Clicks2.3K
pl.news
3

Franciszek: "miałem liczne wątpliwości, liczne"

Przekładając ogólną prawdę na siebie, papież Franciszek stwierdził, że "każdy" ma wątpliwości dotyczące wiary.

W czasie wizyty 7 kwietnia w rzymskiej parafii San Giulio Papa, podkreślił, że "nie należy się bać" wątpliwości. Prosił zgromadzonych, by uczyli młodych, jak "wątpić mądrze".

Franciszek przyznał, że sam miał "liczne wątpliwości, liczne".

Zwątpienie jest grzechem przeciwko wierze. Zgodnie z kanonem 2088 KKK może prowadzić do duchowej ślepoty, jeśli będzie się utrzymywało.

#newsTedbocqred
Skoro miał wątpliwości po co pchał się do kapłaństwa? Ślepy przewodnik ślepych...
Weronika....S and one more user like this.
Weronika....S likes this.
jozef70
zwątpienie tak a wątpliwości nie
,,wątpić mądrze,, co za wspaniała propozycja papieża. A tak na poważnie to Franciszek mataczy wiarą i umysłami młodych używając sformułowań wewnętrznie sprzecznych, których nigdy Chrystus nie użyłby, bo On, Chrystus, mówi tak lub nie. Wątpiąc intelektualnie nie opowiadamy się ani za ,,tak,, ani za ,,nie,,. Dodam, że wątpliwość to brak intelektualnego zdecydowania, po prostu wątpiący nie wie, a …More
,,wątpić mądrze,, co za wspaniała propozycja papieża. A tak na poważnie to Franciszek mataczy wiarą i umysłami młodych używając sformułowań wewnętrznie sprzecznych, których nigdy Chrystus nie użyłby, bo On, Chrystus, mówi tak lub nie. Wątpiąc intelektualnie nie opowiadamy się ani za ,,tak,, ani za ,,nie,,. Dodam, że wątpliwość to brak intelektualnego zdecydowania, po prostu wątpiący nie wie, a więc co to ma wspólnego z mądrością.
turysta569 and one more user like this.
turysta569 likes this.