Jazyk
Pozretia
594
csk.news 14

Vatikán požiadal Katolíckych biskupov o rezignáciu v prospech štátnych biskupov

Vatikán požiadal aspoň dvoch biskupov Čínskej skrytej Katolíckej Cirkvi, aby opustili svoje postoje Vládnym biskupom.

AsiaNews (22. januára) uvádza, že Biskup Peter Zhuang Jianjian, 88, z Shantou v Číne, bol v októbri vyzvaný listom a opäť v decembri delegáciou Svätej Stolice, aby odstúpil. Vatikán chcel nahradiť Zhuang schizmatickým Biskupom Huang Bingzhang, členom Čínskeho parlamentu, ktorý bol vysvätený v roku 2011 bez Vatikánskeho schválenia, a preto bol exkomunikovaný.

Okrem toho bol Biskup Joseph Guo Xijin z Mindongu požiadaný pred "Svätým Týždňom 2017", aby sa "dobrovoľne" preradil z bežného biskupa na pomocného biskupa, aby pomohol exkomunikovanému Biskupovi Vincentu Zhanovi Silu, ktorý by prevzal jehodiecézu.

Obaja biskupi nerešpektovali odporúčanie Vatikánu.

#newsTprnbznezs
Napísať komentár
csk.news zmienil tento príspevok v Čínsky biskup opustí svoje stádo na požiadavku Vatikánu.
acer
Mícháte se do věcí, po kterých vám nic není. Ulice nebo tento internet nemůže jednat o čínské církvi v podzemí, protože ji tím vytáhne z podzemí a ohrozí. Tajní biskupové musí zůstat tajní, a sotva opustí podzemí, musí rezignovat. Tajní biskupové a tajní kněží se nemohou v podmínkách totality znát ani mezi sebou. Ani trojky v buňkách neobstojí, jedině dvojky. Však to brzy poznáte, až bude celá … Viac
ľubica
Podzemní církev píše papeži

Kardinál Zen, nejostřejší kritik vatikánské východní politiky, předal Bergogliovi dopis utlačované podzemní církve.

V těchto dnech vyvolala vážné starosti zpráva, že papež František vyzval řádné a Římu věrné biskupy, aby uvolnili svá místa pro exkomunikované biskupy věrné režimu.

Tato operace má otevřít cestu k dohodě mezi Svatým stolcem a komunistickým režimem v …
Viac
Peter(skala)
...potom ked zistiš, že to bolo inač, daj vedieť... dovtedy over (dez)informacie
Peter(skala)
ľubica pred 41 minútami
skala ti cely si divny, absolutne je ti ukradnute že staručký a chory biskup Zhuang bol jednoducho vyhodeny tvojim oblubencom..

....a to vieš ako, že bol vyhodený atd... si čitala na radiovatican?
alebo na csk.news a ine skomoleniny?
ľubica
Potrestajte jednoho a naučíte aj ostatných / dost zlý preklad tejto satiry / , ktorá poukazuje na neopravnenost VAtikánu dosadzat činskeho provladneho biskupa´ vysvateneho´ komunistami a vykopnut stareho, verneého a choreho biskupa podzemnej cirkvi Zhuanga
--------------------
ľubica
skala ti cely si divny, absolutne je ti ukradnute že staručký a chory biskup Zhuang bol jednoducho vyhodeny tvojim oblubencom Vatikanom a šupli tam provládneho biskupa, ktoreho požehnala komunisticka vlada a ani nema vysviacku.... To ti vobec neprekáža!? papagájuješ ako spravny sovietsky komsomolec: s Vatikanom na večny časy a nikdy inak!!!
PS: ale nepodstatne veci ti vadia, kto prebera spravu a … Viac
Peter(skala)
.......to je nejake divne:
www.vaticannews.va/…/china--vor-eine…
vatikan.news prebera správu z Azie?
Nemalo by to byť naopak?
a radiovatican nič?
N0B0DY.SK
ľubica ja už nie som mladý a katolík som vyše štvrťstoročie.
Skús sa zastaviť lebo letíš, a sledovať svet z rýchlika ti veľa nepovie.
Coburg
Neuveriteľné. No môžme sa dožiť aj toho, že Vatikán NARIADI, aby pravoverní veriaci prijali bludy a to pod POSLUŠNOSŤOU. No to budem zvedavý, čo sa bude diať.
ľubica sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
ľubica
spomen si na svatych mučeníkov biskupov u nás: o.Gojdiča, o. Buzalku, o.Vojtaššáka..... tým sa tiež režim vyhrážal!!! Nič nepoznáš z histórie si mlady oproti nám, čo nás sledovali za totality... také slová ako ty može napísať len vrtkavy a nestabilny akože katolík!
................
kokso absolutne nevidíš do veci, splietaš horne a dolne.... ved komunisti praveže paktuju s vatikánom!!!!
N0B0DY.SK
ľubica, a čo ak sa komunistický štát vyhrážal vatikánskym a preto vrchnosť odporučila ustúpiť v prospech náhradnej štátnej cirkvi?
Veď hádam vieš ako informuje GTV...
ľubica
toto čo sa deje je vrchol nehoráznosti a totálnej manipulácie VAtikánu! biskupi v podzemnej cirkvi / skrytej/ majú uvolniť miesto štátnym biskupom, ktorí sú provládne orientovaní ? Kde je Tomislav, ktorí vždy obhajoval ´rozumné kroky VAtikánu´ ?
........staručký a verný biskup Peter Zhuang Jianjian, 88, ma byť nahradený schizmatickým biskupom Huangom Bingzhangom, členom Čínskeho parlament… Viac
chouchou sa to páči. 
zaba sa to páči.