Jazyk
Pozretia
916
csk.news 37 3

Nuncius: Bezbožní neporazia islamských džihádistov

"Nie je možné poraziť fundamentalizmus, extrémizmus a násilie, ak budeme vsádzať na sekularizmus a ignorovať náboženstvo." povedal arcibiskup Celestino Migliore, apoštolský nuncius v Moskve. Migliore prehovoril na stretnutí reprezentantov pravoslávnych cirkví Európskej únie, ktorá sa konala v Moskve. Správu zverejnil Interfax-Religion 6. októbra.

Obrázok: Celestino Migliore, © prezydent.pl, CC BY-SA, #newsEsllinuydl
Hoki
Znovu si pozorně Beno přečti co jsem psal a pak piš. A nesnaž se mi prosím podsouvat názory jiných uživatelů. Mimochodem, jak vnímám kreaci a evoluci jsem zde už také uváděl. Přesto nerozumně pomlouváš.
Hoki
Nevím, zda v tomto pohrdání názory druhých nalézá Beno nějaké uspokojení, ale je dobré téma rozvinout a ne druhé zadupávat výsměšně do země, o ostatních podružných argumentech ani nemluvě...
Co jsem napsal, o tom jsem stále přesvědčen: Smyslem podobenství je výklad nejen kdo je bližní, co je milosrdenství, ale co je také nesmiřitelné a ignorující srdce člověka, které místo ohleduplnosti, … Viac
Zedad
Podobenství o Milosrdném Samařanovi má oslovit i nás a všechny lidi do konce věků. A máme se ptát, jak jsme na tom my sami, jestli jsme milosrdní, jestli milujeme, jestli jsme soucitní. A také jestli se nám někdy stane, že ne a proč, co nám brání a důvody mohou být různé!
Hoki
Smyslem podobenství je výklad nejen kdo je bližní, co je milosrdenství, ale co je také nesmiřitelné a ignorující srdce člověka, které místo ohleduplnosti, prosazuje svéhlavost a svou "doktrínu" a "pravdu" na jejíž "oltář" je schopno položit bezohledně cokoli.
Zedad
aobubo před 11 hodinami
Nuncius: Bezbožní neporazia islamských džihádistov
Já si Zedad nemyslím, že by nás Kristus na fundamentalismus upozorňoval v podobenství o samaritánovi, spíše na lásku, soucit a milosrdenství. Čím ti dva co nepomohli byli fundamentalní? Šli kolem a rozhodli se nepomoct, vyhli se polomrtvému. Pokud se pletu oprav mě.

Nepleteš se Aobubo, rozjímejme o milosrdenství, lásce … Viac
Zedad zmienil tento príspevok v aobubo před 11 hodinami Nuncius: Bezbožní neporazia islamských džihádistov Já si Zedad nemyslím, ….
henta
Jak se odstraní význam slova fundament-základ, tak se celá stavba hroutí.
Odstranili jste stvoření světa, za 6 dní, a už to šlo jedno za druhým,
až k dnešnímu odpadu a následnému duchovnímu rozpadu řkc.

"Léčili jsme Babylona, ale k vyléčení není, opusťte jej....."/Jer 59,9/

To je jediná rada z Božího Slova pro vatikánské katolíky!
henta
Hoki
..... Mimochodem, Ježíš nebyl jediný, v té době vystupovali různí hlasatelé a proroci, bylo to zcela normální.
CHÁPU pro ezoteriky a vatikánské modloslužebníky není a nebyl jediný.
Pro křesťany je Syn Boží, Ježíš Kristus jediný, nenahraditelný.
Hoki
Jak už jsem uváděl Příteli, podobenství má více rovin... Tu nosnou a samozřejmě i další, nad kterými můžeme libovolně přemítat .. Podobně tak v podobenství o Marnotratném synu.... Tam je toho také dost... Mimochodem, Ježíš nebyl jediný, v té době vystupovali různí hlasatelé a proroci, bylo to zcela normální... Koneckonců i v Písmu je o jednom neúspěšném zmínka ve Skutcích - o Theudasovi... … Viac
aobubo
Tím si nejsem jistý, ale možná by tak jak říkáš bylo, nicméně si myslím, že by ho opět zabili.
Přítel
V podobenství jde o to, kdo je bližní. Fundamentalismus je moderní slovo, kdyby dnes vystoupil před lidi Ježíš, dostal by okamžitě nálepku fundamentalista.
Hoki
Určitě se s tím seznam... A samozřejmě, že ignorovat zbitého a polomrtvého může někdo z rozličných důvodů. Ale jedním z těchto důvodů je i náboženský fundamentalismus a sebezahleděnost, kdy se opomine - člověk /bližní/. Podobenství je odpovědí zákoníkovi, který toužil po odpovědi ohledně věčného života... Kristus posloužil bravurně podobenstvím...
aobubo
Kdyby byla řeč o tradicionalistech, tak by tato úvaha o fundamentalismu byla podle mého v úvahu. Bohužel z podobenství o samaritánovi nelze více, než je v Písmu vyčíst. V takovém případě já osobně některé výklady považuji za pouhé spekulace, až snahu zmanipulovat výklad k obrazu svému.
aobubo
V takovém případě je záhodno se seznámit se slovem fundamentalismus. Protože tím, že někdo jen tak obejde polomrtvého buď z nadřazenosti nebo opovržení či kdo ví z jakého důvodu jestě z dotyčného nedělá fundamentalistu.
Hoki
Opovrhování druhými, považování jiných za méněcenné, náboženská výlučnost, ignorace, bezcitnost, samospravedlivá zbožnost .... vše toto ostře kontrastuje s tím, k čemu Kristus vybízí... Myslím si, že Podobenství o milosrdném Samaritánovi má v sobě i zřetelné odmítnutí a kritiku nevšímavé a do sebe zahleděné zbožnosti, a tedy kritiku jistého druhu fundamentalismu. Je to jedna z rovin tohoto … Viac
aobubo
Každý starozákonní kněz a nebo levita nebyl automaticky podle tohoto podobenství. Věřím tomu, že Ježíš chtěl zdůraznit rozdíl, takový paradox, jakousi nemyslitelnost, ale přesto možnost. Kdo jiný než kněz či sloužící knězi či chrámu, který má znát Boží zákon a tak se i chovat a má být zaroveň i vzorem. A zrovna ti, kteří Bohu slouží neznají Boha, nechovají se jako Bůh a najednou obyčejný člověk … Viac
aobubo
Já si Zedad nemyslím, že by nás Kristus na fundamentalismus upozorňoval v podobenství o samaritánovi, spíše na lásku, soucit a milosrdenství. Čím ti dva co nepomohli byli fundamentalní? Šli kolem a rozhodli se nepomoct, vyhli se polomrtvému. Pokud se pletu oprav mě.
Hoki
Hento, nebudu komentovat hlouposti a lži, kterých se dopouštíš. A jak už jsem psal před několika dny - odpouštím ti. Viz. můj komentář z 3.10. v 13:33 hod.
Přeji ti pěkný den hento a odpouštím ti jakékoli provokace a přezdívkové hrátky, nyní i v budoucnu.
Segal
Zedad, jeden byl násilník, druhý extremista.
henta
@Hoki Ty máš od svatých básní daleko Hoki:
LANŠKROUNSKÁ FARNOST V ZÁLEŽITOSTI M. KUŤÁKA
Vážená paní magistro, velmi vás prosím o přeposlání tohoto mejlu do farnosti Lanškroun, možná znáte platnou adresu.Ty co mají uvedené na webu mi hlásí,že nejsou platné. Děkuji vám mnohokrát.

