Clicks81

Ostrożna nadzieja

Od kilku lat odprawiam wyłącznie tradycyjną Mszę Świętą w rycie rzymskim. Innej już nie odprawię. Niedawno byłem w znanym sanktuarium. Kilka lat temu trzeba tam było dzwonić z zakrystii do kustosza, by zezwolił i przydzielił ołtarz. Teraz już takiego wymogu nie ma. Atmosfera w zakrystii bardziej przychylna. Jeden z kapłanów, historyk, powiedział mi tam, że aktualna sytuacja w Kościele jest po ludzku nie do naprawienia.

Można ostrożnie i pocieszająco stwierdzić, że chyba wzrasta świadomość, iż Kościół przejęli ludzie obcy naszej katolickiej wierze. Nie wszyscy o tym odważają się mówić publicznie.


treści katolickie:
sacerdoshyacinthus.com
verbumcatholicum.com
twitter.com/SacHyacinthus

YouTube
DANE DLA HISTORII.

"Szczegół chronologiczny – nie tylko dla historyków. Kto w Polsce zajmował wysokie stanowiska i kto siedział na tronie św. Piotra, gdy w naszej Ojczyźnie wprowadzano całkowicie obcy wierze katolickiej „dzień judaizmu” i „dzień islamu”? Kto podejmował decyzje wprowadzania w Polsce całkowicie obcego wierze katolickiej „dnia judaizmu” i „dnia islamu”?"
(Ks. J. Bałemba)
Do lat sześćdziesiątych XX wieku dusze znajdowały w Kościele Katolickim ortodoksyjną katolicką doktrynę, katolicki kult, katolickie pouczenia moralne. To była wiara katolicka.
Od lat sześćdziesiątych XX wieku dusze katolickie są niepokojone zmianami w zakresie doktryny, kultu i moralności. Wiara krzewiona różni się od katolickiej.
(Ks. Jacek Bałemba)