżył "Chrześcijan" o to, że rzekomo nie traktowali "Żydów" z "należnym szacunkiem" między innymi przy interpretacji Starego Testamentu.

Ex-papież nawet powtórzył historyczne kłamstwo o "smutnej historii Chrześcijańskiego antyjudaizmu, prowadzącego do antychrześcijaństwa i antyjudaizmu nazistów", mimo że naziści byli antykatolikami sami z siebie, zamykali klasztory, usuwali krucyfiksy i więzili tysiące księży. Kościół natomiast walczył o nich i ocalił setki tysięcy Żydów.

O utworzeniu państwa Izrael, założonego przez ateistów, którzy wypędzili ponad milion Palestyńczyków, odrzuconego przez prawowiernych ortodoksyjnych Żydów Benedykt XVI powiedział: "wierność Boga względem Izraela objawia się na nieprzewidziane sposoby".

Na koniec Benedykt XVI stwierdził również, że dziś jest "znacznie większa jedność między Izraelem a Kościołem niż kiedykolwiek wcześniej", mimo że Watykan utrzymuje stosunku tylko z małą frakcją raczej liberalnych Żydów o słabej wierze.

#newsOvzefwbznq
Napisz komentarz
waz2054
Ciekawe to wszystko, ale widać, że Benedykt XVI nie słuchał uważnie wykładu ks. prof. Chrostowskiego. Mnie też się zdarza, że nie mogę wysłuchać kazania kiedy zapomnę aparatu słuchowego.
Doktor wiee
To marne próby zdyskredytowania papieża Benedykta xvI
adan2 lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
...czyżby już wtedy masoneria wdarła sie do struktur Stolicy Piotrowej ?
W obronie Tradycji Kościoła wspomniał ten post w Kościół katolicki w Niemczech wspierał wojnę Hitlera - uważa niemiecki historyk Heinrich Missalla.
Weronika..S
...to antykatolicka wypowiedź, w związku z tym pytanie czy prawdziwa.
adan2 lubi to.