Jazyk
Pozretia
590
csk.news

Vatikán požiadal Katolíckych biskupov o rezignáciu v prospech štátnych biskupov

Vatikán požiadal aspoň dvoch biskupov Čínskej skrytej Katolíckej Cirkvi, aby opustili svoje postoje Vládnym biskupom.

AsiaNews (22. januára) uvádza, že Biskup Peter Zhuang Jianjian, 88, z Shantou v Číne, bol v októbri vyzvaný listom a opäť v decembri delegáciou Svätej Stolice, aby odstúpil. Vatikán chcel nahradiť Zhuang schizmatickým Biskupom Huang Bingzhang, členom Čínskeho parlamentu, ktorý bol vysvätený v roku 2011 bez Vatikánskeho schválenia, a preto bol exkomunikovaný.

Okrem toho bol Biskup Joseph Guo Xijin z Mindongu požiadaný pred "Svätým Týždňom 2017", aby sa "dobrovoľne" preradil z bežného biskupa na pomocného biskupa, aby pomohol exkomunikovanému Biskupovi Vincentu Zhanovi Silu, ktorý by prevzal jehodiecézu.

Obaja biskupi nerešpektovali odporúčanie Vatikánu.

#newsTprnbznezs

Napísať komentár …
csk.news zmienil tento príspevok v Čínsky biskup opustí svoje stádo na požiadavku Vatikánu.
acer
Mícháte se do věcí, po kterých vám nic není. Ulice nebo tento internet nemůže jednat o čínské církvi v podzemí, protože ji tím vytáhne z podzemí a ohrozí. Tajní biskupové musí zůstat tajní, a sotva opustí podzemí, musí rezignovat. Tajní biskupové a tajní kněží se nemohou v podmínkách totality znát ani mezi sebou. Ani trojky v buňkách neobstojí, jedině dvojky. Však to brzy poznáte, až bude celá Evropa muslimská.
ľubica
Podzemní církev píše papeži

Kardinál Zen, nejostřejší kritik vatikánské východní politiky, předal Bergogliovi dopis utlačované podzemní církve.

V těchto dnech vyvolala vážné starosti zpráva, že papež František vyzval řádné a Římu věrné biskupy, aby uvolnili svá místa pro exkomunikované biskupy věrné režimu.

Tato operace má otevřít cestu k dohodě mezi Svatým stolcem a komunistickým režimem v …
Viac
Peter(skala)
...potom ked zistiš, že to bolo inač, daj vedieť... dovtedy over (dez)informacie
Peter(skala)
ľubica pred 41 minútami
skala ti cely si divny, absolutne je ti ukradnute že staručký a chory biskup Zhuang bol jednoducho vyhodeny tvojim oblubencom..

....a to vieš ako, že bol vyhodený atd... si čitala na radiovatican?
alebo na csk.news a ine skomoleniny?
ľubica
Potrestajte jednoho a naučíte aj ostatných / dost zlý preklad tejto satiry / , ktorá poukazuje na neopravnenost VAtikánu dosadzat činskeho provladneho biskupa´ vysvateneho´ komunistami a vykopnut stareho, verneého a choreho biskupa podzemnej cirkvi Zhuanga
--------------------
ľubica
skala ti cely si divny, absolutne je ti ukradnute že staručký a chory biskup Zhuang bol jednoducho vyhodeny tvojim oblubencom Vatikanom a šupli tam provládneho biskupa, ktoreho požehnala komunisticka vlada a ani nema vysviacku.... To ti vobec neprekáža!? papagájuješ ako spravny sovietsky komsomolec: s Vatikanom na večny časy a nikdy inak!!!
PS: ale nepodstatne veci ti vadia, kto prebera spravu a tak..... si proste obet NOM režimu oddaneho Bergogliovi a akosi ta to oslepilo....
Peter(skala)
.......to je nejake divne:
www.vaticannews.va/…/china--vor-eine…
vatikan.news prebera správu z Azie?
Nemalo by to byť naopak?
a radiovatican nič?
N0B0DY.SK
ľubica ja už nie som mladý a katolík som vyše štvrťstoročie.
Skús sa zastaviť lebo letíš, a sledovať svet z rýchlika ti veľa nepovie.
Coburg
Neuveriteľné. No môžme sa dožiť aj toho, že Vatikán NARIADI, aby pravoverní veriaci prijali bludy a to pod POSLUŠNOSŤOU. No to budem zvedavý, čo sa bude diať.
ľubica sa to páči. 
Zobraziť ďalších 2 páči sa mi to.
ľubica
spomen si na svatych mučeníkov biskupov u nás: o.Gojdiča, o. Buzalku, o.Vojtaššáka..... tým sa tiež režim vyhrážal!!! Nič nepoznáš z histórie si mlady oproti nám, čo nás sledovali za totality... také slová ako ty može napísať len vrtkavy a nestabilny akože katolík!
................
kokso absolutne nevidíš do veci, splietaš horne a dolne.... ved komunisti praveže paktuju s vatikánom!!!!
N0B0DY.SK
ľubica, a čo ak sa komunistický štát vyhrážal vatikánskym a preto vrchnosť odporučila ustúpiť v prospech náhradnej štátnej cirkvi?
Veď hádam vieš ako informuje GTV...
ľubica
toto čo sa deje je vrchol nehoráznosti a totálnej manipulácie VAtikánu! biskupi v podzemnej cirkvi / skrytej/ majú uvolniť miesto štátnym biskupom, ktorí sú provládne orientovaní ? Kde je Tomislav, ktorí vždy obhajoval ´rozumné kroky VAtikánu´ ?
........staručký a verný biskup Peter Zhuang Jianjian, 88, ma byť nahradený schizmatickým biskupom Huangom Bingzhangom, členom Čínskeho parlament… Viac
chouchou sa to páči. 
zaba sa to páči.