Jazyk
Pozretia
760
Peter(skala) 4

Prezident Filipín vyhlásil vojnu Cirkvi – Boha nazval “hlupákom” a katolíkov vyzval vzdať sa viery

Prezident Filipín Rodrigo Duterte zosilnil útoky na adresu katolíckej cirkvi a jej predstaviteľov a vyzval Filipíncov, aby prestali navštevovať kostoly v krajine.

Prezident vo svojom prejave nazval Boha ”hlupákom” a ľuďom odporučil, aby si postavili svoje vlastné kaplnky, v ktorých sa majú modliť namiesto účasti na bohoslužbách. “Nemusíte chodiť do kostolov a platiť týchto idiotov,” povedal Duterte na adresu biskupov, ktorí sa postavili proti prezidentovej politike vraždenia ľudí označovaných ako “díleri drog” a to bez riadneho procesu a vyšetrovania. Podľa štatistík už Duterte zavraždil od nástupu do úradu 20 000 ľudí, čo je približne 33 ľudí denne.

Duterte pravidelne očierňuje predstaviteľov cirkvi na verejnosti a obviňuje ich z rôznych deliktov bez predloženia dôkazov. Najnovšie označil biskupa Davida za človeka, čo požíva drogy.
Miestný biskup David, ktorý je veľkým odporcom bezhlavého vraždenia, na obvinenia reagoval slovami: “chorí ľudia niekedy nevedia, čo rozprávajú.” Biskup potom čo prezident Durente nazval svätých “bláznami” a “ožranmi,” urobil modlitbovú aktivitu za tohto “veľmi chorého muža.” Prezident Duterte podľa pozorovateľov likviduje aj politických odporcov režimu.
V krajine žije vyše 100 miliónov ľudí, z toho približne 80% sú katolíci.
+Joseph+
křesťané bez víry Evanjelium podľa Matúša

12 Tu prišli učeníci a povedali mu: Vieš, že sa farizeji pohoršili, keď počuli to slovo? 13 On im odpovedal: Každá rastlina, ktorú nezasadil môj nebeský Otec, bude vykorenená. 14 Nechajte ich! Sú to slepí vodcovia slepých. Ak však slepý vedie slepého, obaja padnú do jamy. 15 Peter mu nato povedal: Vysvetli nám toto podobenstvo! 16 On odpovedal: Či … Viac
Peter(skala)
..aj Rodrigo pôjde dole.. ale viac ma mrzí ako 80% kresťanov sa nevedelo dohodnuť počas volieb pre lepšieho kandidata za prezidenta.

VAri nevedeli, že je neveriaci?
warez
kedysi Nietsche napísal, že Boh je mŕtvy.

Dnes je mŕtvy Nietsche...