Język
Wyświetlenia
3,3 tys.
mk2017 16 16

Ksiądz powiesił kontrowersyjny baner. Wywołał burzę.

13-05-2018 (08:26)

Ksiądz powiesił kontrowersyjny baner. Wywołał burzę.
"Niedziela. Przyjdź do kościoła zanim cię przyniosą" - taki baner zawisł w centrum wsi Sieroszewice. Jego autorem jest proboszcz tamtejszej parafii. Celem było zachęcenie do uczestniczenia w maszach. Zamiast tego posypała się krytyka.

Baner skrytykowali sołtys i wójt gminy (PAP, Fot: Tomasz Wojtasik)

Billboard zawisł na bocznej ścianie opuszczonego budynku gospodarczego w Sieroszewicach, niedaleko tamtejszego urzędu gminy. Na zdjęciu widać kościół i osoby niosące trumnę oraz napis "Niedziela. Przyjdź do kościoła, zanim cię przyniosą".
- W ten sposób chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb - wyjaśnił w rozmowie z PAP proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach ks. Damian Hołoś, pomysłodawca akcji.
"Dziwny sposób"
- Mieszkańcy mówią, iż kościół jest od tego, żeby się w nim modlić, a nie od tego, żeby w taki sposób przypominać nam o naszym losie - ripostuje sołtys Sieroszewic Tadeusz Łapiński.
Podobnego zdania jest wójt gminy Czesław Berkowski. - Jestem osobą wierzącą, ale nie na miejscu jest, żeby w taki sposób codziennie przypominać o naszej śmierci - stwierdził. Jak jednak dodał, nic nie może zrobić, bo każdy ma prawo do wyrażania swoich pomysłów - "nawet w taki dziwny sposób".
wiadomosci.wp.pl/ksiadz-powiesil…
stanislawa
bardzo dobry pomysl na refleksje wiernych, podoba mi sie i polecam innym parafiom ten sposob bardziej przemawia do ludzi niz kazanie z ambony- brawo ksieze proboszczu!!!!!!!!
Servum servorum Dei
Śmiem przypuszczać iż panowie, są katolikami wierzacymi, tak deklaruje Pan wójt, przeszkadza panom informacja o śmierci? 1.prosze mi wskazać jednego człowieka który tu na ziemi będzie żył wiecznie? 2.czy panowie po przebudzeniu się choć raz podziękowali Bogu za to że otrzymali dar życia w kolejnym dniu swej ziemskiej tułaczki? 3.czy idąc spać podziekowaliscie Panu Bogu za kolejny przeżyty dzień? … Więcej
bliźniak
Napisał prawdę.
ludzik1000
Dobrze, ze ksiadz nie powiesil kogo trzeba ...
ludzik1000
Quas Primas wczoraj

Bardzo mądre posunięcie Proboszcza i głupia krytyka sołtysa i wójta. Choć uważają się za wierzących, ich wypowiedzi o tym nie świadczą.
Co mówią nam te słowa - Memento mori - Pamiętaj o śmierci....
Treść tej formuły stanowi argument przeciwko zbytnim dążeniom ku sprawom przyziemnym, które przemijają wraz ze śmiercią.

=====================

Rozumie jak ktos Trylogii …
Więcej
ludzik1000 wspomniał ten post w Quas Primas wczoraj Bardzo mądre posunięcie Proboszcza i głupia krytyka sołtysa i wójta. Choć uważ….
EwaW
Ludzie dziękujcie za takiego proboszcza, który walczy o wasze zbawienie. No bo czy śpiącego można obudzić grzecznie??
predex
zobaczcie jak oczywista prawda boli,
pamiętaj o smierci, memento mori, widać wielu mieszkańców i burmistrz uważają ,że oni będą wiecznie na swoich stołkach, głupota i pycha wyłazi z ludzi .
WALDZIO
Strzał w dziesiątkę!!!!!🚀😱
marta1012
Taki baner powinien wisieć na rogu każdej ulicy, wszak jesteśmy katolickim narodem.
pomiary
brawo kxiądz
LovVal
Memento mori - powtwrzal wielokrotnie w ciagu dnia Imc Pan Wolodyjowski: www.cda.pl/video/253348d7/vfilm
:
Marianna1234
Bardzo mądre posunięcie Proboszcza i głupia krytyka sołtysa i wójta.
Quas Primas
Bardzo mądre posunięcie Proboszcza i głupia krytyka sołtysa i wójta. Choć uważają się za wierzących, ich wypowiedzi o tym nie świadczą.
Co mówią nam te słowa - Memento mori - Pamiętaj o śmierci....
Treść tej formuły stanowi argument przeciwko zbytnim dążeniom ku sprawom przyziemnym, które przemijają wraz ze śmiercią.
ELZBIETA SPITALNIAK
SUPER --PROBOSZCZ ROKU
mk2017
W ten sposób chcę przypomnieć ludziom, żeby do kościoła uczęszczali za życia, a nie wtedy, kiedy rodzina urządza pogrzeb - wyjaśnił w rozmowie z PAP proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach ks. Damian Hołoś, pomysłodawca akcji.