Clicks185

Amerykańska organizacja dokumentuje zbrodnie Państwa Islamskiego. Dżihadyści krzyżowali chrześcijan

Zmniejsz czcion Powiększ czcionkę

fot: YouTube

Wydrukuj

Email

Oceń ten artykuł

1

2

3

4

5


(1 głos)

Amerykańska organizacja Alliance Defending Freedom (Sojusz Obrony Wolności), która ma swą siedzibę w Ammanie, podała, że Dżihadyści z Państwa Islamskiego krzyżowali chrześcijan zamieszkujących północny Irak. Oprawcy potwierdzili tę informację. Amerykanie powołują się na relacje świadków i rodzin ofiar.

Jedną z osób poświadczających te zbrodnie jest chrześcijanka Mirijam. Według jej relacji bojownicy ISIS napadli na dom jej brata w Mosulu. Wykrzykiwali bluźnierstwa i zapowiedzieli, że umrze on, jak Jezus Chrystus. Kilka godzin torturowali go na oczach żony i dzieci. Na koniec, ustawili w domu krzyż i przybili do niego mężczyznę za ręce. Kobiecie udało się uciec z dziećmi do Europy.

Alliance Defending Freedom opisała również inne zbrodnie z miast: Karakosz - dżihadyści ukrzyżowali tam mężczyznę, mówiąc mu: „skoro tak bardzo kocha Jezusa, to zginie tak samo jak on”; w okolicy Mosulu - w roku 2014 porwano tu mężczyznę i przez siedem tygodni torturowano go – bijąc, posypując rany solą, wieszając głową w dół i gwałcąc.

Organizacja ADS, wszystkie udokumentowane zbrodnie ISIS przedstawiła Organizacji Narodów Zjednoczonych. Liczy, że skłoni to ONZ do uznania zbrodni popełnianych przez ISIS na chrześcijanach za ludobójstwo. Jedna z komisji, nazwała już tak zabójstwa jazydów przez ISIS, ale na temat mordów na chrześcijanach, wciąż milczy.

Za: pch24.pl