Jazyk
Pozretia
200
Peter(skala) 2

CBR Aktuality: o antipotratovom návrhu a ako ďalej ...

Milí priatelia,

dnes parlament hlasoval o návrhu zákona zrušiť potraty na žiadosť. Takmer tretina parlamentu, celkom 46 poslancov hlasovalo za, 31 proti, 40 sa zdržalo, až 28 bolo neprítomných. Robert Fico hlasoval proti, teda za komunistický status quo.

Väčšina poslancov Smeru sa zdržala, až na 3 výnimky, ktoré hlasovali za.

CBR malo vytlačené materiály vývoja dieťaťa v 1. trimestri, ktoré mali poslanci dostať rovno na stôl v pléne. Predseda NR SR Andrej Danko dal však rozdané grafické materiály pozbierať pred začiatkom schôdze. On samotný však za tento návrh nehlasoval, hoci väčšina poslancov SNS podporila tento návrh.

Čiastočne podporili návrh aj poslanci OĽANO a Sme rodina, niektorí hlasovali aj proti. Poslanci Most Híd, až na jedného "za", a SaS boli neprítomní alebo hlasovali proti. Poslanci ĽS Naše Slovensko všetci podporili návrh Richarda Vašečku a ich predseda Marián Kotleba predtým stiahol ich návrh z hlasovania.

Prehľad hlasovania jednotlivých poslancov si môžete pozrieťtu.

NR SR má potrebné hlasy na zrušenie potratového zákona - t.j. 39 poslancov! Chce to už len vôľu tých, ktorí sa zdržali, aby sa nabudúce ani nezúčastnili. A samozrejme, to chce pro-life prezidenta, aby takto schválený zákon nevrátil.

Aby sa však téma zrušenia potratov stala prijateľnejšou a každodennou, je nateraz treba osloviť tých nerozhodnutých, aby zahlasovali za prijateľné zákony - napr. za zrušenie preplácania potratov pre ženy nad 40 rokov. K získaniu liberálnejších poslancov má prispieť aj tento náš obrázok nižšie, ktorý prosím zdieľajte z facebookovej skupiny Centrum pre bioetickú reformu.

www.cbreurope.sk
Libor Halik
NR SR má potrebné hlasy na zrušenie potratového zákona - t.j. 39 poslancov! Chce to už len vôľu tých, ktorí sa zdržali, aby sa nabudúce ani nezúčastnili.
Caesar
Zdrzanie sa - to je také alibistické, ale skutocnost je taká, ze je to hlasovanie PROTI a tak sa to aj pocíta!
Jezis Kristus: Hovorte ano, ano, nie, nie, ostatné od zleho je!
Preto hlasovanie ma byt ZA alebo Proti.
Cize kazdý, kto hlasoval zdrzal sa - vedome hlasoval PROTI, len to proti nechceli tak zvyraznit, lebo sa hanbili jasne hlasovat PROTI!
Zdrzal sa = hlasovanie PROTI!