Vážená paní Gegorová, váš dopisovatel působí na GTV pd nickem Hoki. Je to básník každým coulem: Posílám vám do … Viac
Hoki
Naštěstí jsi hento ukázka nelegitimního "proroka".
Pramen může každý objevit, každý... Cedulka na krku nebo příslušnost tě zajisté nespasí, ale něco jiného... To ale poznáš v budoucnu sama a na vlastní kůži, tak jako nevyhnutelně každý člověk. Buď připravena a zkus najít kus svaté bázně a netrousit tak nesmyslné paušální tvrzení.
A pro inspiraci stranu 3 dole zde: www.antoninek.cz/files/1494323… Viac
Zedad
Podobenství hovoří ještě o knězi a zákoníkovi.
Zedad
O tom, proč nám Pán Ježíš vysvětluje v podobenství rozjímejme! Pán Ježíš nás na fundamentalismus upozorňuje! Nevyzdvihuje ho jako dobrý!
Zedad
Beno před 1 hodinou
Křesťané nejsou na světě od toho, aby poráželi fundamentalismus, extrémizmus a násilí. Křesťané se stali křesťany, aby následovali Pána Ježíše Krista. Porážel snad náš Pán fundamentalismus, extrémizmus
a násilí?Pasáž: Lukáš 10,25-37

25Tu vystoupil jeden zákoník a zkoušel ho: „Mistře, co mám dělat, abych měl podíl na věčném životě?“

www.biblenet.cz/b/Luke/10Ježíš mu …
Viac
henta
Vznik islámu - také ve vzniku fatimském
Zajisté na těchto informacích nezávisí naše spása. Vzhledem

k gestům
dnešních papežů, /líbání koránu,mytí a líbání dolních končetin pozvání k oplodnění do Evropy a to do každé farnosti, klášterů atd./
amarillo
Význam Fatimy
Maria je tedy pro muslimy skutečná Sayyida neboli Panna. Jedinou její vážnou konkurentkou v jejich náboženském přesvědčení by byla Fatima, dcera samotného Mohameda. Po smrti Fatimy však Mohamed napsal: „Ty budeš nejblahoslavenější ze všech žen v ráji po Marii.“ V obměně tohoto textu Fatima říká: „Překonávám všechny ženy, s výjimkou Marie.“
To nás přivádí k našemu druhému bodu, …
Viac
henta
římanům odzvonilo - Krev dává Život a té se vám nedostává.
Vyschl duchovní pramen.
Pravoslavní přijímají nejen Tělo ,ale i Krev Kristovu,
proto je v nich ŽIVOT.
Stanabargerova
Stanabargerova
Má naprostou pravdu. Pravoslavní jsou na rozdíl od katolíků (a všech Hent a podobných magorů) připraveni bránit křesťanství.
henta
To je jednoduché, maže pravoslavným med kolem papuly :-)
Nedává znát, že římané duchovně vyhořeli.....
Přítel
Poláci? Asi jak který. Zajímalo by mě, jak to vlastně pan arcibiskup myslel.
Samson1
No, Poláci ukázali cestu jak se bojuje proti zlu. Vzepřete se ďáblu a uteče od vás. Znovu zavést povinnou modlitbu k archandělovi Michaelovi. Bůh na vítězství vždy dává dostupné prostředky.