Jazyk
Pozretia
486
csk.news

McCarrick ruší svoju kandidatúru - potrestaný do ústrania, modlitbu a pokánie

Pápež František prijal rezignáciu Washingtonského kardinála Theodora McCarricka vo veku 88 rokov z College of Cardinals kvôli obvineniam z homosexuálneho zneužívania.

František ho zároveň suspendoval ako biskupa a nasmeroval ho k životu v ústraní, modlitbe a pokániu "až do dokončenia kanonického procesu", ktorý ešte nezačal.

McCarrick predložil svoj list s odstúpením v piatok večer.

Francúzsky jezuit Louis Billot bol posledným kardinálom, ktorému bolo povolené odstúpiť zo svojej kancelárie v septembri 1927 kvôli kontroverzným krokom Piusa XI proti Akcii Française.

Damian Thompson poukazuje na to, že "historický posun" v tom, že vedúci predstavitelia Cirkvi majú na mysli "majú viac spoločného s New York Times než s novým duchom reformy". Liberálni preláti sa obvykle navzájom chránia.

McCarrickove homosexuálne problémy neboli tajomstvom. Predtým, než ho Ján Pavol II. povýšil do Washingtonu, skupina laikov odcestovala do Ríma, aby presvedčila Pápeža, aby neskončil s nomináciou.

Obrázok: Theodore McCarrick, © U.S. Institute of Peace, CC BY-NC, #newsWwuvzfzkzp
csk.news zmienil tento príspevok v Propaganda zneužívania v USA rozptyluje od skutočného problému - objasňuje Madisonský biskup.