Jazyk
Zobrazení
121
ľubica 2

Co ještě budeme muset přetrpět za tohoto zločinného pontifikátu?! Trapisté v Mariawaldu následují Františkány Neposkvrněné ....

Trapistický klášter v Mariawaldu v Severním Porýní-Vestfálsku byl patrně jediným mnišským domem na světě, který využil ustanovení článku 3 motu proprio Summorum pontificum, jenž umožňuje návrat celé komunity k výhradnímu užívání tradičního ritu. Mariawaldský obrat k tradici byl pro současný mstivý režim v Římě trochu moc a v roce 2016 donutil opata k rezignaci. [1]

Teď se dostavil nevyhnutelný výsledek: podle zprávy Gloria TV bude starobylé opatství uzavřeno a zcela rozprášeno. Co nedokázaly dvě světové války, to se podařilo bergoglianismu:

Německé trapistické opatství starého ritu skončí

Trapistické opatství starého ritu v německém Mariawaldu bude uzavřeno. V Mariawaldu to oznámil Vatikán, řád trapistů a diecéze Cáchy, na jejímž území se klášter nachází. Trapisté opatství obývali od roku 1909. Všichni zaměstnanci přijdou o práci a mniši budou přesunuti do jiných klášterů. Během tohoto roku bude opatství s veškerým majetkem předáno cášské diecézi. Klášter a kostel v Mariawaldu zůstanou pravděpodobně uzavřeny natrvalo.

V listu z 21. listopadu 2008 Benedikt XVI. udělil opatství privilegium vrátit se k usus antiquior v liturgii i v mnišském životě. To se zejména týkalo návratu k úctyhodnému tradičnímu ritu.

Papež tento plán chápal jako „obnovu Církve v duchu tradice“. Tato obnova je nyní u konce, dřív než se stačila rozběhnout.

Je pravda, že i když Církev překoná všechny překážky, řeholní domy, katedrály, opatství byly zavírány a ničeny v minulosti už mnohokrát. Přesto chováme důvěryplnou naději, že tak jako věčně netrvají opatství pustošená barbarstvím reformační a pokoncilní smršti, nepotrvá navěky ani současný režim ve Vatikánu.

Iam enim hiems transiit; imber abiit, et recessit. Flores apparuerunt in terra nostra; tempus putationis advenit: vox turturis audita est in terra nostra;
ficus protulit grossos suos; vineæ florentes dederunt odorem suum. Surge, amica mea, speciosa mea, et veni:
columba mea, in foraminibus petræ, in caverna maceriæ, ostende mihi faciem tuam, sonet vox tua in auribus meis: vox enim tua dulcis, et facies tua decora. [2]


Zdroje:

rorate-caeli.blogspot.com/…/mariawald-trapp…

German Old-Rite Trappist Abbey Will Be Closed Down

Překlad Lucie Cekotová

Poznámky:

[1] rorate-caeli.blogspot.com/…/abbot-of-mariaw…

[2] Píseň písní 2,11-14.

Poznámka šéfredaktora:

Vyskytly se pochybnosti o pravdivosti této zprávy. Nějakou dobu jsem tedy čekal, co se bude dít. Nyní byla zpráva i s dalšími podrobnosti zveřejněna i na polském katolickém serveru pch24.pl (viz článek Watykan zmusił trapistów do zamknięcia klasztoru w Mariawald). Šance, že by šlo o kachnu, se již dle mého názoru limitně blíží nule. Zajímavé je, že polský článek upřesňuje, že k likvidaci Mariawaldu došlo proti vůli trapistůvynutil si ji svým přímým zásahem Svatý stolec.

Františkány Neposkvrněné tak následují i tradiční trapisté. Co ještě budeme muset přetrpět za tohoto zločinného pontifikátu?!

Další články týkající se kláštera v Mariawaldu anglicky zde:


rorate-caeli.blogspot.com/…/the-reform-in-t…

rorate-caeli.blogspot.com/…/major-interview…

bergoglianismus, diecéze Cáchy, Mariawald, PCh24.pl, rorate caeli, trapisté

Napsat komentář
Libor Halik zmínil tento příspěvek v German Old-Rite Trappist Abbey Will Be Closed Down.
ľubica
Je pravda, že i když Církev překoná všechny překážky, řeholní domy, katedrály, opatství byly zavírány a ničeny v minulosti už mnohokrát. Přesto chováme důvěryplnou naději, že tak jako věčně netrvají opatství pustošená barbarstvím reformační a pokoncilní smršti, nepotrvá navěky ani současný režim ve Vatikánu.
---------------
ľubica
kto nevie čo znamená v nadpise: tradiční trapisté v Mariawaldu následují Františkány Neposkvrněné, tak tu má vysvetelenie: Pronásledování dětí Neposkvrněné rímskym biskupom Bergogliom