Jazyk
Zobrazení
798
Libor Halik 2 3

Turek Erdogan teď získal Hitlerovy pravomoci k válce s Řeckem

Faktem je, že nové období prezidenta Erdogana označuje založení nového politického systému v Turecku, který v zemi přeruší 95 let parlamentní tradice.
Od nynějška již v Turecku není žádný premiér, Erdogan je současně hlavou státu, výkonné moci, armády a vládnoucí Strany pro spravedlnost a rozvoj. Nově zvolený parlament nemá nad „superprezidentem" žádný kontrolní mechanismus, zatímco hlava státu má naopak právo rozpustit parlament. Poslanci ztrácí právo vyhlásit hlasování o důvěře vládě nebo ministrovi, schvalovat rozpočet, odesílat otázky na výkonnou moc a určovat kritéria rámcových požadavkůy na jmenování do veřejné funkce. Práce vrcholných úředníků budou nyní záviset pouze na prezidentovi. To platí pro soudce, kteří budou přímo či nepřímo jmenováni v prezidentském paláci. „Dělba moci již neexistuje," uzavírá Akca.

Erdogan chce změnit Turecko na příkladu hitlerovského Německa
Více na: www.prvnizpravy.cz/…/figaro-erdogan-…

Greek City Times z dubna tohoto roku přinesly článek s názvem: "Turecko oficiálně zpochybňuje suverenitu 152 řeckých ostrovů a ostrůvků."(!) (L: Dle proroctví svatých athoských starců, zejména sv. Paisije Athoského a sv. Kosmy Etolijského, Turecko se nachystá vojensky obsadit tyto řecké ostrůvky a začne tím v praxi 3. světová válka, neboť na pomoc Řecku proti Turecku přijde armáda Ruska, které bude chtít obsadit turecké průplavy z Černého do Středozemního moře.)

V článku se mimo jiné píše: "... Během posledních několika měsíců turecké vedení opakovaně zpochybňuje platnost smlouvy z Lausanne z roku 1923 a pařížské smlouvy z roku 1947, dvou mezinárodních smluv, které stanovily hranice mezi Tureckem a Řeckem. Zpochybnění suverenity ostrovů se objevilo v řadě provokativních prohlášení ministra zahraničí Cavugsolu, (dosavadního) premiéra Yildirima a samotného prezidenta Erdogana."

Dochází k excesům jako je odstraňování řeckých vlajek na hraničních ostrůvcích, což turecké úřady následně popírají. Turecko má svůj vlastní seznam, nazvaný EGAYDAAK, kde jsou obsaženy ostrovy a ostrůvky, které Řecku negarantuje žádná mezinárodní smlouva. Jsou to maličké ostrůvky, ale některé jsou až v Krétském moři! Turecko tvrdí, že navzdory Lausanské smlouvě, která potvrdila řeckou svrchovanost východoevropských ostrovů v Egejském moři, které byly osvobozeny během balkánských válek v letech 1912-1913, stejně tak navzdory Pařížské mírové smlouvě, kterou poražená Itálie přiznala suverenitu Dodekaneských ostrovů pro Řecko, existují ostrovy, ostrůvky a skalní ostrovy s kontroverzním statusem, protože nejsou uvedeny ve výše uvedených dokumentech.
Na seznamu EGAYDAAK jsou ostrovy, které sahají od Východního a Severního Egejského moře až po Krétské moře až do Libyjských vod.

V tomto kontextu se nesnesitelná lehkost uznání voleb v Turecku jeví už jako úplný hazard. Řecko, vyšťavené německými a francouzskými bankami v rámci "záchranného procesu", bude pravděpodobně ponecháno, a se s tím vypořádá. Kvůli vzdálenému Řecku, přestože je člen NATO, nikdo v Evropě Erdoganovi vzdorovat nebude.

Christine Valain, která článek uvedla na svém fb, se ptá: " Kdo zastaví Erdogana?" Kdo asi - kdyby chtěl - nevím, jak rychle jedou Leopardy - za pár dní je na Rýně. Nikde totiž není armáda, která by mu v tom byla schopná zabránit. V roce 1683 se to povedlo u Vídně. Dnes je asi také nejlepší armáda v Evropě rakouská či švýcarská domobrana. Armády NATO válčí tam, kde je ropa, společně s Erdoganem.
Více na: www.novarepublika.cz/2018/07/turecko-v-roce-1.html
Napsat komentář
mike084
to si o Bohu myslíte pramálo ak by prežitie Jeho Cirkvi záležalo na tom kde sídli nástupca Petrov je síce pravda že Rím je to preto lebo tam účinkoval ako svätý Peter tak aj svätý Pavol a obaja to spečatili Mučeníctvom v ten istý deň ale Boh si môže dočasne zvoliť aj iné miesto RKC sa nevoláme preto že západná vetva je najväčšia ale preto že Cirkev v Ríme má najväčšiu autoritu a Pápeži tam … Více
henta zmínil tento příspěvek v Ktož sú boží boží bojovníci.